Soru sormadan aşağıdaki “avukata sor bölümü hakkında sık sorulan sorular” bölümünü mutlaka okuyunuz.

Avukata Danışma Formu

  Avukata Sor Bölümü Hakkında Sık Sorulan Sorular

  • Avukata Nasıl Soru Sorabilirim?

   Sitemizin Online Danışma-Avukata Sor bölümünü tıklayarak formdaki gerekli bilgileri doldurun ve sorunuzu açıklayıcı bir şekilde yazın. Sorunuzu sorarken olay örgüsünü doğru şekilde anlatın ve sorunuzu direk olarak sorun. Avukatlık Kanunu gereğince avukat müvekkil gizliliği söz konusu olduğundan sorularınızı sorarken daha sonra tarafımızca kimseye açıklanmayacağından emin olun. Mıhcı Hukuk Bürosu avukatlarımız sorduğunuz soru sonrası sizinle iletişime geçeceklerdir.

  • Avukata Sormak Ücretsiz mi?

   Sitemizin avukata sor bölümü üzeriden sorulan tüm sorular avukatlarımız tarafından incelenip cevaplanmaktadır. Ancak detaylı danışmanlık şeklinde bir cevap vermek gerekecek ise danışmanlık ücreti talep edilmektedir.

  • Hukuki Sorularım Ne Zaman Cevaplanmakdadır?

   Avukatlarımıza sorduğunuz sorular genel olarak 24 saat içinde cevaplanır. Bu nedenle bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

  • Davalar ne kadar sürer?

   Adalet Bakanlığının yayınladığı bilgilere göre 2007 senesinde bir hukuk davasının karara çıkması Türkiye genelinde ortalama 202 gün sürmektedir. Bu süre mahkemelere göre farklılık göstermektedir. Örnek olarak 2007 yılında bir dava ortalama olarak; İş Mahkemesinde 441 günde, Aile Mahkemesinde 157 günde, Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde 619 günde, Sulh Hukuk Mahkemesinde 108 günde, Asliye Ticaret Mahkemesinde 410 günde karara bağlanmıştır. Bu süreler dikkate alındığında, mahkemelerdeki işlerin avukat ile takibinde büyük yarar söz konusudur. Mıhcı Hukuk Bürosu ve Av. Mustafa Mıhcı müvekkillerinin davalarını en hızlı şekilde sonuçlandırılmasını ilke edinmiş bir bürodur.

  • Dava masrafları ne kadar tutar?

   Dava açılma aşamasında başlangıçta dava harcı ve gider avansı masrafları söz konusudur. Dava türüne göre harç maktu yada nisbi olabilir. Konusu para veya para ile ölçülebilen bir dava ise nisbi, konusu para olmayan veya para ile ölçülemeyen dava ise maktu harca tabidir. Harç miktarları her yıl devletçe belirlenir. 2015 yılı için harç oranı dava değerinin binde 68’i dir. Bu rakamın ¼ ü dava açılırken, ¾ ü ise dava karara bağlanınca ödenir. Gider avansı olarak da bilirkişi, tanık gibi sunulan delillere göre hesaplanır. Ancak unutmayınız ki dava masraflarını vermekten kaçınmak belki dava masrafları ile karşılaştırılamayacak kadar hak kaybına uğramanıza neden olabilir.

  • Sorularımın Gizliliği Nasıl Sağlanır?

   Sitemiz Üzerinde Tarafımıza Yönlendirilen Tüm Sorular Baronun Bize Vermiş Olduğu Avukat-Müvekkil İlişkisine Dayanarak 3. Kişilere Kesinlikle Paylaşılmamaktadır.

  AVUKATA SOR

  Avukata Sor – Online Avukat Günümüzde insanlar birçok hukuki sorunlarla karşı karşıya kalmakta ve gerek mevzuatın karmaşıklığı gerek fazlalığı ve yorumunun zorluğu nedeniyle avukatlara soru sormak ihtiyacı duymaktadır. Hukuki sorunlarla karşılaşan insanların sorularını sorabileceği bir avukat tanımaması ya da rahatlık alanından uzaklaşmadan online avukata sor hizmetinden yararlanmak istemektedir. Mıhcı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak hukuk sektöründe ilklerden olarak online hukuki danışmanlık alanında kendini geliştirmiş ve geliştirmektedir. Mahrum kaldığımız ve sahibi olup da bilmediğimiz onlarca hakkı ve hukuki meseleyi sorup danışabileceğimiz; alanında uzman avukatlarca verilmiş anlık, hızlı, güvenilir, anlaşılır cevaplarla aydınlanabileceğimiz bir kaynak var artık. Avukat arıyorum, avukata sorum var, bir avukatlara soru sormak istiyorum, avukata danışmak istiyorum diyorsunuz; ancak o anda bir avukatla toplantı yapacak vaktiniz yok ya da işiniz çok acil ama bilgi sahibi olmanız gerekiyor, bu durumda sitemizin avukata sor bölümünden avukatlara sorularınızı yöneltmek. Ülkemiz gerçeklerden biri de kulaktan dolma bilgilere gösterilen güvendir. Ancak hepimiz biliyoruz ki hukuk kadar ciddi bir meselede verilecek en ufak yanlış bir bilgi sonunda hapis cezalarına ya da yüksek miktarlarda tazminat ödemelerine gidebilmekte ya da bizi tazminattan mahrum edebilmektedir. Sonradan pişman olmamak için de en güvenilir, en hızlı ve en açık cevap verebilecek Mıhcı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu avukatlarına avukata sor bölümünden internet üzerinden sorularınızı sormalı ve sonraki adımınızı ona göre atmalısınız. Avukata sormak istiyorsanız, Mıhcı Hukuk Bürosu’nun avukata sor hizmetinden yararlanabilirsiniz. Aklınıza takılan, uzmanlık alanı ayrımı olmadan, her türlü hukuki problemde ve meselede avukatlarımıza danışabilir, sorularınız sorabilirsiniz.

  Sitemizin Diğer Avukata Soru Sor Tarzı Sitelerden Farkı

  Avukata Soru Sor tarzı sitelerde genelde soruları sorduğunuzda sorularınız ya cevapsız kalmakta ya da verilen cevaplar doyurucu olmamaktadır. Çoğu zaman birkaç satır verilen ve yeterince araştırmadan verilen baştan savma cevaplar hak kaybına uğramanıza sebep olmaktadır. Avukatlık ve hukuk ciddi bir iştir. Hukuk birçok uzmanlık alanını içinde barındırması sebebi ile her biri alanında uzman avukatlarca cevaplanması gerekmektedir. Eğer hukuki meselenizin çözümü size çok şey kazandıracak veya çok şey kaybetmenize engel olacaksa, ciddi bir hukuki danışma hizmeti almanız gerekmektedir. Size yüz kazandıracak iş için beş vermekten çekinmemeniz gerekir. Diğer sitelere sorduğunuz sorular karşısında aldığınız cevaptan sonra hala aklınızda sorular kalacaksa, bunun hiçbir anlamı kalmamaktadır. Mıhcı Hukuk Bürosu’ndan verilen hukuki danışmanlık hizmeti sonucunda aklınızda sorular kalmayacaktır. Avukata sor sayfasından ve websitemizden tarafımıza gönderilen soruların tamamının cevaplanmaktadır. Mıhcı Hukuk Bürosu’na gönderilen sorular hiçbir şekilde cevapsız bırakılmamaktadır. Türkiye’de bir ilk olan diğer farkımız ise şirketlere soru başına online avukat hizmetidir. Şirket temsilcisi iseniz, Mıhcı Hukuk Bürosu iletişim kısmından bize ulaşıp, soru başı ne kadar ücret talep edileceğini sorabilirsiniz. Mıhcı Hukuk Bürosu’nun sitesine gönderilen sorular gizlidir. Diğer sitelerdeki gibi herkese ifşa edilmez. Bu anlamda ilişkisi çerçevesinde her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz.

  Online Avukata Sor Bölümünde Uygun Soru Sormak İçin

  Avukata sor bölümünden sorulacak sorulara karşı cevapların daha sağlıklı olabilmesi içi soruların da haiz olması gerektiği birkaç noktaya değinmekte fayda var. Öncelikle sitemizdeki formu ve iletişim bilgilerinizi doldurduktan sonra konu kısmına olay örgüsünü açıklayıcı bir biçimde yazın. Sorulacak soru beklenilen cevap kadar açık olmalıdır. Unutulmamalıdır ki cevap soruyla aynı çerçevede olacaktır. Konuyla ilgili ayrıntıya inilmeli, yüzeysel bilgilerle geçiştirilmemelidir. Ne istenildiği ve cevapta ne arandığı net bir şekilde belirtilmelidir. Konu akışını baştan itibaren olay sırasına uygun bir şekilde anlatın. Konuda kişiler varsa, kişileri ve alakalarını tanımlayın. Konu dışında gereksiz bilgilerden uzak durun. Bir soru gönderirken başka bir konu ile ilgili soru sormaktan kaçının. Ayrı bir konu için ayrıca soru yöneltin.  Sorunuzu yazdıktan sonra son bir kez daha okuyun ve uygun olduğuna emin olduktan sonra gönderin.

  Avukata Danışma-Online Avukat Hizmeti

  Avukat Danışma Hizmeti ile Mıhcı Hukuk Bürosu’na avukata sor bölümünden sorulan sorulara karşı verilen cevaplar açıklayıcı ve herkesin anlayabileceği seviye yazılmaktadır. Başta da belirttiğimiz şekilde sıradan vatandaşlardan gelen sorulara karşı da hukuk dilinin ağırlığı altında cevap vermek, avukat danışma hizmeti alan kişinin bundan faydalanamamasına neden olur. Bu da Mıhcı Hukuk Bürosu’nun avukat danışma-online avukat projesine aykırılık teşkil eder. Sorulan soruların niteliğine göre Türkiye Barolar Birliği Asgari Avukatlık Ücreti dahilinde avukatlık ücreti alınmaktadır. Bu ücret sorularınızın niteliğine, verilen emeğe, araştırma zorluğuna, alınan zamana göre farklılık arz etmektedir. Sorunuzu sormanız ardından tarafınıza dönüş yapılarak ücret bildirilecektir.

  Şirketlere Soru Başı Online Avukat Danışmanlık Hizmeti

  Mıhcı Hukuk ve Danışmanlık Bürosu hukuki danışmanlık alanında uzman bir hukuk bürosudur. Büromuz şirketlere her türlü hukuki işlerinde genellikle yıllık ve aylık bazda hukuki danışmanlık vermektedir. Ancak bu şekilde çalışma ihtiyacı olmayanlar, yoğunluğu az olan şirketler için bir başka çalışma şekli olarak şirketlere soru başı hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bunun için sitemizin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçerseniz, işiniz niteliğine, soruların sıklığına göre tarafınıza parça başı ücret belirlenebilecektir.

  Avukata Sor Bölümünden Sorulanlara Verilecek Cevaplar

  Mıhcı Hukuk Bürosu’na online danışmanlık olarak gelen sorulara verilecek cevaplar açık, anlaşılır ve doyurucu olacaktır. Alınan cevap karşısında aklınızda bir çelişki kalmayacaktır. Ancak yine de aklınıza takılan bir şey olursa ikinci bir mail ile aklınıza takılan şeyi iletebilirsiniz.

  Avukata Sor Bölümünden Sorulacak Örnek Kısa Sorular

  İşten zorla istifa ettirildim. 5 yıldır çalışmaktayım. Kıdem ihbar tazminatı alabilir miyim? Eşimle aramızda şiddetli geçimsizlik var. Boşanmak istiyorum. Ne kadar nafaka alırım? Çocukların velayeti kime verilir? Büronuzda boşanma avukatı var mı? Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmiş bir cezam vardı. Sonrasında başkaca bir suçtan dolayı hakkımda soruşturma açıldı. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verilmiş cezayı yatmam gerekecek mi? Kat karşılığı inşaat sözleşmesine göre müteahhit borcunu yerine getirmedi. Haklarım neler? Eşimle boşanma davamız sürüyor, davada evde ondan gizli kaydettiğim ses kaydını kullanabilir miyim? Babam bir evini benim üstüme geçirdi. Kardeşlerim babam vefat ettikten sonra miras talebinde bulunabilirler mi? Bunun önüne nasıl geçerim? Şirketime maaş haczi yazısı geldi. Nasıl cevap vermem gerekir? Ortak aldığımız evi diğer mal sahibi başkasına satmak istiyor ama ben yabancıya satılmasını istemiyorum ne yapabilirim? Sahibi olduğum arsa için tapudaki kaydımda ismim Ahmet yerine Mehmet olarak yazılmış. Nasıl düzeltebilirim? Avukata sor denetimli serbestlik. Eşim Alman vatandaşı boşanmak istiyorum nasıl dava açmalıyım?

  Avukata Telefonla veya Whatsapp ile Sormak Mümkün mü?

  Mıhcı Hukuk Bürosu olarak avukata sor – online hukuki danışmanlık sektörünü ilk ve ciddi olarak hayata geçirmekteyiz. Bunu yaparken cevapların hem daha sağlıklı olması açısından hemde avukatlarımızın telefonla aranan an müsait olamaması nedeni ile mail yolu ile soru kabul etmekteyiz. Aynı zamanda verilen cevapların yazılı olması, ileride tekrar okumanız ve unutulma ihtimalini kaldırması nedeni ile müvekkil avantajınadır. Ancak avukata sor danışmanlık hizmetini verirken her kesimden insana bu hizmeti iletebilmeyi ilke edindik.  Bu yüzden tarafımıza soracağınız sorularda mail kullanmayı bilmeyen kişiler veya işin aciliyeti olan kişiler açısından avukata telefonla sorabilirsiniz.

  Ancak avukata whatsapp ile sormak mümkün değildir.

  Avukata Sor Bölümüne Sorulabilecek Hukuk Dalları ve Sık Sorulan Bölümleri

  Avukata sor danışmanlık hizmetimiz ile hukukun her alanında hizmet vermeyi ilke edinmiş bir büro olarak avukata danışmak istiyorum veya avukata soru sormak istiyorum düşüncesi ile tarafımıza gelen  her danışmanlık işine mutlaka cevap vermekteyiz. Avukata Sor – Online Avukat bölümüne gelen sorular genelde belli bir istatistik yapısında şekillenmektedir. Belli hukuk dalları, bu belli hukuk dallarında da belli sorular ağırlık kazanmaktadır. Bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla avukata sor kısmına sorulabilecek hukuk dalları:

  • İş Hukuku
  • İcra Hukuku ve Alacak Tahsili
  • Ceza Hukuku
  • Aile ve Boşanma Hukuku
  • Ticaret, Şirketler ve Sözleşmeler Hukuku
  • Yabancıların Türkiye’de Çalışma, Oturma İzinleri, Evlenme ve Boşanmaları,
  • Gayrimenkul Satın Almaları Hukuki Danışmanlığı
  • Tüketici Hukuku
  • Gayrimenkul Hukuku
  • Bilişim ve İnternet Hukuku
  • Kentsel Dönüşüm
  • Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım Fikri ve Sınai Haklar
  • Vergi Hukuku

  Avukata sor kısmından soru gönderdiğinizde aramızda avukat-müvekkil ilişkisi kurulmaz. Bu işlem sadece danışmanlık içindir. Başkaca bir iş verildiğinde veya sorduğunuz soruya ilişkin çözümü için vekalet verdiğinizde başkaca bir ücret belirlenmesi gerekir.

  Yazıyı Paylaş
  • 189
  •  
  •  
  •  
  •  
   189
   Shares