Ukrayna'da Türk Avukat ve Hukuk Bürosu
                                Ukrayna’da Türk Avukat ve Hukuk Bürosu

Ukrayna’da Türk avukat ve hukuk bürosu için sitemizin sol üst taraftaki numaradan bize ulaşabilir veya sağ alttaki bölümden mail atabilirsiniz.

Tamamı Doğu Avrupa’da olan ve başkenti Kiev olan ülke Ukrayna, ucuz yaşam, tarihi ve turistik mekanları sebebiyle birçok turist tarafından ziyaret akınına uğramaktadır.

Rusya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Karadeniz’e komşu bir ülke olmasından dolayı da birçok ülkenin geçiş güzergahındadır. Tarihi olarak ülkenin kuruluşu ise 860’lı yıllara dayanmaktadır. Eski zamanlarda yıllarca Türkler tarafından yönetilmesinden dolayı da birçok Türk kültürünü barındırmaktadır. Bunun yanında birçok devlet ve hükümdara ev sahipliği de yapmıştır. Sovyetler Birliği döneminde ülkeye yapılan alt yapılar sayesinde ülkenin ulaşımı rahat bir seviyededir. Ancak 26 Nisan 1986 tarihinde yaşanılan Çernobil reaktör kazasından sonra ülkenin nüfusunda fazlasıyla düşüş yaşanmıştır. Genel olarak da ülkenin üzerindeki Sovyetler etkisi hala devam etmektedir. Bu nedenle de ana dili olan Ukraynaca yanında Rusça’da ülkede hakim bir dildir. Ekonomik açıdan da Rusya’ya bağlı olduğu düşünülse de ekonomisi ucuz ve canlı durumdadır. Bu açıdan Doğu Avrupa’nın 2.gelişmiş ve Hristiyan dini hâkim olan bir ülkesidir.

Bu gibi özelliklere sahip Ukrayna, hayat standardı ile de bağlantılı olarak nüfusu giderek artmakta ve artan ihtiyaçlarından bir tanesi de avukatlık hizmeti olmaktadır.  Ya da Ukrayna’da yaşamakla birlikte Türkiye’ye gelmiş ve ülkemizin büyüsüne kapılıp burada yaşamak isteyenler de bulunmaktadır. Bu nedenle bu tarz bir hukuki uyuşmazlık yaşayan Ukrayna vatandaşı ve Ukrayna vatandaşı olsun ya da olmasın Türkiye’de yaşayan ancak Ukrayna’da ilgili ya da ülkemiz ile ilgili hukuki sorunlar yaşayan tüm kişilere, Ukrayna’da avukat ve hukuk bürosu desteğimiz ile en iyi ve en az zarar oluşturabilecek bir hizmet vermekteyiz.

Ukrayna’da Hukuki İşlemler

Hukuki uyuşmazlıklar, her ülkede ve her zaman birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Bunun yanında adliyelerde, emniyette, konsolosluklarda ve daha birçok kamu kurumunda da ağır işleyen bir süreç de herkes tarafından bilinmektedir. Kişi ya da kurumlar kendi menfaatlerini ve kendi sorunlarını en az zararla çözmeye çalışırken bir yandan da bu durumlarla da uğraşabilmektedir. Ayrıca dilini ve kültürünü bilmeyen kişilere hukuki uyuşmazlığınızı anlatarak çözüm aramak hem de en iyi, tecrübeli ve uzman bir avukat aramak ise farklı bir zorluktur. Birçok hukuk bürosu da rekabet piyasasının büyüsüne kapılmış ve avukatlık hizmetini bir ticari döngü olarak görmesinden tam anlamıyla bir hizmet vermemektedir. Bu nedenle ülkemizde Ukrayna vatandaşı ve Ukrayna vatandaşı olsun ya da olmasın Türkiye’de yaşayan ancak Ukrayna’da ilgili ya da ülkemiz ile ilgili hukuki sorunlar yaşayan tüm kişi ve kurumlar ukrayna’da başarılı bir avukat tercih ederken özellikle şu hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir;

 1. Kendinizi avukat ararken iğne ile kuyu kazıyor gibi hissedebilirsiniz. Bu nedenle sizin dilinizi bilen bir avukat ile çalışmalısınız. Böylece hem yaşadığınız olayı tam anlamıyla anlatabilir hem de hukuki sorununuzu lehinize çözebilirsiniz.
 2. Ukrayna’da Türk avukat ararken yaşadığınız hukuki sorununuzun türü hakkında uzman bir hukuk bürosu tercih ediniz. Konu hakkında bilgisi olan tecrübeli bir hukuk bürosu ile çalışmak hukuki uyuşmazlığınızın daha kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.
 3. Ülkemizde akrabalarının ve arkadaşlarının daha önce hukuki sorunlarını çözüme kavuşturan avukatlarla çalışmak, sizin de hukuki uyuşmazlıklarınızı olumlu sonuçlanacağını göstermemektedir. Zira her dava ve işlem kendine özgüdür.
 4. Avukatınızın adliyeye, konsolosluğa, emniyete ya da başka kamu kurumlarına yakın olması ya da tabelasının güzelliği sorununuzun lehine sonuçlanacağını garanti etmemektedir. Çünkü daha önce hakkında hiç olumlu referans edinmediğiniz kişilerle çalışmak fazlası ile riskli bir durumdur.
 5. Ayrıca bulduğunuz avukatın güvenilir ve dürüst gibi kişisel özelliklerinin bulunması da davanın süreci içerisinde ve avukatla sizin aranızdaki iletişim esnasında sizi oluşabilecek diğer birçok sorunun oluşmasını önleyebilecektir.

Ukrayna’da Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Üzerine Verdiğimiz Hizmetler

Ukrayna vatandaşı ve Ukrayna vatandaşı olsun ya da olmasın Türkiye’de yaşayan ancak Ukrayna’da ilgili ya da ülkemiz ile ilgili hukuki sorunlar yaşayan tüm kişi ve kurumlar her dilde özellikle Ukraynaca ve Rusça dilline ve mevzuatına hakim avukatlarımız ile yaşanılan tüm hukuki sorunlara en iyi çözümleri sunmaktayız. Ancak hukuk bürosu olarak özellikle şu hizmetleri sunmaktayız;

 • Ukrayna’da ve ülkemiz de evlilik ve boşanma işlemlerini gerçekleştirmek,
 • Ukrayna’da şirket kurma, şirket belgelerinde değişiklik yapma, şirket kurucu, yönetici ve adres değişikliği, şirket tasfiye, iflas, kayıt dondurma ve bırakma uygulamalarını gerçekleştirmek,
 • Ukrayna’da ticaret ve vergi işlemlerini yürütmek,
 • Ukrayna ya da ülkemiz için yaşama, çalışma ya da ziyaret amaçlı geçici ya da kalıcı geliş gidişlerde vize alma ve uzatma, özellikle çalışma ya da üniversite ve öğrenci vizesi uygulamalarını yürütmek, vatandaş alma hizmetlerini gerçekleştirmek,
 • Ukrayna’da gümrük sorunları çözüme kavuşturmak,
 • Ukrayna’da ve ülkemiz de gayrimenkul alım ve satım işlemlerini yürütmek,
 • Ukrayna’da ve ülkemiz de alacak tahsili işlemlerini gerçekleştirmek,
 • Sözleşmeler, ihtarnameler ve kredi işlemlerini yürütmek,
 • Lisans, sertifika, izin belgelerinin alma işlemlerini hazırlamak,
 • Askerlik erteleme işlemlerini yürütmek,
 • Arama, el koyma ve sorgulama anındaki hukuki işlemler ve şüphelinin koruma ve mağdurun haklarının savunması işlemlerini gerçekleştirmek,
 • Türkiye’de vergi numarası alma ve vergi kaydı ile ilgili diğer işlemleri yapmak,
 • Mahkemelere başvurmadan uyuşmazlık çözümünü sağlamak,
 • Ukrayna’da ve Türkiye’deki her türlü hukuki işlemlerde yazılı ve sözlü olarak gerekli işlemleri gerçekleştirmek, dava açarak vekilliğini yapmak ve her türlü hukuki uyuşmazlıkta acil avukat desteği sunmaktır.

Ukrayna’da Türk Avukat ve Hukuk Büromuz

Hukuk büromuz, kurulduğu ilk günden bu yana birçok kişi ya da kuruma avukatlık hizmeti vermiştir. Bünyesinde saygıdeğer, dürüst, branşlarının uzmanı ve etkin avukatlarla birçok konuda hizmet vermekteyiz. Türkiye ve Ukrayna başta olmak üzere herkese avukatlarımız ile tüm firmalara ve Dünya’da adalete ve hukuka ihtiyaç duyulan her yerde hizmetlerimizi en etkili biçimde sürdürmekteyiz.

Hizmet verirken hukuk büromuz ve avukatlarımız müvekkillerinin menfaatlerini her şeyden önde tutmaktayız. Ayrıca hem müvekkillerinin hem de danışmanlık hizmeti alan tüm kişi ya da kurumların her türlü bilgisini ve evraklarını sır saklama yükümlülüğü altında hiçbir şekilde 3.kişilerle paylaşmamaktayız.

Bu nedenle bize danışmak isteyen ya da müvekkilimiz olmak isteyen her kişi ya da kurum, web sitemizde yer alan iletişim kanalları ile tarafımıza ulaşarak randevu alabilir ve avukatlarımız ile görüşebilirsiniz.  Ukrayna’da Türk Avukat

Yazıyı Paylaş
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share
 1. 17 Nisan 2017

  Merhabalar kolay gelsin.
  Ukrayna da arsa satın almak veya ortak olmak istiyorum bunun için ne gerekli çifte vatandaşım türk/belçika

 2. 12 Temmuz 2018

  Ukraynaya gitmek icin 2 aylik bebegin baba izni gerekiyormu? Gerekiyorsa bu izni nereden alabiliriz?
  Direk havaalaninda hallede bilirmiyiz

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, bebeğin babası ile aranızdaki ilişkinin koşullarını bilmediğimiz için tam bir cevap vermemiz mümkün değildir, ancak evlilik birliği içerisindeyseniz yurtdışına çıkılması durumunda bebeğin işlemleri yanındaki ebeveynin pasaportuna işlenir, herhangi bir izne gerek yoktur.

 3. 5 Ekim 2018

  merhaba ben murat sancar türkiye antalyada plastik makinaları imalatı yapmaktayım 5 ay önce ukraynaya makina ihracatı
  yaptım fakat ödemeyi bir türlü hesabımıza yatırmadılar makinalar şu anda kullanılıyor resmiyette ödemeyi banka aracılığı ile yapıcaktılar buduruma nasıl çözüm sağlarız ilginiz için teşekkürler
  cevabınızı bekliyoruz.

  • 19 Ekim 2018

   Merhabalar, her ticari ilişki olduğu gibi sizin de ihraç ettiğiniz makinelere karşılık bir alacak hakkınız doğmuştur. İfa edilmeyen bu hakkınızın hukuken takibi de mümkündür. Takip başlatacağınız şirketin yurtdışında bulunması sebebiyle hukuksal sürecin sorunsuz işlemesi ve sonuçsuz kalmaması için destek almanız çok önemlidir. Ukrayna’da alacak tahsili konusunda deneyimi olan hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: