Güncelleme Tarihi:
Trafik Cezası İtirazı
                                            Trafik Cezası İtirazı

Bu yazımızda trafik cezalarına karşı nasıl itiraz edileceği üzerinde duracağız. Trafik cezalarına hangi sürede, ne şekilde ve hangi sebeplerle itiraz edilebileceğini değerlendireceğiz.

Trafik Cezası İtiraz Sebepleri

Öncelikle trafik cezasına itiraz sebeplerini belirtelim: birincisi, trafik cezasının 10 iş günü içinde tarafımıza tebliğ edilmemesi sebebiyle itiraz edebiliriz. İkincisi trafik cezasının haklı ve yerinde olmadığı sebebiyle itiraz edebiliriz.

Trafik Cezasına İtiraz Süresi

Trafik cezası iki şekilde kesilebilir. İlki gıyapta plakaya, ikincisi ise trafik memurunun durdurup yüzyüze ceza yazması yoluyla trafik cezaları kesilmektedir.

Eğer trafik cezası gıyapta kesilmişse, itiraz süresi cezanın bize tebliğ tarihinden itibaren başlar. Ancak trafik cezası, trafik memuru tarafından yüzyüze iken kesilmişse, aynı gün, yani yüze karşı yazıldığı tarihten itibaren başlar. İtiraz süresi 15 gündür. Burda dikkat edilmesi gereken husus sürelerdir. Trafik cezasının tarafımıza kanuni tebliğ süresi 10 iş günü iken, itiraz süremiz 15 gündür, 15 iş günü değildir. Trafik cezasına itiraz süresini kaçırmamak adına bu hususa da dikkat etmek gerekir.

Trafik Cezası İtirazı Nereye ve Hangi Mercilere Yapılır?

Trafik memuru tarafından yüzyüze kesilen cezalarda idari para cezası tutanağı memur tarafından düzenlenir. Sürücü cezanın haksız olduğunu düşünüyorsa, ilk bu aşamada itiraz etmelidir. Ancak ceza yazılmış ve yüzyüze yapılan itiraz sonuçsuz kalmışsa itirazını dilekçe ile belli makamlara yapmak zorundadır.

Gerek yüze karşı, gerek gıyapta kesilen trafik cezalarına itiraz 15 gün içinde Sulh Ceza Hakimliklerine(Eski ismiyle Sulh Ceza Mahkemesi) yapılır. Esasen Trafik Mahkemelerine yapılması öngörülmüş bu itiraz, henüz bu mahkemeler yaygın olmadığı için Sulh Ceza Hakimliklerine yapılmaktadır.

Trafik idari para cezası karar tutanağı ile, sürücü belgesine el konulursa, araç trafikten men edilirse, 60 gün içinde İdare Mahkemelerinde dava açılması gerekir. İki itiraz yolunda da, itirazın reddi halinde temyiz kanun yolu açıktır. Hatta Anayasa Mahkemesi kanun yolu da açıktır.

Trafik Cezasına İtiraz İçin Gerekli evraklar:

 1. Dava dilekçesi
 2. Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı Fotokopisi
 3. Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı Tebligatı Fotokopisi
 4. Ruhsat Fotokopisi
 5. Kimlik ve Ehliyet Fotokopisi

Sulh Ceza Hakimliği dosya üzerinden inceleme yaparak karar verecektir. Yani duruşma yapılmayacaktır. Bu sebeple dilekçede yazılan sebepler önemlidir.  Bu konuda bir avukat ile çalışmanız çok önemlidir.

Trafik Cezasına İtiraz Konusunda Bazı Önemli Noktalar

 • Gıyapta plakaya yazılan cezalar, ruhsatta  yazılı olan, yani sistemde kayıtlı olan adresinize tebliğ edilir.  Bu adrese PTT yoluyla gelen ceza, eğer o sırada evde değilseniz veya sözkonusu adres eski ikametgahınız ise, posta memuru kapıya not bırakır ve cezayı mahalle muhtarlığına tebliğ eder. Trafik cezası o tarihte tebliğ edilmiş sayılır. Yani trafik cezanız eski ikametgahınıza tebliğ edilirse, orada ikamet etmediğinizi öne sürerek itiraz edemezsiniz. Çünkü ikamet ettiğiniz gerçek adresi bildirme yükümlülüğünüz vardır.
 • Son aylarda gündeme oturan ve tartışılan bir konu, radarla gıyapta kesilen cezalardır. Verilen bazı emsal kararlarda, ‘’devletin vatandaşa tuzak kuramayacağı, trafik cezalarının güvenliğe ilişkin olması gerektiği…’’ gibi sebepler belirtilmiştir. Dolayısıyla itiraz sebepleri geniş bir çerçevede değerlendirilmelidir.

Her türlü trafik cezasına itiraz etmek istiyorsanız, avukatlarımız sizi temsil edebildiği gibi dilekçe yazım hizmeti vererek de hukuki mevzuata uygun olarak dilekçenizi hazırlamaktadırlar. Haklı olduğunuz halde hakkınızı kaybetmemek için bize ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
 • 17
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  17
  Shares
 • 17
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. 18 Ocak 2018

  Kaybettiğim kimliğimle bulan kişi tarafından sahtecilik yapılarak adıma araç satın alınmış.bu durum trafik polisi tarafından tespit edildi ve mahkemeye gidildi.bu kişi ceza aldı.o kişi bu adıma almış olduğu aracı kullanırken trafik cezası kesilmiş.bu trafik cezası benim maaşımdan kesildi.itiraz için nasıl bir yol izlemeliyim ceza bana ait değil

  • 22 Ocak 2018

   Bu mahkeme kararı ile birlikte idareye başvuru yapılabilir ve ödenen paranın iadesi talep edilebilir.

 2. 16 Ocak 2018

  Merhaba 5 ay önce Sulh Ceza Mahkemesine itiraz dilekçemi verdim takibini nereden yapabilirim Cevabını bana nasıl gelecek Cezam ve faizle birlikte sistemde halen gözüküyor Ben hiçbir şekilde bilgi alamıyorum

  • 22 Ocak 2018

   Takibini yine aynı birimden yapmanız gerekir.

 3. 27 Eylül 2017

  Ben istanbulda yaşıyorum istanbulda kapının önünde duran arabaya 25-09 2017 de balıkesir erdek kamyon garajı kontrol noktasında radar cezası kesilmi orda olmadığımı nasıl ispat ederim bu konuda beni bilgilendire bilirmisiniz

  • 2 Ekim 2017

   Siz itirazınızı yapın onlar ispat etsin.

 4. 26 Ağustos 2017

  Merhaba radardan hız cezası yemişiz fakat ceza yediğimiz ile ceza yazılan tarihten 4 gün önce gitmiştik ve cezanın yazıldığı adresede hiç uğramadık nasıl bir yol izlemeliyiz

  • 28 Ağustos 2017

   Sulh ceza hakimliğine kanıtlarınız ile birlikte itiraz edebilirsiniz.

 5. 16 Ağustos 2017

  merhaba takograf 24 saatı doldururken 30 dk once eskısehır polısı durdurdu takoda hız asımı ıcın ıksz ettı 10 dk sonra yanımda esım oldugu ıcın durmak ıcın yer ararken kutahya polısı durdurdu takograf kagıdını verdım arac kullanma zaman asımı hız asımı ve takograf kullanmamadan 3 ayrı ceza yazıldı 65 puan 1060 tl ceza yedım ne yapmalıyım

  • 16 Ağustos 2017

   Burada polisin haksız bir işlem yaptığını belirtmemişsiniz ancak böyle bir durum varsa ispatlarınız ile birlikte itirazda bulunabilirsiniz.

 6. 16 Ağustos 2017

  İzmir de oturmaktayım bostanlı pazar yerinde park halinde atıl vaziyette duran aracın önüne park ettim ikinci sıra oluşturmaktan ceza yedim itiraz hakkım var mı ?

  • 16 Ağustos 2017

   İtiraz hakkınız her zaman vardır. Ancak bu verdiğiniz bilgiler ile haklı olup olmama durumunuzu bilmem mümkün değil.

 7. 16 Ağustos 2017

  Merhaba,
  3 Temmuzda aracım park ettiğim alandan çekildi, ancak alanda herhangibir park yapılmaz tabelası ve uyarısı bulunmamaktaydı.

  otopark ücreti dışında birde plakaya kesilen cezasını ödedim ancak bu duruma nasıl itiraz edebilirim?

  • 16 Ağustos 2017

   Sulh ceza hakimliğine dilekçe vererek itiraz edebilirsiniz. Eğer nasıl yapılacağını bilmiyor iseniz avukatla çalışmanızı öneririm.

 8. 15 Ağustos 2017

  Ben yanlış yerden dönmekten ceza yemişim bu tamam 47/1A 75 TL birde aynı cezada 47/1C buda trafik polisinin dur ihtarına vs. uymamaktan kesilmiş diyor. 225 TL Böyle bi durum yoktu polis falan dur demedi. ceza mobeseden kesilmiş zaten orda görünür her şey polis yoktu. Nederseniz itiraz etsem kazanırmıyım

  • 16 Ağustos 2017

   Bu kadar açık bir durum varsa trafik cezasına itiraz etmelisiniz. Nasıl bir dilekçe yazacaksınız ve nasıl bir işlem yapacaksınız, usuli bir hata yapacak mısınız bilmediğimden kazanıp kazanmama konusunda bir şey söyleyemiyorum.

 9. 28 Haziran 2017

  28.06.2017 günü BOLU ili sınırlaında D100-12-54+500 (Yeniçağ İstikameti) mevkiinde kullandığım Pejeo Bipper (Panelvan ) ARACIMLA 111 KM. HIZLA T HIZ SINIRINI %10-%30 kadar aşmaktan 206,00 TL ceza yedim. Hız sınırım 100 olması gerektiğini polis söyledi, 1 puanla ceza yedim. itiraz etsem sonuç ne olur, çünkü trafiği tehlikeye atacak bir durum ok ve aşırı süratta yok. cevap verirseniz sevinirim. saygılar.

  • 28 Haziran 2017

   malesef 1 puan bile olsa kanuna göre sınır geçilmiş sayılır.

 10. 1 Haziran 2017

  Merhaba tarafına kesilen trafik cezasına itiraz için sulh ceza mahkemesi başvurdum ancak mahkeme süreci uzun olacağından 10 günde ödeme halinde peşin ödeme indirim hakkım mahkeme süresince saklı kalır mı teşekkürler

 11. 29 Mayıs 2017

  Merhaba;
  Trafik cezalarına itirazlarda itirazdan önce ceza ödenir mi, mahkeme sonucu mu beklenir? Gecikme faizi ne olur? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

  • 30 Mayıs 2017

   itirazdan önce de ödenebilir mahkeme sonucu olumlu gelirse ödenen tutarı alabilirsiniz.

 12. 22 Mayıs 2017

  Merhaba, Ben şubat 2014’te ehliyetimi 6 aylığına alkollü araç kullanmaktan kaptırdım. Cezam 2014 ağustos ayında bitti. Şubat 2017 tarihinde cep telefonuyla konuşurken polise yakalandım ve ehliyetimi verdikten sonra 95 TL ceza kesildi. Buraya kadar herşey normal ben de bu cezayı gittim ödedim. 4 gün önce vergi dairesinden bir ödeme emri geldi ve ödeme emrinde 1763 tl lik ehliyetsiz araç kullanma ile ilgili bir ceza gördüm. Hemen trafik şubeye gittim. Dediler ki imzadan imtina etmişsiniz ehliyetsiz araç kullanma tutanağı tutmuşlar.. Benim 2014 ağustos ayında biten ehliyet cezamı sistemden silmedikleri için 95 TL cezam tahakkuku yapılırken sistemden ehliyetsiz gözüktüğüm için trafik şubede tutanak tutup imtina etti demişler ve tebliği gerçekleştirmişler kendi kendilerine. 95 TL lik ceza ile seri numarasının ardışık olmaması sonradan tutulduğunun kanıtı.. yazı karakterlerinin ayrı olması yine sonradan tutulduğunun kanıtı.. Üstelik ehliyetim mevcut üzerimde.. yani yüzde yüz haklı olduğum bu durumda nasıl bir yol çizebilirim? sulh mahkemesine tutanak için süre 15 gün imiş tutanağı görmediğim için açamadım dava haliyle, şimdi ben ödeme emrine ve ödeme emrinin temeline dayanan olaya nasıl dava açarım?

  • 22 Mayıs 2017

   Size tebliğ edilmediği için bu süre başlamamış sayılır. Usulüne uygun bir şekilde itiraz ederseniz iptal sağlayabilirsiniz.

 13. 12 Mayıs 2017

  Banada 427tl ceza yazmışlar ama o tarihte ve saatte ben baska sehirde idim .yani ben antalyada yasiyorum.o tarihte bursada idim. Ceza antalyada görünüyor ne yapalım.

  • 14 Mayıs 2017

   olmadığınız yerde ceza kesilmişse tabi ki itiraz edip cezanın iptalini sağlayabilirsiniz ancak başvuru yaparken delillerinizi belirtin.

 14. 3 Mayıs 2017

  Merhabalar. Kastamonuda ikamet etmekteyim. Aracım bursa plakalı. 05.03.2017 tarihinde hiç geçmediğim stadyum caddesi olukbaşı mevkisinde bana kırmızı ışık ihlali yaptığım gerekçesiyle trafik cezası kesilmiş. Adliyeye itiraz dilekçesi verdim. Dilekçeyi verdikten 1 ay sonra bana cevap yazısı geldi. Gelen kağıtta kamera görüntülerinin 17 gün kayıtlı tutulduğunu ve silinip görüntü kayıtlarının olmadığını söylereyerek kendilerini haklı çıkarıp benim itiraz dilekçeme somut bir delil olmadığı gerekçesiyle kesilen trafik cezasını kabul ettirmeye çalışıyolar. Tekrardan itiraz etmek için ne yapmam gerekiyor ?

  • 15 Mayıs 2017

   itirazınızı bir avukat aracılığı ile yapmalıydınız.

 15. 27 Nisan 2017

  Merhaba; 04.02.2016 tarihinde EDS üstünden hız limiti aşılması için ( %30 ) 412 ₺ ceza yazmışlar ama bu ceza bana 27.04.2017 yani 15 ay sonra bugün tebliğ edildi, bu konuda ne yapabilirim, izliyceğim yol nedir ?

  İnternette araştırdığımda şu gibi bir madde gördüm yardımcı olabilirseniz cevap konusunda sevinirim.

  Bu kanun hükmü; 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 20’nci maddesi;
  “Ancak, 89 uncu maddesi hariç olmak üzere 1111 sayılı Askerlik Kanunu, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, 2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun, 3376 sayılı Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanun, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu, 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ve 6001 sayılı Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş olanlar düşer” olarak eklenmiştir.

  • 24 Mayıs 2017

   merhaba, işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü yani 31.12.2017 ye kadar tebliğ edilmeli kanun bundan bahsediyor.

 16. 24 Nisan 2017

  Merhaba 03.07.2016 tarihinde üç dakika arayla 2 tane ceza yazmışlar çorum Osmancık da toplam 824 tl yapıyor bana tebliğ yapılmadı evde kimse olmadığı için muhtara bıraktılar herhalde ben tesadüf edevlete baktığımda bugün öğrendim şuan 1030 tl olmuş bende makbuz falan Yok elimde belge olmadan ben bu cezaya itiraz edebilirmiyim nasıl, yardımcı olur iseniz sevinirim saygılar

 17. 17 Mart 2017

  Merhabalar Öncelikle bu tarz konularda vatandaşa yardımcı olduğunuz için şahsım adına çok teşekkür ederim size. 03.03.2017 tarihinde kırmızı ışıkta geçtiğime dair bir ceza tutanağı geldi. Fakat ben özel bir şirket çalışanıyım ve araçta şirketime ait. Olay Konya’da gerçekleşmiş olmasına rağmen şirketim Bursa ilinde. (Araç 16 plakalı). Bende sürekli olarak bu araçla Konya ilinde çalışıyorum. Tahminimce cezayı fahri müfettiş yazmış ve herhangi bir fotoğraf tutanakta yok. Zaten ceza yazılan yerde mahalle içinde ve kesinlikle sürekli kırmızı ışığında durduğum bir yer. Tutanak Bursadaki şirket binasına 15.03.2017 tarihinde tebliğ edilmiş. Bu cezaya itiraz etmek istiyorum çünkü kırmızı ışığı bırakın sarı ışıkta bile geçmeyen biriyim. İtirazı kendi adıma mı yapmalıyım yoksa dilekçeyi şirketim adına mı doldurmalıyım. Şirket adına dolduracaksam imzayı şirket sahibimi atmalı. Yani itirazı ben mi yapmalıyım yoksa şirket mi yapmalı. İtiraz için Bursa Adliyesine mi gitmemiz gerek yoksa Konya adliyesine mi. Cevap verirseniz çok sevinirim.
  Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

 18. 15 Mart 2017

  Merhaba.Ben Abant’ta gezmek için İstanbuldan Düzceye giderken otobandan D-100 karayoluna bağlanan yolda 96 km hızla sabit radara girmişim.Ev adresime %30 hız limitlerini aşmam yüzünden 427-TL ceza geldi. Düzce Trafik Denetlemeyi aradım itiraz etsem bişey kazanabilir miyim diye sordum. “yok itiraz etme.bişey çıkaramazsın dedi ordaki memur. Ne yapmalıyım gerçekten bişey çıkmaz mı? yoksa itiraz etmeli miyim?

 19. 12 Mart 2017

  Merhaba,dur ihlaline uymadın diyip ceza yazıldı kameram olmadığı içim itiraz etsem haklı bulunurmuyum.çünkü Avm girişiydi ve ben zaten duruyordum önümde avm girecek araçlar vardı meğerse arkamdan makam geliyormuş be polis azar yiyip acısını benden çıkardı.cezayı ödeyip itiraz edeceğim ama nasıl ispat ederim yanımda eşim vardı bizimi dinlerler polisimi?Yardımcı olursanız sevinirim.

 20. 3 Ocak 2017

  merhabalar 10.08.2016 02:42:37 kamil kavşağı osmancık merzifon istikametinde ,10.08.2016 02:46:14 yeni kavşak osmancık merzifon istikametinde 4dk arayla 2 adet 199 tl ceza yedim. 02:46:14 olan ceza 16.12.2016 da teslim edildi ve ödendi. bugün elime ulaşan 2. ceza kağıdı var 10.08.2016 tarihli 02:42 de kesilen 4 ay sonra elime ulaşan bu durumu itiraz etmek istiyorum. itiraz etmem gereken yerin çorum osmancık sulh ceza hakimliği olduğu yazıyor. evrakları hazırlayıp itiraz dilekcesini ptt yolu ile gönderdiğimde sonuçlanma sürecinin 3 ila 4 ay süreceği yazıyor. borcun 15 gun içinde odenmemıs durumunda yasal işlemden bahsediliyor . o gecen 3 ile 4 ay denilen donemde herhangı bir sıkıntı yasayabılırmıyım bunu sormak istedim. teşekkurler

  • 5 Ocak 2017

   15 gün içinde borcun ödemesini yaparsanız indirimli olarak ödersiniz hem de bu sorunla karşılaşmazsınız. Yine dava yoluna gidip kazanırsanız ödemenizi geri alırsınız.

 21. 3 Ocak 2017

  Merhaba üç dakika arayla 4 tane ceza yazmışlar çorum ‘da 3 ‘tanesı 412 1 tanesi 199 tolamda :1435 tl yapıyor bögle cezamı olur adelet nerde radarları kaldırdık dediler ee hanı hala ceza yagıyor herkeze bana yardımcı olabilirmisiniz.

  • 5 Ocak 2017

   Malesef Çorum Osmancıkta bu problem var. Ancak itiraz hakkınız mevcut süresini kaçırmayın.

 22. 27 Aralık 2016

  Merhaba, bana göre herkesin park ettiği FB stadına yakın yerden güvenlik gerekçesiyle aracım çekildi ve gelen tebligatta aracın yeri alakasız cd gösterilmiş ve hata olarakta hatalı u dönüş yaptığım yazıyor. Ceza tutarıda 92TL. Ayrıca otopark ve çekme parasıda 110TL aldılar.Emekliyim ancak bu ceza haksız kesilmiştir.Parayı ödeyipmi itiraz etmeliyim?
  Sizden destek alırsam borcum ne olur ve ödediklerimi alabilirmiyim?
  Saygılarımla

 23. 26 Aralık 2016

  Arkadaşlar osmancık trafik ceza işlemi yapan yerin numarası 0 (364) 611 **** ben aradım amirine tele bakanına kim yiyorsa bu haksız parayı helal etmiyorum dedim arayın sizde gerekeni söyleyin. Resmen soygun bu buna dur diyecek kimse yok iyi para geliyor. Hükümetinde işine geliyor.

  • 5 Ocak 2017

   Bunu yapmak yerine mahkeme yoluna giderek cezaya itiraz edip cezayı iptal ettirmek mümkün.

   • 5 Mayıs 2017

    Avukat bey biraz once ceza yedım 99 hız sınırı fakat jandarma trafik 100 ıle gırdın dıyerek bana 206tl ceza yazdı ben o kadar hıza cıkmadım dedım ama dınlemedı radara gırdın dedı ne yapmam lazım

    • 15 Mayıs 2017

     o halde sulh cezaya itirazınızı yapın veya bir avukat aracılığı ile yapın.

 24. 19 Aralık 2016

  Merhabalar
  Merhaba 5 dakika icerisinde ayri ayri 3 tane radar cezasi yedim. . Bana yardimci olurmusunuz…

  • 21 Aralık 2016

   online danışmadan ulaşabilirsiniz.

 25. 5 Aralık 2016

  Merhaba 08 07 2016 da Ordu Fatsa arşı 2tane Osmancık’ta 3tane toplamda 5tane ceza yemişim bucezalar belli tarihlerde bana ulaştı Enson 05 12 2016da bana ulaştı Zizce ne yapmam gerekir artı daha ceza gilirmi acaba

  • 5 Ocak 2017

   Merhaba daha da ceza gelebilir. Çorum Osmancık’ta bununla ilgili çok fazla soru geliyor. Bunlara karşı itiraz imkanınız mevcuttur.

 26. 20 Kasım 2016

  Cezanın yazıldığı yerdeki sulh ceza hakimliğine mi başvurmanız gerekiyor? Yoksa herhangi bir yer olabilir mi

 27. 16 Kasım 2016

  Merhabalar ben de corum osmancık da ceza yedim ikamet ettiğim ilçedeki sulh ceza hakimliğini aracı kılarak osmancık sulh ceza hakimliğine itiraz dilekçemi verdim ama ne bir kayıt numarası ne de kayıt tarihi vermediler dava dosyası da olmadığından e_devletten takip edemiyoruz nerden takip edebiliriz. Yardımınızı rica ederim

  • 22 Kasım 2016

   adresinizi yazmış iseniz sonucu hakkında size tebligat gelecektir.

 28. 11 Kasım 2016

  Merhaba benım sorunum arabamın muane suresı geldı ıçın borçum varmı dıye e devlet den araçımın borçlarına baktıgımda 199 trafık borcumu gordum 39 faız toplam 238 tl 06 2016 tarıhınde yazılmış haberım yok belkı haberım olsa daha once yatılacam daha az bu durumda ne yapmam gerekıyor ayın 20 de araçım fenlı muaneye gırecek

 29. 5 Kasım 2016

  Merhaba 1 saat icerisinde ayri ayri 4 tane tuzaklanmis radar cezasi yedim. Ve bu cezalar martin 19 kesiliyor tarafimada 3 kasimda geliyor. Adalet nerede sizce. Bizim aldigimiz 1300 tlik ucretle bu cezalar nasil odenecek. Bana yardimci olurmusunuz

  • 12 Kasım 2016

   İtiraz için sulh ceza hakimliğine başvurabilirsiniz veya sizin adınıza trafik cezasına itiraz dilekçenizi yazabiliriz.

Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: