Güncelleme Tarihi:
Kayseri Avukat ve Hukuk Büroları
                                   Kayseri Avukat ve Hukuk Büroları

Kayseri Avukat ve Hukuk Bürosu için sol üstte bulunan telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi’ndeki kalabalık nüfusa sahip olan büyükşehirlerimizden bir tanesidir. Özellikle de ünü eski Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’ün memleketi olmasından sonra fazlasıyla artmıştır. Ancak daha öncesinden de bilindiği üzere Kayseri’nin Sakıp SABANCI gibi birçok iş adamı çıkarmasından dolayı adeta sanayi ve ticaret faaliyetleri ile özdeşleşen bir kenttir. Özellikle pastırma, sucuk ve mantı sektörleri fazlasıyla aktiftir.

Tarih derslerinde adını sıklıkla duyduğumuz eski ticaret yolu olan İpek Yolu’nun da buradan geçmesi ticaret hayatında başarılı isimler çıkarması sonucunda rastlantı olmadığı aşikârdır. Bunun yanı sıra eski çağlardan ve Selçuklulardan birçok tarihi eser de burada mevcuttur. Özellikle Kapadokya bölgesine yakın olmasından dolayı birçok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmektedir.  Bu nedenlerden dolayı nüfusu oldukça yoğun olan bu kentin insanlarının ihtiyaç duyduğu hizmetlerden bir tanesi de avukatlık hizmetidir.

Kayseri’de Dava Süreci

Kayseri’nin sanayi ve ticaret faaliyetlerinin yoğun olmasından dolayı birçok kişiye ekmek kapısı olan bir şehirdir. İnsan sayısının da yoğun olmasından dolayı, dava sayısı da oldukça fazladır. Dava süreçleri ise adliyedeki memurun iş görme düşüncesi ile hareket etmesine bağlı olarak değişmekle birlikte en az yarım gününüzü harcayabilmektesiniz.

Bununla birlikte elbette herkesin Kayseri avukat ve hukuk bürosu piyasasından avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak dava süreçlerinin bu kadar sıkıntılı olmasından dolayı en doğru yol Kayseri avukat piyasasından avukat tutmaktır.

Kayseri Avukat – Hukuk Büroları

Kayseri’de yaşayan insan sayısının giderek artması ile bağlantılı olarak hukuk büroları da giderek artmaktadır. Kayseri hukuk büroları, genel olarak Adalet Sarayı’nın bulunduğu Kocasinan çevresinde, Büyükşehir Belediye binası ve Valilik binasının yanında yoğun olarak bulunmaktadır.

Kayseri avukat ve hukuk bürolarının artması ile de Kayseri avukat piyasasında tercih edilme adına farklı yöntem ve taktik geliştirenlerde vardır. Bu nedenle davanızı lehinize çevirebilecek etkin bir avukat bulmanız oldukça zor olabilmektedir.

Kayseri avukat piyasasından avukat ararken dikkat edilmesi gereken unsurlar ise şunlardır;

 1. Davanıza bakmasını istediğiniz avukatın illa ki Kayseri avukat piyasasından olması gibi bir zorunluluk mevcut değildir. Sizin için asıl önemli olan davanızı lehinize çevirebilecek, bilgili ve tecrübeli bir avukattır.
 2. Çevrenizin ya da sizin daha önce yardımınızı aldığınız bir avukata yine bu davanızı da vermek isteyebilirsiniz. Ancak çevrenizin ya da sizin daha önceki davalarını başarılı bir biçimde savunmuş bir avukatın bu davanızı da lehinize savunabileceği gibi kesinlik yoktur. Çünkü yaşanan her olay kendisine özgü olup savunulma biçimleri de değişmektedir.
 3. Adliyeye yakın, evinize ya da işinize yakın yahut da tabelasına bakarak avukat seçiminde bulunmakta doğru bir yol değildir. Zira bunlar ticari kaygılar güdülerek yapılan davranışlardır.
 4. Avukatın ücretine bakarak karar vermemelisiniz. Zira onlarda emeğinin karşılığını almakta ve sizi büyük bir dertten kurtulmak için büyük sorumluluklar almaktadırlar. Ancak ücreti yüksek olan bir avukatın da en iyi olduğu gibi bir yanlış algıya da kapılmamalısınız.
 5. Kayseri avukat piyasasından bulduğunuz avukatın güvenilir ve dürüst olması gibi özelliklerinin var olup olmadığını da sorgulamaya çalışınız. Zira dava sırasında meslek etiğine sığmayan davranışlarla sizi yarı yolda bırakabilme ihtimali de mevcuttur.

Kayseri’de Avukat ve Hukuk Büromuz

Kayseri avukat ve hukuk piyasası içerisinde hukuk büromuz, kuruluşundan itibaren her alanda konunun uzmanı, dürüst ve saygılı avukatlarla avukatlık hizmeti vermektedir. Bunun getirisi olarak da Kayseri’de avukat piyasası içerisinde ve hukuk camiasında başarılı davalar yürütmüş ve etkili hala gelmiş bir bürodur.

Mıhcı Hukuk Bürosu Herkese ve tüm firmalara ve Türkiye’nin adalete ve hukuka ihtiyaç duyduğu her yerde avukatlık hizmetlerini en başarılı biçimde sürdürmekteyiz.

Hukuk büromuz vasıtasıyla sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için web sitemizin iletişim kısmındaki telefon numarası ya da diğer iletişim yolları ile tarafımıza ulaşarak randevu alabilirsiniz. Kayseri avukat ve hukuk büroları. Kayseri’de avukat. Kayseri ceza, boşanma, gayrimenkul, bilişim, icra, miras, ticaret, iş hukuku avukatları.

Yazıyı Paylaş
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: