Güncelleme Tarihi:
İzmir Avukat ve Hukuk Büroları
                                      İzmir Avukat ve Hukuk Büroları

İzmir Avukat ve Hukuk Bürosu için sol üstte bulunan telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İzmir, Türkiye’deki en yaşanılası yerlerin başında gelen büyükşehirlerimizden bir tanesidir. Zira insanlarda bunu fark etmiş olmalı ki nüfusu da oldukça yoğundur.

Ege bölgesinin denize bitişik kısmında bulunan ve ülkemizin üçüncü büyük nüfusa sahip büyükşehridir. Konak, Çeşme, Ala çatı yerleri, yurt içinden ve yurt dışından birçok turiste özellikle yaz sezonunda ev sahipliği yapmaktadır. Tarımı, sanayisi, özellikle Aliağa da Pektim ve limanlardan dolayı birçok firma faaliyet vermekte ve buradan ticari mal alışverişi yapmaktadır. Ülkemizin en büyük ihracat limanı da buradadır.

Ayrıca birçok sanat merkezi, fuar merkezi ve festivallere de ev sahipliği yapmaktadır. Birçok tarihi eseri de içerisinde barındırmakla birlikte, Efes antik kenti sadece tek başına yıl içerisinde birçok turistin ziyaret ettiği yerlerdendir. Ayrıca böyle güzel bir yerde yetişmesinin de etkisiyle olsa gerek kızlarının güzelliği de herkesin dilindedir. Bu gibi nedenlerden dolayı birçok kişinin yaşadığı ve yıl içerisinde birçok kişinin ziyaret ettiği İzmir’de ihtiyaç duyulan hizmetlerden bir tanesi de avukatlık hizmetleridir.

İzmir’de Dava Süreci

Her ne kadar en yaşanılası şehirlerin başında yer alan İzmir’de en sıkıntılı süreçlerden bir tanesi dava hizmetleridir. Adliyelerde dava sayısı oldukça yoğun ve dava süreçleri de oldukça sıkıntılıdır.

Her ne kadar herkesin İzmir avukat piyasasından avukat tutma mecburiyeti bulunmasa da davanızla ilgili sadece bilgi almak için bile bir gününüz ve emekleriniz gidebilmektedir. Bu nedenle de en doğru yol İzmir’de avukat piyasasından avukat tutmaktır.

İzmir Avukat – Hukuk Büroları

İzmir’de avukat ve hukuk büroları, nüfusun artmasıyla bağlantılı olarak giderek artış göstermektedir. Özellikle İzmir Adalet Sarayı’nın bulunduğu Bayraklı’da ve Büyükşehir belediye binasının bulunduğu Konak’ta ve Valilik binasının yakınlarında giderek artmaktadır. Bu artış ile birlikte İzmir avukatları arasında rekabette yoğundur. Kimi zaman tercih edilme adına farklı taktik geliştirenler de yok değildir. Her ne kadar sizin için asıl önemli olan davanızın lehinize ve en az zararla çözülmesi ise de kimi zaman bu ticari oyunlardan dolayı mağduriyet yaşabilirsiniz. Bu nedenle İzmir avukat piyasasından avukat bulurken dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır;

 1. Davanızla ilgili olarak İzmir avukat piyasasından bir avukat edinme zorunluluğunuz yoktur. Önemli olan sizi hakkıyla savunabilecek, başarılı, tecrübeli ve mevzuata hakim bir avukat bulmanızdır.
 2. Avukat ücretleri her ne kadar yüksek miktarlarda gezerse gezsin, unutmayın avukatlık bir hizmet mesleğidir ve aldıkları sorumluk da son derece yüksektir. Bu nedenle İzmir avukat piyasasındaki avukatlık ücretlerinin yüksek olması normaldir. Ancak yüksek ücret isteyen her avukatın da davanızla ilgili iyi sonuçlar elde edebileceği gibi bir garanti de bulunmamaktadır.
 3. İzmir’de avukat ve hukuk büroları sektöründen avukat bulurken çevrenizin ya da sizin daha öncesinde davanıza bakmış bir avukatın her zaman başarı getireceğine dair körü körüne inançlara sahip olmayın.
 4. Avukatınızın adliyeye yakın ya da tabelasının güzelliğine bakarak karar vermek oldukça yanlış bir tutumdur. Zira bu davranışlar ticari kaygılarla yapılan düşüncelerin eylemlere geçirilmiş halleridir.
 5. Avukatın güvenilir, saygılı ve dürüst olmasına önem verin. Zira bu özelliklere sahip bir kişi sizin davanız süresince sizin arkanızdan iş çevirerek meslek etiğine sığmayan davranışlar göstermeyecektir.

İzmir Avukat Sektöründe Hukuk Büromuz

Hukuk büromuz, İzmir avukat ve hukuk büroları içerisinde ve hukuk mecralarında saygıdeğer, dürüst, branşlarının uzmanı ve etkin avukatlarla faaliyet vermektedir. Bunun yanında istediğiniz zaman tarafımıza ulaşarak dosyanız ya da tarafımızın sizin için yürüttüğü hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

İzmir’de herkese ve tüm firmalara ve Türkiye’nin adalete ve hukuka ihtiyaç duyduğu her yerde avukatlık faaliyetlerine en etkili biçimde devam etmekteyiz.

Bizimle iletişime geçip avukatlık hizmetlerimizden faydalanmak için, web sitemizde yer alan telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca diğer iletişim kanalları ile de ulaşabilir ve hukuki sorunlarınızı en kısa sürede ve en az masrafla lehinize sonuçlandırabilirsiniz. İzmir avukat ve hukuk büroları. İzmir’de avukat. İzmir ceza, boşanma, gayrimenkul, bilişim, icra, miras, ticaret, iş hukuku avukatları.

Yazıyı Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: