İstanbul'da Avukat ve Hukuk Bürosu
                                   İstanbul’da Avukat ve Hukuk Bürosu

İstanbul Avukat ve Hukuk Bürosu için sol üstte bulunan telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul, birçok farklı milletten insanın içinde barındığı, cosmopolit diye tabir edilen ve ülkemiz açısından en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Her yıl binlerce kişi çalışmaya gelmektedir. Her gün birçok insan ticari bağlantılar yapmak amacıyla İstanbul’da bulunmaktadır. Ayrıca her yıl milyonlarca insan, Dünya’yı bir zamanlar hâkimiyet altına almış ve zenginlikleri dillere dolanmış Osmanlı’nın eserlerini ve daha birçok tarih kokan eseri ve boğaz güzelliğiyle insanları büyüsü altına alan bu şehri görmeye gelmektedir. Gelen kişilerin arasından da birçok kişi de trafiğine rağmen İstanbul’un büyüsüne kapılıp burada hayatının geri kalanını yaşamak istemektedir.

İstanbul’da yaşayan kişi sayısının artması ile de maddi ihtiyaçların yanı sıra avukatlık hizmetine duyulan ihtiyaçta artmıştır.

İstanbul’da Dava Süreci 

İstanbul gibi ülkemizin en yüksek nüfusuna sahip olan metropolitan bir şehirde dava sayısı da gereğinden fazla çoktur. Her ne kadar İstanbul hukuk büroları da fazlasıyla çok olsa da İstanbul’un trafiği gibi dava süreçleri de oldukça sıkıntılıdır.

Herkesin elbette bir avukat tutma mecburiyeti yoktur. Ancak İstanbul’un nüfusunda yaşanan kalabalığın etkisi ile adliyeleri de oldukça kalabalıktır ve sizinle ilgilenebilecek memur sayısı da oldukça azdır. Davanız hakkınızda sadece bilgi almak için bile en az bir gününüzün gittiği zamanlar yaşanabilmektedir.

Böylelikle büyükşehirlerde en işlevsel yol, dosyanızla ilgilenebilecek İstanbul avukat bürolarından bir avukat tutmaktır.

İstanbul Avukat- Hukuk Büroları 

İstanbul avukat büroları, her sene giderek artmaktadır. Özellikle İstanbul avukat büroları, Şişli, Bakırköy, Çağlayan, Kartal ve Kadıköy taraflarında yoğun olarak bulunmaktadır. Bu yoğunluğun da genel olarak İstanbul Adalet Saraylarına yani Çağlayan, Bakırköy ve Kartal Adliyelerine göre belirlendiği aşikârdır.

Bununla birlikte İstanbul avukat piyasasında avukat sayısı da oldukça yüksek olmasına rağmen avukatlar arasında tercih edilmek adına farklı yöntemler ve taktikler geliştirenlerde yok değildir. Bu nedenle kimi zaman yaşadığınız hukuki olaya ilişkin  tecrübeli, başarılı, iyi ve etkin bir avukat bulmak oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle İstanbul avukat piyasasından avukat bulurken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 1. Davanızın türü ile ilgili olarak İstanbul’da avukat ve hukuk bürolarına başvurunuz. Zira konusunun uzmanı olması sizin dosyanızın en kısa sürede ve talepleriniz doğrultusunda çözümlenebilmesi için en ideal yoldur.
 2. Tanıdıklarınızın tecrübesine dayanarak İstanbul avukat piyasasından bir avukata da başvurabilirsiniz. Ancak tanıdıklarınızın davasını kazanması sizin de davanızı kazanacağına garanti etmeyeceğini kabul etmelisiniz.
 3. İstanbul avukat piyasasından bulduğunuz avukatın güvenilir ve dürüst olmasına dikkat ediniz. Zira İstanbul avukat piyasasından bulduğunuz avukat dava sürecinde meslek etiğine sığmayan davranışlarla sizin aleyhinize hareket etme yoluna giderek sizi yarı yolda bırakabilme ihtimali de mevcuttur.
 4. Bulacağınız avukatın adliyeye yakın olması ya da sizin evinize ya da işinize yakın olması ile değil davanızı en iyi biçimde sonuçlandırıp sonuçlandıramayacağı açısından değerlendirme yaparak tercihlerde bulunmalısınız.
 5. İstanbul’da avukat piyasasından tabelaya bakarak avukat bulmak ise davanızı tamamen şansa bırakmaktır. Zira hakkında hiçbir referans edinmediğiniz biriyle sadece yüz yüze görüşüp fikir edinerek davanızı bir avukata vermek oldukça riskli bir davranıştır.

İstanbul Avukat ve Hukuk Büromuz

İstanbul’da avukat ve hukuk büroları piyasası içerisinde hukuk büromuz, kuruluşundan itibaren yürüttüğü davalarla ve verdiği diğer avukatlık hizmetleri ile hukuk camiasında saygınlık kazanmış ve en yetkin olanlardan biri haline gelmiştir. Sektör içerisinde büromuz saygıdeğer, dürüst, branşlarının uzmanı ve etkin avukatlarla faaliyet vermektedir.

Ayrıca İstanbul başta olmak üzere herkese ve tüm firmalara ve Türkiye’nin adalete ve hukuka ihtiyaç duyduğu her yerde hizmetlerine en etkili biçimde devam etmektedir. Böylelikle hukuki sorunlarınızı çözüme kavuşturmak adına hukuk büromuzla iletişime geçmek için sitemizin iletişim kısmındaki telefon numarası ya da diğer iletişim yolları ile tarafımıza ulaşarak randevu alabilirsiniz. İstanbul avukat ve hukuk büroları. İstanbul’da avukat. İstanbul ceza, boşanma, gayrimenkul, bilişim, icra, miras, ticaret, iş hukuku avukatları.

Yazıyı Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. 30 Mayıs 2017

  Merhabalar Mustafa bey öncelikle ilgi ve alakanız dan dolayı çok teşekkür ederim.. ben 300 kişilik bir özel sektör de çalışmaktayım ve bu şirkette sendika Yok biz 5 kişi sendikaysa yazıldık. Bizi işken çıkartırsalar sendikanın bize ne gibi yararı olur.

  • 31 Mayıs 2017

   Sorduğunuz soru neredeyse bir dönemlik ders konusu olmakla birlikte kısaca sendika nedeni ile işten çıkarılmanız durumunda diğer haklarınızı alabileceğiniz gibi sendikal tazminata da hak kazanırsınız. İşyeri sendika temsilcisi bu konuda daha ayrıcalıklıdır.

 2. 1 Haziran 2017

  Merhabalar Avukat Mustafa bey öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim. Özel sektörde çalışan bir kişinin mazeret izni var mı veya yasa gereği böyle bir hak varmı.

  • 2 Haziran 2017

   Yasa gereği düzenlenen mazeret izinleri bellidir. Bunlar ölüm izni, evlilik izni vs. Kanunda sayılan izinler dışındaki izinler iş sözleşmesinde varsa mazeret izni olarak değerlendirilebilir.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

© 2020 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: