Güncelleme Tarihi:

İsim Değiştirme Davası Dilekçe Örneği
                  İsim Değiştirme Davası Dilekçe Örneği

İsim değişikliği dava dilekçesine geçmeden önce isim değiştirme yeni kanun ile davasız da olabilmektedir. Ancak bunun belli bir şartları vardır. Örnek Muhammed olan ismin Muhammet olarak değiştirilmek istenmesi, Hatçe olan ismin Hatice olarak değiştirilmesi gibi basit harf hatalarından kaynaklanan hataların düzeltilmesi mümkündür. İsmi tamamen değiştirme, ekleme veya çıkarma gibi değişikliklerde hala isim değiştirme dilekçesi ile mahkemeye başvurmak gerekecektir.

İsim değişikliği Medeni Kanun’un 27. maddesinde düzenlenmiş ve isim değiştirmek için haklı neden olan herkesin açabileceği dava türüdür. Hangi hallerin haklı neden olduğu isim değişikliği davası makalemizde belirtilmiştir. Bu makalemizi okumadı iseniz okumanızı tavsiye ederiz.

Bu dava Asliye Hukuk Mahkemesine isim değiştirme dava dilekçesinin verilmesi ile başlar ve karar aşamasına kadar devam eder. Ad değiştirme/düzeltme/ekletme davasında hem dilekçe hazırlama aşamasında hem de dava aşamasında çok dikkatli olunmalıdır zira bu dava sadece bir kez açılabilmektedir, reddedilmesi durumunda bir daha açma imkanı yoktur. İsim değişikliği dilekçesinin hazırlanmasındaki usuli veya şekli hataların yapılmaması, değişiklik nedeninizin haklı neden olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği, hangi belgelerin gerekeceği, tanık dinletilmesinin gerekip gerekmediği, duruşmada nelerin anlatılması nelere vurgu yapılması gerektiği konusunda isim değişikliği alanında çalışmış bir avukat ile çalışmanız daha doğru olacaktır. Aşağıda bulunan isim değişikliği dilekçesi örneği tamamen genel olarak hazırlanmıştır. Ancak her dava kendine özgü hususiyetleri taşır bu nedenle ad değiştirme davası açacak olursanız sizin davanızın özelliklerine göre dilekçe hazırlanması ve diğer hususların buna göre değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu hususa bir kez daha dikkat çekmek istiyorum.

Genel olarak İsim değiştirme davası dilekçe örneği aşağıdaki şekildedir. Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanununa göre dilekçenizi hazırlamanız gerekmektedir. Dilekçede bulunması gereken zorunlu unsurları yazmadığınız veya görevli mahkemede açmadığınız gibi vesair hallerde dava esas hakkında incelemeye girmeden usul hatasından reddedilecektir.

İsim Değiştirme Davası Dilekçe Örneği

……….. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI: (İsim soy isminiz yazılmalıdır)

DAVALI: (Buraya karşı taraf Nüfus Müdürlüğü’nün ismi yazılmalıdır)

KONU: (Davanızın konusu ne ise onu yazmalısınız)

AÇIKLAMALAR: (Neden isim değiştirmek istediğiniz yazılmalıdır. Bu kısım çok önemlidir zira davanın kabul veya reddi daha çok buraya bağlıdır. Yine yukarıda bahsettiğim hususu tekrarlıyorum ancak sadece bir kez açılabilecek davanızı riske atmak istemiyorsanız bir avukat ile bu davayı yürütünüz. Nüfus davaları uzun süren davalar olmaması nedeni ile avukatlar genelde diğer davalara göre nispeten daha düşük ücretlere davanızı takip etmektedir. Bizim dava vekalet ücretimizi sormak için online danışma bölümünden veya sağ alttaki sorunuz mu var kutusundan sorabilirsiniz.)

HUKUKİ NEDENLER:(Hangi kanunların hangi maddelerine dayanarak bu istemde buluyorsunuz bunlar yazılmalıdır)

HUKUKİ DELİLLER: (Buraya delilleriniz yazılmalıdır. Bu kısmı başlangıçta iyi belirlemeniz gerekmektedir. Zira burada belirtmediğiniz bir delile dava aşamasında dayanamazsınız.)

SONUÇ ve İSTEM: (Burada ne istiyorsunuz bu belirtilmelidir.)

Düzenleme: Sayfa aşağısında onlarca yorum ve cevap oldu. Mutlaka sizin sorunuzla alakalı bir soru cevap durumu mümkündür. Bu bakımdan yorumları okumanızı rica ediyorum. Dava açmak için bize ulaşabilirsiniz veya sorunuz için avukata sor bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  15
  Shares
 • 15
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. 20 Ekim 2018

  Merhabalar,
  Ben Almanyadan Enver Akyürek size bi sorum olacak bizim kizimizin ismi Bedriye (Rahmetli Annemizin ismi onun baskisi ile koymustuk ismini) burada Almanyadan Çok sıkıntı çekiyor hep okulda dalga geçiyorlar ismi ile Piskolojisi çok bozuldu ismini Esra olarak değiştirmek istiyoruz biz zaten Esra diyoruz evde acaba kanunen mahkemeye gitmeden mümkün mü? İnternette araştırdığıma göre 2019 yılına kadar mahkeme siz isim değişiyor muş hangi yolu izlememiz gerekiyor dilekçe yoluyla mı yoksa sizin aracılığınızla mı başvurmamız gerekiyor eğer mümkünse siz yaparsanız bu işlemleri ne kadar ücret talep ediyorsunuz. Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

  Sevgi ve saygılarımla
  Enver Akyürek

  • 23 Ekim 2018

   Merhabalar, bahsettiğiniz 2018 Yeni İsim Değiştirme Kanunu’na göre dava açmadan,nüfus müdürlüğünde isim değiştirmeniz mümkündür ancak bu durum harf hatası gibi küçük ve sınırlı sayıda hatalarda için geçerlidir. Bu sebeple sizin durumunuzda dava açmanız gerekmektedir. İsim değiştirme davası vekalet aracalığıyla da açılabilir. Bu sebeple büromuzla iletişime geçmenizi öneririz.

 2. 8 Ekim 2018

  iyi günler isim değiştirme davası açmak istiyorum avukatlık ücretinizi öğrenebilir miyim

  • 23 Ekim 2018

   Merhabalar, ne yazık ki buradan ücret bilgilendirmesi yapamıyoruz. Bu konuda bilgi almak için telefon veya mail yoluyla büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 3. 29 Eylül 2018

  Ismım fatma annemle aynı ısmı taşıyorum kımlıktekı ısmımı hıc kullanmıyorum aılem ve çevrem kübra ısımını kullanılıyor çocukluğumdan berı ısmımı degıstırmede sıkıntı ceker mıyım yardımcı olur musunuz kaç ay ıcınde hal olur 1 ay sonra resmı nıkahım kıyılacak o zaman kadar halledebılır mıyım

  • 3 Ekim 2018

   Merhaba, bir ay sonraya isim değişikliğinin yetişmesi mümkün değil malesef. Davadan sonra bir kısım prosedürel işlemler de mevcut.

 4. 26 Eylül 2018

  Merhaba. Biz oğlumuzun ismini değiştirmek istiyoruz, adı İsrafil. Toplumda tanıtırken insanlar tarafından çok zor algılanıyor, ilerde zorluk çekmesin diye, bir de benim rızam yoktu bu isme. Değişim mümkün müdür?

 5. 25 Eylül 2018

  Çocuğum un ismi sezgin ben bu ismi değiştirmek istiyorum anlamı iyi değil buna karşılık Muhammet ismini koymak istiyorum yardımcı olsanız sevinirim

 6. 23 Eylül 2018

  Oğlumun adını babasının rüyası üzere Said Nusret Emin koyduk ancak resmi yerlerde söylerken cok sıkıntı oluyor ve sadece Said ismini kullanıyoruz, henüz 5 yaşında sosyal hayata atılmadan diger iki ismi sildirmek istiyoruz, yeterli sebep midir?

  • 25 Eylül 2018

   Merhaba,
   “Nusret Emin” isimlerini hiç bir şekilde kullanmadığına dair tanıklarınız var ise sildirmek için bu durum yeterli olacaktır.

 7. 21 Eylül 2018

  mrb ismim güllü ismimden rahatsız oluyorum ve 5 senedir çevremdeki insanlar beni mira olarak biliyor ve ben kimlikte ismimin mira yazmasını istiyorum ne yapmam gerek teşekkürler

  • 19 Ekim 2018

   Merhabalar, isminizi dava açarak değiştirmeyi talep edebilirsiniz. Mahkeme tarafından kabul görecek haklı bir sebebiniz olması durumunda isminizin değiştirilmesine karar verilecektir.

 8. 20 Eylül 2018

  Merhaba ismi değistirmek istiyorum ismim aslında ülkü çevremde de herkes böyle bilir ama kimlikte ülkiye diye geciyor bunu duyan kişiler dalga geçiyorlar sürekli. Bir de ek isim eklemek istiyorum…

  • 3 Ekim 2018

   Merhaba, tanıkla bunu değiştirmek ve ekleme yapmak mümkündür.

 9. 17 Eylül 2018

  Merhaba benim adim İMAM ismimi değiştirmek istiyorum. Bunun için nüfus müdürlüğüne dilekçemi yoksa asliye hukuk mahkemesine dava mı açmam gerekiyor.. bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi dönerseniz memnun olurum.

  • 3 Ekim 2018

   merhaba, nüfus müdürlüğünde ancak harf hatalarından kaynaklanan değişiklikleri yapmaktalar. Bu nedenle dava açmanız gerekmektedir.

 10. 9 Eylül 2018

  merhaba 05.09.2019 tarıhınde kız cocugum oldu.ısmını ayse olarak soyledım ama memur yogunluktan dolayı bı oncekı cocugumun ısmı olan zeynep yazmıs.suan ıkı adet zeynep ısımlı cocugum oldu.soyledıgımde tusa bır defa basınca ıptal edemıyecegını soyledı.ancak mahkeme kararıyla duzeltebılecegını soyledı bana yardımcı olabılırsenız sevınırım.syg

 11. 15 Ağustos 2018

  iyi günler isim ve soyad değiştirme davası açmak istiyorum avukatlık ücretinizi öğrenebilir miyim

 12. 13 Ağustos 2018

  Merhaba, ismim Aslan ama Osman olarak değiştirmek istiyorum. Bir hayvan ismi ve anlamsız olduğu için değiştirmek istiyorum.Bir de ben arabım,Arapça da ismim عثمان, yani türkçe karşılığı Osman’dır. Bununla ilgili nasıl bir dilekçe yazmalıyım bana yardımcı olabilir msnz.

  • 13 Ağustos 2018

   Merhaba bize başvurursanız isim değişikliği ile ilgili gerekli işlemleri yapabiliriz.

 13. 7 Ağustos 2018

  Merhaba. Biz oğlumuzun 2 isminden birini kimlikten sildirmek istiyoruz. bu konuda yardımcı olur musunuz ?

  • 3 Ekim 2018

   Merhaba, elbette isim sildirme işlemini yapabiliriz. Bize ulaşabilirsiniz.

 14. 6 Ağustos 2018

  Merhaba oğlumun ismi Mustafa Alp Fakat biz sadece alpı kullanıyoruz akrabalar falanda musti mıstik gibi saçma kısaltmalar kullanıyor mustafa ismini sildirmek istiyoruz ne yapabilirz

  • 7 Kasım 2018

   Merhabalar, haklı bir sebebe dayandırdığınız sürece isim değiştirme davası açabilirsiniz.

 15. 6 Ağustos 2018

  Merhaba benim adım Emine ama sadece okul ya da resmi kurumlarda bu ismi kullanıyorum yakın çevrem akrabalarım mahallemdeki komşular emoş lakabıyla sesleniyor. Aslında Eylül ayının ilk günü doğduğum için Eylül koyacaklarmış bütün aile fertleri bu kararı almış fakat babam son anda eski kız arkadaşının ismi olan Emineyi koymuş bu durumdan ötürü evde bana Emine denmiyor annem olsun hatta babamın ağzından bile çok az duydum kimlikteki ismimi. Kimlik isimim diyorum çünkü asla benimseyemiyorum, insanlar seslenince bakamıyorum.Arkadaşlar arasında Eylül ismini büyüdüğüm mahalle ve akrabalarım da emoş kısalmasını kullanıyor. Dava açabilir miyim?

  • 3 Ekim 2018

   Merhaba, başka bir isim kullanıyorsanız isim değişikliğini o yönde yapmanız mümkündür.

 16. 4 Ağustos 2018

  Merhaba benim iki ismim var ilk ismim Tayyip. İki isim hem çok uzun oluyor hem de daha çok diğer ismimi kullandığım için Tayyip ismini sildirmek istiyorum. Üniversite tercih sürecinde olduğum için eğer şimdi dava açarsam tercih veya kayıt esnasında bir sıkıntı olur mu? Ayrıca da mahkeme ne kadar sürer ve dava masrafları ne kadar tutar?

  • 7 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebe dayandırmak sureti ile isim değiştirme davası açabilirsiniz. İsim değişikliğinizin kabul edilmesi üzerine mahkeme tarafından nüfusa bildirilecek, gerekli değişimler yapılacaktır. İsim değiştirme davası çok uzun bir süreç olmadığı gibi, bir davanın ne kadar süreceğini kesin olarak bilmek mümkün değildir. Masraflar konusunda büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 17. 2 Ağustos 2018

  İki ismim var ilk ismimi sildirmek istiyorum. Ücret ne kadar olur avukat tutmama gerek varmı .

  • 7 Kasım 2018

   Merhabalar, isim değiştirme davalarını vekalet yoluyla yapmak süreci hızlandırıp kolaylaştıracaktır. Fiyat bilgilisi için büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 18. 25 Temmuz 2018

  Merhaba ikinci ismimi telafuz yazım ve kodlama zorluğu nedeni ile degiştirmem gerekiyor. Ben 8 haziran 2018 de bir Amerika vatandası ile evlendim ikinci ismim Müge. GreenCard ve immigration başvurusunda oradaki danışman Müge nin kodlanamaz ve okunamaz olduğunu sildirmemi ya da degistirmemi soylemiş. Arya adını almak istiyorum 2 dildede yazımı okunusu aynı olan.

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 19. 24 Temmuz 2018

  meraba annemin adı erkek ismi değiştirmek istiyor tam olarak anlamadım nası yapılabilir nereye başvurucaz

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 20. 23 Temmuz 2018

  ismimi değiştirmek isyorum nitekim sebeplerden dolayı

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 21. 23 Temmuz 2018

  Merhaba Nişanlımın adı Figen ve Emily olarak değiştirmek istiyor (avusturya doğumlu isviçre büyümeli) zaten ben dahil herkes neredeyse ona emily diyoruz (hem görünüş açısından hem de kişilik ve karakter açısından avrupai) buna istinaden İsmin değiştirebilmesi mümkün müdür?
  Yıllardır yabancı çağrı merkezinde çalışıyoruz ve yolda birisi Figen diye seslense dönüp bakmıyoruz bile ama birisi Emily diyorsa biliyoruz ki ona sesleniyor. Bu durum için şahit de getirebiliriz (ona Emily olarak hitap ettiklerine dair)

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 22. 21 Temmuz 2018

  Selamlar,

  Ben aslen türk değilim ve türkçe ad soyadımı yabancı bir ad soyad yapmak istiyorum ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla soyadınızı değiştirebilirsiniz.

 23. 12 Temmuz 2018

  Merhabalar
  İsmim nuran çevremdeki çoğu erkekler bu ismi kullanıyor bundan dolayı çok rahatsız oluyorum o yüzdende ismimi değiştirmek istiyorum bu neden dolayı değiştirmem kolay olur mu?

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz. Bir sebebin ne kadar geçerli olduğu hakim takdirindedir.

 24. 11 Temmuz 2018

  Merhaba ben Yurt disisnda yasiyorum. Ismim fransizcada bir cok kelimeye benzedigi icin Burda bir cok sorun yasiyorum ayrica buradakilere göre de telaffuz etmesi zor. Ismimi degistirebilmem icin benim hangi evraklara ihtiyacim olur yani yasadigim ülkeden bir evrak talep etmeli miyim ve dava asamasinda benim türkiyede olmam sart mi?

  • 25 Ekim 2018

   Merhabalar; isim değiştirme için sadece vekalet çıkarmanız yeterlidir, ihtiyacınız olan özel bir belge yoktur, davada bulunmanıza da gerek yoktur. Avukatlık desteği için bürommuz ile iletşime geçebilirsiniz.

 25. 10 Temmuz 2018

  Merhaba.Annemin kimlikteki adı yosma fakat günümüzdeki anlamı dolayısıyla ve sevmediğinden ötürü bu ismi kullanmıyor.Çok uzun zamandan beri farklı isimle hitap ediliyor.İsim değişikliği yapmak istiyoruz.Bunun için neler gerekli yardımcı olabilir misiniz?

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 26. 6 Temmuz 2018

  Merhaba kızımın adını değiştirmek istiyorum. kimlikte cemire resmi yerler, okul vs dışında toplumda zeynep olarak biliniyor. adını Zeynep Cemre olarak değiştirmek istiyorum. yardımcı olur musunuz?

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, haklı bir sebebiniz olduğunu kanıtladığınız sürece dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz.

 27. 4 Temmuz 2018

  Merhabalar, adım Sude ama çevremde Asya olarak bilindiğim için Asya Sude olarak değiştirmek istiyorum. Nasıl bir dilekçe yazılması gerekiyor ya da bu durum ad eklettirilmesi için yeterli midir?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme işlemi için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Asliye Hukuk Mahkemesine hitaben yazılacak olan dilekçenizde haklı sebep veya sebepler göstermeniz gereklidir. Dilekçe ve dava işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 28. 2 Temmuz 2018

  Adım Recep arkadaşlarım bana deniz ismiyle çağırıyorlar adımın yanına deniz ismini ekletmek istiyorum.Bu konuda yardımlarınızı ve ücret bilgisi paylaşırsanız sevinirim

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme işlemi yapmak için Asliye Hukuk Mahkemelerinde isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. Dava masrafları ve ücret bilgisi için sitemizde bulunan iletişim adreslerimizden doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 29. 30 Haziran 2018

  Merhaba. Kimlikteki adımı resmî kurumlar haricinde kimse kullanmıyor ailem ve akrabalarım da dahil herkes Ezgi olarak hitap ediyor ve birçok kişi kimlik adımı bilmiyor bile. Bu nedenle tarafıma gelen bazı belgeler bana ulaşamadan geri dönüyor. İsim eklettirme davası açmak istiyorum bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? Ne yapmam gerekiyor?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme işlemi için isim değişikliği davası açmanız gereklidir. Yaşadığınız sorunlar Mahkemece haklı sebep olarak görülebilir. Asliye Hukuk Mahkemesinde açılması gereken bu dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 30. 28 Haziran 2018

  Merhaba, 2 gün önce çocuğumuza isim verdik. Ancak eşim şimdi de yanına bir isim daha ekleyelim diyor ve oldukça üzgün. Kimlik kartı daha gelmedi ancak sanırım mahkemede dava açmaktan başka şansımız yok. Mahkeme süreci ve masrafları hakkında e-mailime bilgi verirseniz memnun olurum. Şehir İstanbul

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletme işleminizi dava yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. İsim değiştirme talebinizi bir takım haklı gerekçelere dayandırmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili ayrıntılı görüşmek için bize web sitemizin iletişim bölümünde yer alan mail, telefon veya adres bilgileri kanalı ile ulaşabilirsiniz.

 31. 23 Haziran 2018

  İsmim Elif Yaren genel de yarış diyorlar bende bunu sevmiyorum . Yaren ismini kaldırabilir miyim

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, isminizin alay konusu olması veya karışıklığa sebep olması isim değiştirme davasında haklı neden olarak kabul edilecektir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 32. 20 Haziran 2018

  İyi günler adım Fikriye ailede 1 fikriye daha var ismimi kısaltarak söylüyorlar ve bu durum beni çok sinirlendiriyor ismimi değiştirebilir miyim?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davalarında haklı sebep aranır. Bu haklı sebep kişiden kişiye değişmekte olup Mahkeme takdirindedir. Bahsettiğiniz sebep tek başına yeterli görülmeyebilir. Haklı sebepler hakkında daha detaylı bilgi almak ve dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 33. 19 Haziran 2018

  merhaba. kimlikte adım büşra ancak akrabalar ailem arkadaşlarım herkes beni yağmur olarak tanıyor ve biliyor. doğduğum zaman nüfus müdürlüğünde bi karışıklık olmuş yağmur büşra yerine sadece büşra olarak yazılmış. tamamen yağmur olarak değiştirmek istiyorum. neler yapmalıyım ?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim değiştirme işlemi için Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Nüfus müdürlüğü işlem karışıklığı haklı neden olarak gösterilebilir. Haklı nedene dayalı olarak bu davayı açmanız gerekmektedir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 34. 13 Haziran 2018

  Ben kizimin ismini degistirmek istiyorum ismi serpil naz ama biz naz diyoruz ismini sevemedim soran oldugunda bile soyleyemiyorum beni rahatsiz ediyor ilerde sorun olur okul ortaminda saglik kontrollerinde ismini soylerken bile yanlis oluyor bu durum beni cok rahatsiz ediyor bir anlami bile yok

  • 19 Haziran 2018

   Merhaba konuyla ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dileriz.

 35. 13 Haziran 2018

  Merhaba kardeşimle ismimizi karşılıklı değiştirmek istiyoruz.Aile içinde bu şekilde kullanıyoruz.Sosyal ortamda karışıklık oluyor.Yardimci olursanız çok sevinirim

  • 19 Haziran 2018

   Merhaba konuyla ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dileriz.

   • 23 Haziran 2018

    Merhabalar adım Naciye Nur ama hep Nur’u kullanıyorum. Üniverstede hocalarım sürekli karıştırıyo sınav kağıtlarıma Nur yazıyorum tanıyamıyorlar. Hastane Naciye diye seslendiklerinde üzerime alınamıyorum bu nedenle Naciyeyi sildirmek istiyorum ne yapmalıyım

    • 16 Kasım 2018

     Merhaba, yaşadığınız zorluklar isim değiştirme davasında haklı gerekçeler olarak görülecektir. İsim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 36. 9 Haziran 2018

  Adım pınar ama bana pırnık deniliyor adımı değiştirmek istiyorum

  • 19 Haziran 2018

   İsim tashihi davası açabiliriz. Konu ile ilgili olarak 0212-909-19-94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 37. 9 Haziran 2018

  Adım sedanur çevredekiler bana adının anlamı sandıkları gürültü kirliliği diyorlar bunun için alay ediyorlar adımı değiştirmek istiyorum

  • 19 Haziran 2018

   İsim tashihi davası açabiliriz. Konu ile ilgili olarak 0212-909-19-94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 38. 8 Haziran 2018

  İyi günler; Kimlikte ki adım Döndü ama toplum içinde ailem de dahil Gülçin ismimi söylüyorlar. Böyle büyüdüm ve böyle alıştım ayrıca dalga geçilen bir isim olduğundan değiştirmek istiyorum bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

  • 19 Haziran 2018

   İsim tashihi davası açabiliriz. Konu ile ilgili olarak 0212-909-19-94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 39. 6 Haziran 2018

  Merhaba adım zekiye ismimi ceren olarak değiştirmek istiyorum nedeni toplumda dalga geçiyorlar zeki Zekeriya tarzında ve bundan hoşlanmıyorum kendimi tanıtmak istemiyorum psikolojimi bozuyor bu durum . Ayrıca ailede 1 den çok zekiye var ve bu yüzden değiştirmek istiyorum değiştirebilir miyim ??

  • 8 Haziran 2018

   Merhabalar, konu ile ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dilerim.

 40. 2 Haziran 2018

  iyi günler adım Şaban bu isim toplum içinde beni küçük düşürüyor ve alay konusu oluyor adımı söylemekten çekiniyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  • 8 Haziran 2018

   Merhabalar, konu ile ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dilerim.

  • 19 Haziran 2018

   İsim tashihi davası açabiliriz. Konu ile ilgili olarak 0212-909-19-94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 41. 30 Mayıs 2018

  merhaba ismin hürü ve bu isimden çok utanıyorum ve çocukluğumdan beri çevrem tarafından sürekli alay ediliyorum bu yüzdenden de cevremde ve sosyal medyaya yıllardır ada ismini kullanıyorum erkek arkadaşım bile ismimi hürü olduğunu bilmiyor ada diyor gerçekten çok rahatsızım hürü isminden hem ada ismini ekleyip hemde hürü ismini huri olarak duzeltirebilirmiyim gerçekten çok önemli benim icin

  • 19 Haziran 2018

   İsim tashihi davası açabiliriz. Konu ile ilgili olarak 0212-909-19-94 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

 42. 26 Mayıs 2018

  Merhaba havva ismim fakat kucuklugumden beri alayci hava durumu ile ilgili espri yapmalarinda cok sıkıldım bunu nasil degistirebilirim bana bi yol gosterebilirmisiniz yeni cevreme adimi farkli tanıtıyorum artik

  • 8 Haziran 2018

   Merhabalar, konu ile ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dilerim.

  • 4 Eylül 2018

   Merhaba. Benim de adım Havva. Değiştirmek istiyorum.Acaba sizinki değiştirildi mi? Herhangi bi sıkıntı falan çıktı mı?

 43. 23 Mayıs 2018

  Mrb ben azerbeycan dan buraya istanbula geldim burda evlendim ama nüfus cüzdanı mda ismim hatice yerine hadice bunu sadece nüfus müdürlüğünde değiştirip duzelttirebilirmiyim

  • 20 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği dava yolu ile gerçekleştirilir ancak basit yazım hatalarını nüfus müdürlüğüne vereceğiniz dilekçe ile düzeltmeniz mümkündür. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 44. 19 Mayıs 2018

  Benim adım kimlikte MEHMET ALİ diye ama normalde herkes beni MUHAMMET diye tanıyor bu yüzden adımı değiştirmem kesinlikle şart

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, çevrenizde farklı bir isimle tanınıyor olmanız isim değiştirme davasında haklı bir neden olarak görülür. İsim değiştirme sürecinizde hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 45. 15 Mayıs 2018

  Merhaba Ismis Muruvet ama ailem dahil herkes bana Hicran diyor.Cunku dogdugumda hicran ismi konulmus kimligim gec cikarildigindan babam ise nufusa gidip babannemin ismini yazdirmis tabi kimse bana ismime hitap etmiyor.Degistirmek istiyorum ucret hakkinda bilgi verir misiniz

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, çevrenizde farklı bir isimle tanınıyor olmanız isim değişikliği davasında yeterli bir sebep olarak görülür. Ücret ve diğer ayrıntılar hakkında bilgi almak için bizimle iletişim bölümünde yer alan kanallardan irtibat kurabilirsiniz.

 46. 9 Mayıs 2018

  İyi günler Mustafa Bey , adım Mecbure üniversite öğrencisiyim, eğitim hayatım süresince ismimden dolayı oldukça zorluk çektim ve artık diyetisyen olmak üzereyim mezun olmadan isim değiştirmek istiyorum,sorum şu ki ne kadar sürede değişir ismim ve birde bu süreçte ödemem gereken miktar nedir? Tşk ederim şimdiden.

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. İsminizle ilgili yaşadığınız zorluklar isim değişikliğiniz için geçerli nedenlerdir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 47. 7 Mayıs 2018

  Adim ahmet Kimligimde yazilan dilgec Kimlik ahmet yazilmasini istiyorum bunun icin ne gerekiyo yardimci olursaniz cok sevinirim.

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, farklı bir adla tanınıyor olmanız isim değiştirme davasında haklı bir gerekçe olarak görülür. İsim değişikliği ancak dava ile yapılabilir. Konu ile ilgili hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 48. 7 Mayıs 2018

  Merhaba benim 2 tane ismim var ilk ismim babaannemin koyduğu eski alay edici bir isim ikincisi ismim 1.ismimden ayrı olarak Nur çevremdeki herkes beni Nur olarak tanıyor o şekilde seslenıyor ilk ismimle çoğu kez dalga geçiliyor bende ilk ismimi sildirip Nur ismimi kullanmak istiyorum bunun için nasıl bi dava açmam gerek ve bu dava icin avukat ücreti ne kadar olur?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme ve isim değiştirme işlemleri için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Haklı sebebe dayalı olarak açılan bu dava Asliye Hukuk Mahkemesinde açılmaktadır. İsim değişikliği davası açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 49. 5 Mayıs 2018

  Esım benden habersız cocuklarıma 2 isim koydu. Bırıncı ısımlerını sıldırmek ıstıyorum.Yspılması gerekenler ve ucretle ılgılı bılgı verır mısımız?

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim sildirme işlemi için Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Dava masrafı, avukatlık ücreti ve dilekçe işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Ücret bilgisini bu mecradan vermeyi etik bulmuyoruz.

 50. 28 Nisan 2018

  Merhaba ismim Sıdıka ben de ismimi değiştirmek istiyorum babaannemin adı koyulmuş ismimle çok dalga geçiliyor ve artık rahatsız olmaya başladım insanların alay etmeleri beni üzüyor nasıl yol çizmeliyim bilgi verirseniz çok sevinirim

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, alay konusu olma ve benzeri durumları haklı sebep olarak göstererek Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değişikliği davası açmanız gerekir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 51. 22 Nisan 2018

  Merhaba ben ismimi değiştirmek istiyorum nedeni ise bulunduğum çoğu ortamda 1 den çok aynı ismin olması buda bana epey sorun yaratıyo ismimi değiştirmem mümkünmüdür?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası açma suretiyle isminizi değiştirebilirsiniz. Haklı sebep göstermeniz gerekmektedir. İsim karışıklığı sorunu çoğu zaman haklı sebep olarak görülmektedir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 52. 18 Nisan 2018

  merhabalar benim adım zeynep okulda 4 tane zeynep olduğu için karışıklık çıkıyor ondan dolayı ismimin yanına başka bir işin koydurmak istiyorum sizce mümkünmüdur ve ücreti ne kadardir

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme işlemi için isim değişikliği davası açmanız gereklidir. Karışıklık sebebi çoğu zaman haklı sebep olarak görülmektedir. Ücret bilgisini bu mecradan vermeyi etik bulmadığımızdan, ücret bilgisi ve dava işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 53. 16 Nisan 2018

  Merhaba,benim ismin değişme imkânı var mı ?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası açma yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz. Bu davayı açmak ve takip işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 54. 14 Nisan 2018

  merhaba benim ismim kezibannur ismimin hem eski bir isim hemde telaffuz edilmesinin güç olması sebebi ile ismimi değiştirip sade nur olmasını istiyorum. aynı zamanda hem dini boyutu sebebi ile hem de kendimi tanıtırken güçlük çekiyor ve utanç duyuyor olmam ismimi değiştirmem için geçerli sebepler mi acaba dava kabul edilir mi

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim sildirme işlemi için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu davada haklı sebep aranmaktadır. Bu haklı sebep kişiden kişiye değişmekte olup Mahkeme takdirindedir. Dava açarken bu sebebin hukuki bir dille ve doğru gösterilmesi gerektiğinden hukuki yardım almanız isabetli olacaktır. Dava işlemleri için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

 55. 12 Nisan 2018

  isim değiştirme merhaba kimlikteki adımı kullanmıyorum günlük hayatta kullandığım ismin resmi olarak kayıtlara geçmesini istiyorum bunun için ne kadar ücret ödemem gerekiyor davama bakmanız için ?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu davada haklı sebep gösterilmesi gereklidir. Dava masrafları ve avukatlık ücreti bilgisini bu mecradan paylaşmayı etik bulmadığımızdan ücret bilgisi ve dava işleri için bize doğrudan ulaşabilirsiniz.

 56. 11 Nisan 2018

  Merhaba benim ismim Aleyna etrafımda çok fazla Aleyna var ve dinen caiz olmayan bir isim ismimi Afrâ olarak değiştirmek istiyorum bu gerekçeler ismimi değiştirmek için yeterli midir?

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, isminizin olumsuz bir mana taşıdığını düşünüyorsanız isim değiştirme davası açabilirsiniz. Bu gerekçe mahkemece haklı neden olarak görülecektir. Konu ile ilgili hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 57. 29 Mart 2018

  Merhaba Mustafa bey sizinle isim değişikliği huşusunda görüşmek istiyorum.Acaba ücret ne kadar tutar Bilgi verir misiniz?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, avukatlık ücret bilgileri ve dava masrafları bilgisi için bizimle iletişim adreslerimiz aracılığıyla doğrudan iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ücret bilgilerini bu mecradan vermeyi etik bulmuyoruz.

 58. 27 Mart 2018

  Merhaba ismim Duriye babaannemin ismini koymuşlar düriye diye şarkıdan ötürü dalga geçiyorlar hemde üniversitede okuyorum ismim söylendiğinde utanıyorum kötü bişi yapmışım gibi mahkemeye bu şekilde sunsam reddedilir mi?

  • 27 Mart 2018

   Duru diye değiştirsem kabul edilir mi yada ne yapmam gerekiyor ?

   • 13 Kasım 2018

    Merhaba, isim değiştirme davası açma yolu ile isminiz değiştirme hakkınız vardır. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği için dava açmanız gerekmektedir. Dava açma işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 59. 13 Mart 2018

  merhabalar.adim erol yanliz rahmetli babam ertugrul ismi verdiginde nufus dairesinde yanlislikla erol verdiler.yasimdan dolayi artik milletin arkadaslarimin alaylarlarini kaldiramiyorum .degistirme sansim varmi tesekkurler.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi değiştirmeniz için isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. Bu yolla isim değişikliği yapabilirsiniz. Dava açma ve takip süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 60. 13 Mart 2018

  Merhabalar adım Ali Haydar iki ismim var Ali ismini kullanıyorum ve çocuğum bana kizdiginda haydar diye hitap ediyor. Kucuklugumden bu yana çocukluk arkadaşlarım beni kizdiriyordu sadece Ali ismini kullanmak istiyorum.Mahkeme haydar ismini kimliğimden siler mi? mümkündür.masraf ve yapılacaklar hakkında bilgi alabilirmiyim teşekkür ederim

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, yaşadığınız zorlukları isim değiştirme davasında mahkemeye haklı neden olarak sunmanız gerekir. Konu ile ilgili hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 61. 11 Mart 2018

  iyi günler benim adım abdurrahman adım okunması güçlük olduğu için kimse adımı söyliyemiyor adımı değiştirmek isiyorum bnun için ne yapmam gerek ne gibi bi ücret veririm

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası açarak isminizi değiştirebilirsiniz. Adınız ile ilgili yaşadığınız zorlukların isim değişikliği için yeterli haklı nedenler olması gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 62. 5 Mart 2018

  Ben de kimlikteki ismimi hiç kullanmadım bebeklikten beri başka bir isimle çağırılıyorum kimlikte farklı isim olması eskidensorun çıkarmıyordu ama şimdi ehliyet pasaport almam için ismimin değişmesi gerekiyor avukat ücretini öğrenebilir miyim

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, toplum içerisinde başka bir isimle tanınıyor olmanız isim değiştirme talebiniz için haklı bir gerekçe olarak kabul edilecektir. İsim değişikliği ancak dava yolu ile yapılabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı görüşmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, toplum içerisinde başka bir isimle tanınıyor olmanız isim değiştirme talebiniz için haklı bir gerekçe olarak kabul edilecektir. İsim değişikliği ancak dava yolu ile yapılabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı görüşmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 63. 2 Mart 2018

  hocam merhaba adım kamil kendimi tanıtırken rahatsız oluyorum ve alay konusu oluyorum cevremdede kuzey olarak tanınıyorum adımı kuzey olarak degiştirebilirmiyim ismimi avukata gerek varmı veya ücreti nedir nerden degiştirebilir ?
  bilgi verirseniz cok sevinirim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası açma yoluyla isminiz değiştirmeniz mümkündür. Dava masrafları bilgileri ve dava açma işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 64. 24 Şubat 2018

  Meraba Benim İsmim Harun Bu isimden Memnun Değilim “R” Harfini söylerken Zorlanıyorum Telefonda İsim Söylediğimde Baya Zorlanıyorum Karşımdaki kişi defalarca Yanlış İsimler Anlıyor Ben Bu İsmi Değiştirebilirmiyim

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi isim değiştirme davası yolu ile değiştirebilirsiniz. Yaşadığınız zorlukları mahkemeye haklı neden olarak sunmanız gerekir. Konu ile ilgili hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 65. 23 Şubat 2018

  Benim adım Sabiha ama ne mantıklı bir anlamı var ne de kullanımı kolay adımı sorana kaç kere söyleyince öyle anlayabiliyorlar. Arkadaşlarım da Sena diyor bana adımı değiştirmem nasıl olur ve ücret ne kadar bilgi alabilir miyim.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açmanız gerekmekte olup dava işlemleri ve ücret bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ücret bilgisini bu mecradan vermek etik olmayacaktır. Anlayışınız için teşekkürler.

 66. 21 Şubat 2018

  iyi günler ben adımın komikliğinden dolayı ismimi toplumda belirtirken alay ediliyor ve ciddiye alınamıyorum.Bu beni çok rahatsız ediyor ismimi değiştirmek istiyorum örnek dilekçeyi tam olarak anlayamadım yardım ederseniz sevinirim.

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, haklı sebebe bağlı olarak isim değişikliği davası açmak suretiyle isminizi değiştirebilirsiniz. İsim değişikliği davası açma ve dilekçe işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 67. 20 Şubat 2018

  Adim nüfus cüzdanında güllü nur fakat çevrem ve ailem de nur olarak taniniyorum güllü ismi kullanılmıyor ve bu isimde karışıklıklara yol acıyor bu yüzden ilk adımı sildirmek istiyorum mahkeme kabul edermi surec ne kadar sürer

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim sildirme işlemi için isim değiştirme davası açmanız ve ayrıca haklı sebebinizin olması gereklidir. Karışıklık çoğu zaman haklı sebep olarak görülmektedir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 68. 19 Şubat 2018

  merhaba. İsmim hamdi.. 2 nci bir isim ekletmek istiyorum.. ismimin hamdihan olmasını istiyorum. mümkün mü? son 2-3 yıldır da hamdihan kullanıyorum.. avukatlık ücreti nedir?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Hamdi bey bu işlemi yapabilmeniz için isim değişikliği davası açma yoluna gitmelisiniz. Avukatlık ücret bilgisini bu mecrada vermemiz etik olmayacağından bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 69. 19 Şubat 2018

  Kardeşimin ismini değiştirmek istiyoruz alay konusu oluyor nekadar masraf olacak ve önce nereye başvurmanız lazım…

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Kenan bey isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu davalar Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılır. Masraf bilgisi için bizimle doğrudan iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 70. 18 Şubat 2018

  merhaba ismim normalde rohat , ama kimliğe ruhat diye yazılmış tek harfin düzeltilmesi için nasıl bir süreç gerekli.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Haklı sebep varlığı halinde isminizi, isim değişikli davası açma yoluyla değiştirmeniz mümkündür. Dava açma ve dava takip süreci için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 71. 17 Şubat 2018

  Merhaba İyi Günler Ben Üniversite Öğrencisiyim Ve İsmimden Dolayı Lakap Takıyorlar Ve Alaya Ediyorlar Ben İsmimi Değiştirmek Yada Yanına Bir İsim Ekletmek İstiyorum Bu Mümkünmü

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletme veya isim değiştirme işlemleri için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu dava haklı sebep gösterilerek Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılır. Dava açma işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 72. 15 Şubat 2018

  iyi aksamlar bnim kizmin adi eslem ama kimlkte selin kardesim ruysnda gordu eslem ismini kulagna eslem okndu ama kmligi cikmisti selin ismini esim gidip koydu kimlgi ckardi eslem olcakti normalde snra esmle ayrlma dercesne geldik ailevi meselelrden dolayi selin ismini istemyrum kzm 3 yasnda adini eslem biliyor yarin birgun okula gondercm kimlikte selin yazyo bu sefr kafasi karsacak psikljisi bzulcak herkez adni eslem blyor kmse selin demiyor ismini degstrmek istiyrum mahkeme bu konusmayla kabul edrmi isiminin degistrlmesni lutfn yardmci olrmusnz rica etsem bi bilgi almak istyrum

  • 3 Aralık 2018

   Merhaba, isim değişikliğini dava ile sağlayabilirsiniz. Kızınızın çevresi içerisinde farklı bir isimle tanınıyor olmasını mahkeme haklı gerekçe olarak kabul edecektir. Kızınızın yasal temsilcisi olarak davayı sizin takip etmeniz gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı görüşmek ve hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 73. 14 Şubat 2018

  Selamın aleyküm, isim değiştirme nüfus memurluğuna yazılacak bir dilekçeyle mümkün hale geldi ancak dilekçe örneğini hiçbir yerde bulamıyorum nasıl yazmam gerekiyor?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Dilekçe yoluyla davasız isim değiştirme yolu sadece imla kuralları hatasından ve düzeltme işareti kullanılmamasından kaynaklanan anlam değişikliği bulunan isimler açısından geçerlidir. İsim değiştirmek için halen geçerli olan mevcut durum, isim değiştirme davası açma yoludur.

 74. 14 Şubat 2018

  Merhaba. Benim adım fatmagül. İsmim dolayısıyla birtakım sıkıntılar yaşıyorum. Gülünç, aşağılar nitelikte olan isimler değiştirilebiliyorsa nüfus müdürlüklerinde; benim mahkeme kararına ihtiyacım var mı? Adımı “Fatma Özgür”yapmak istiyorum.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi bu nedene bağlı olarak değiştirmeniz için Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açmanız gereklidir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 75. 12 Şubat 2018

  Merhaba benim adım Nimet ismimi değiştirmek istiyorum ve ilk olarak nüfus müdürlüğüne dilekçe mi yazmalıyım?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği için dava açmanız şarttır. Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açmanız gereklidir. Dava süreç ve takip işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 76. 11 Şubat 2018

  ismim ayşe ama çevremde başka bir isimle daha anılıyorum o ismi ayşe ismine eklemek istiyorum dava açarsam haklı bir sebep mi olur?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davalarında haklı sebep kişiden kişiye değişmekte olup bu konuda takdir mahkemeye aittir. Sizin gibi kişilerin durumunda en önemli husus bu sebebi dilekçede hukuki anlamda doğru şekilde anlatmaktır. Dilekçe işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 77. 9 Şubat 2018

  merhsbs benim adım mükerrem figen çevremde herkes beni kerem olarak biliyor ve sdımın ve soy adımın genelde kız ismi olrak kulanıyorlar dalga konusu arkadşlarım dalga geçiyor ismimi değiştirmek istiyorum napmalıyım sizce değiştirirlermi?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Haklı nedeniniz bulunduğundan isim değiştirme davası açmak suretiyle hızlıca isim soy isim değişikliği yapmanız mümkündür. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 78. 9 Şubat 2018

  Merhaba kimlikte adım ile insanların bana hitap ettiği isim farklı resmiyetteki ismimi kullanmıyorum çoğu kişi bilmiyor gündelik hayatta ve resmi işlemlerde çok karışıklık oluyor sizce dava açarsam değiştirilir mi ismim.?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası yoluyla isminizi haklı sebep göstererek değiştirebilirsiniz. Bu haklı sebep kişiden kişiye değişmekte olup karışıklık çoğu zaman haklı sebep görülmektedir. Dava açma işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 79. 8 Şubat 2018

  Benim oğlumun ismi abdullah eren. ancak isimle ilgili apilli diyorlar ve eşim çok mutsuz. Abdullah ismini sildirmek istiyoruz. Avukat ücreti ne olur ve ne yapmamız gerekiyor?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, çocuğunuzun ismini değiştirmeniz için isim değiştirme davası açmanız gerekmekte olup Avukatlık ücret bilgiler için etik olması açısından bizimle doğrudan iletişime geçmeniz isabetli olacaktır.

 80. 7 Şubat 2018

  Merhaba benim iki ismim var ancak kimlikte tek isim yazıyor. Aile ve yakın çevre arkadaşlarım bana kimlikte yazmayan ismim ile hitap ediyor. Okulda veya resmi kurumlar da kimlikteki ismimi duyunca ister istemez bocalıyorum. Kimlikteki adımı da seviyorum. Bu yüzden ailemin de bana söylediği adı kimliğime yaptırabilir miyim? Yeni khk ile tek seferlik de olsa mahkemeye gitmeden nüfus müdürlüklerinden dilekçe yazarak yapıldığını öğrendim. Bu durumda sizce ikinci adımı ekleyebilirler mi?
  Şimdiden teşekkür ederim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Demet hanım sizin durumunuz açısından isim değişikliği davası açma yoluna gidilmesi gerekmektedir. Son yapılan Nüfus Kanunu geçici değişikliği sizin durumunuzu kapsamamaktadır. Asliye Hukuk Mahkemesinde dava açmanız gereklidir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 81. 2 Şubat 2018

  Merhaba kimlikte adım müşerref ve funda adimi kullaniyorum ve dogdugumdan beri ailem ve herkes funda diyor müşerref kimsenin aklinda kalmiyor ve zor telafuz ediyorlar ve sadece resmi dairelerde kimlik adimi kullaniyorum ve degistirip funda yazdirmak istiyorum kabul görürmü ve bana gelicek dava maliyeti ne olur tesekkurler

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, İsim değişikliği davası açmanız gerekli olup ayrıca haklı neden sunmanız gerekir. Nedeninizin haklı görülmesi açısından dilekçe de bunu iyi ifade etmelisiniz. Dilekçe ve dava işlemleri ve ücret bilgileri için bizimle doğrudan iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 82. 2 Şubat 2018

  Merhabalar hocam, ismim Cuma. İsmimin gülünç ve utanç duyulcak olduğu bariz açılan davamın kabul olması kolay olur diye düşünüyorum. Delil konusunda zaten dolduracağım dilekçe de Cuma isminin komikliği davanın kolay geçmesini sağlar değil mi?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davalarında haklı neden aranır. Bu haklı neden kişiden kişiye değişmekte olup gülünç isimler de çoğu kez mahkemece değişiklik açısından haklı neden sayılmıştır. Haklı nedeniniz ve dilekçenizin geçerli olması açısından iyi bir avukatla çalışmanız isabetli olacaktır. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 83. 30 Ocak 2018

  Merhaba ismim Kezban çevrem de köylü ismi olarak görülüyor ve bu isimden kurtulmak istiyorum ne yapmam gerekiyor.Mahkemeye başvuruda bulunacağım da masraf ne kadar ve dilekçenin kabulü için dilekçenin içeriğini nasıl yazmam daha uygun olur.bilgi verirseniz sevinirim.

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi dava yolu ile değiştirebilirsiniz. Bunun için mahkemeye haklı neden sunmanız gerekir. Konu ile ilgili hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 84. 29 Ocak 2018

  Merhaba Mustafa Bey.. Bende ismimi değiştirmek istiyorum.. Fadime ismi fatmanın değiştirilmiş hali olduğu için fatma isminin anlamına baktığımda çocuğunu sütten kesen kadın ve kendisi ve soyu cehennem ateşinden ayrılmış olarak iki tanedir. Ben bunun birinci anlamından rahatsız oluyorum.
  Ayrıyetten babaannemin ismi olduğu için de taşımak istemiyorum çünki anneme hep kötü davranmış ve bu durum beni aşırı rahatsız ediyor. Sizce haklı bir gerekçe olarak görülür mü.. Ücret konusunda da bilgi alabilir miyim?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isminizin olumsuz bir mana taşıyor olması mahkemece haklı bir neden olarak görülür. İsim değiştirme davası açarak isim değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 85. 29 Ocak 2018

  Merhaba benim isimi hüseyin fakat ailem nufüs müdürlüğüne. Hüseyin danis diye söylemis i zamanki memur sadece hüseyin yazmıs isime danis adını eklemem mümkün mü ve bu davalar cok mu uzun sürer

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açmanız gerekmekte olup bu davalar ülkemizde ortalama olarak 2-4 ay sürmektedir. Daha kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

 86. 25 Ocak 2018

  Merhabalar,ben ismimi değiştirmek istiyorum ve bunun fiyatını öğrenmek istiyorum lütfen.

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası açarak isminiz değiştirmeniz mümkündür. Ücret bilgisini bu mecradan vermeyi etik bulmadığımızdan ücret ve detaylı hukuk bilgisi için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

 87. 24 Ocak 2018

  Merhaba. Kızım doğduğunda nüfusa kayıt edilirken Zeynep değilde yanlışlıkla Zeyneb olarak kayıt edilmiş eşim de farketmemiş. Fakat biz hastanede okulda ve resmi evraklarda çok fazla sorun yaşıyoruz. Sürekli b harfi ile diye belirtmek zorunda kalıyoruz. Ve buna rağmen yine zeynep yazıyorlar çoğu yerde. Kimlikle uyuşmadığı içinde problem oluyor. Ileride büyüdüğü zaman daha fazla sorun yaşamasını istemediğimiz için Zeyneb yerine Zeynep yazdırmak istiyoruz. Basvuru icin sadece anne yeterli midir? Direk nüfus müdürlüğüne gidip dilekçe ile oluyor mu yoksa mahkemeye basvurmak gerekli? Acik bir sekilde Cevaplarsaniz cok sevinirim.

  • 19 Kasım 2018

   merhaba, bu tür imla yanlışlıkları Nüfus kanununa getirilen ek geçici madde ile, 03.11.2019 tarihine kadar Nüfus Müdürlüğüne vereceğiniz yazılı bir dilekçe ile düzeltilebilmektedir. Nüfus müdürülüğü tarafından bu işlem gerçekleştirilmezse dava açma hakkınız saklıdır. Daha detaylı bilgi ve dava-dilekçe işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 88. 24 Ocak 2018

  Adım serçem ve çok gülünç anlamı olmayan bir isim çevremde alay edenler oluyo değiştire bilirmiyim

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adınızın alay konusu olması isim değiştirme davasında haklı neden olarak görülür. Konu ile ilgili hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 89. 23 Ocak 2018

  merhaba adım zahide yalnız bir ismim daha var daha doğrusu ablam adımı ela koymak istemiş yalnız halam tutturmuş zahide olsun diye. Zahide ismi de babaannemin ismi küçüklüğümden beri hep dalga geçildi okulda zaydek diye seslenenler oldu yada kısaltıp zahi, zado veya zaho diyenlerde oldu veya oluyor. yakın çevrem ve ailemin bir kısmı elayı kullanırken resmi yerlerde ve iş yerimde mecburiyetten zahide kullanılıyor yeni tanıştığım kişilere ela zahide yada direk ela diyorum.. yinede zahide ismimi sildirmeden ela ismini nasıl yazdırabilirim bu süreç ne kadar sürer ve avukatlık ücreti ne olur bilgi verebilir misiniz ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim eklemek veya sildirmek haklı bir nedenin varlığı ile mümkündür. İsim değişikliği davası yoluyla bu işlemi yapmanız mümkündür. Bu davalar ülkemizde ortalama 2-4 ay arası sürmektedir. Avukatlık ücretini bu mecradan bildirmemiz etik olmayacaktır. Dava ve ücret bilgileri detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 90. 23 Ocak 2018

  Merhaba ismim ferhan ilk akla gelen erkek ismiymis deniliyo akilda kalmasi zor olucagindan ferhan sensoyla ilistirelmesini her tanistigim kisilerden duymak beni hep rahatsiz etti degistirme hususunda gecerliligi varmidir.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba,isim değişikliği davalarında haklı sebepler kişiden kişiye değişiklik göstermekte olduğundan mahkeme aşamasında bu sebep doğru anlatılmalıdır. Rahatsızlığınızı anlamakta olup isim değiştirme davası açmanızı isabetli karar görmekteyiz. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 91. 22 Ocak 2018

  Merhabalar, ismim babaannemin ismi fakat annem babaannemi sevmediği için bana o isimle hiç seslenmedi. Etrafımdakilerin bazısı annemin verdiği ismi, bazısı ise kimlikte olanı söylüyor. Ben ikisini kimliğe taşımak istiyorum. Bu mümkün mü? Avukata bırakırsam ortalama ne kadar ücret öderim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, haklı nedene bağlı olarak isim değişikliği davası açmanız mümkün olup bu davada isim ekletmek istiyorsanız haklı bir nedene sahip olmalısınız. Durumunuzun daha kapsamlı değerlendirilmesini istiyorsanız, detaylı hukuki bilgi ve yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 92. 18 Ocak 2018

  Merhaba adım Oğuzhan baba tarafı koymuş bu ismi bana fakat ben 3 yaşından beri baba tarafıyla görüşmüyorum ve bu ismi kullanmak istemiyorum arkadaşlarım bana farklı bir isimle hitap ediyorlar değiştirmek mümkün müdür ve ücret ne kadar?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği dava yolu ile gerçekleştirilir. Adınızın çevrenizce farklı biliniyor olması isim değişikliği için geçerli bir neden olarak kabul edilebilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 93. 15 Ocak 2018

  İyi günler Benim babamın tüm resmi evraklarında nüfus cüzdanında anne adı gerçek annesinin ( A…..)’nın adı ama nüfus kayıtlarına baktığımızda başka birinin (B….)’nin üstünde görünüyor bunu nasıl düzelte bilirim neler yapmam lazım yardımcı olursanız çok memnun olurum hayırlı işler.

  • 22 Ocak 2018

   nüfus kaydının düzeltilmesi davası açılması gerekir. bu konuda avukatla çalışmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 94. 13 Ocak 2018

  Adım Hatice Nur Sena ancak ben sadece Sena ismini kullanıyorum cevremde herkes beni Sena olarak biliyor. Diğer isimlerim kişisel ve mesleki ilişkilerimde özellikle resmi yerlerde çok uzun olduğu için beni küçük düşürüyor ve ismimi söylerken utanıyorum bu durum da bende psikolojim bir çöküntüye neden oluyor. Gerekli yerlerde tam adım sorulunca söylemeye çekiniyorum bu yüzden Hatice ve Nur isimlerini sildirip sadece Sena kalsın istiyorum bunun için dava açtığımda ismim değişir mi?

  • 22 Ocak 2018

   Bu durumda isim değişikliği için tanık bildirmeniz gerekecektir. Davayı kazanabileceğiniz konusunda davayı ben açmadığım için yorum yapamıyorum.

 95. 11 Ocak 2018

  meraba adım muhammet ben isim eklettirmek istiyorum hem ikinci bir adım var ailem kulanıyor o ikinci ismi hemde çalıltım ortama uymuyot kendimi rahatsız hissediyorum.clup te barlarda barmenlik yapıyorum ismimi eklettirmek mümkünmü

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, ikinci isim ekletme işlemini dava yolu ile gerçekleştirebilirsiniz. İsim değiştirme davasında mahkemeye haklı gerekçeler sunmanız gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi ve hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 96. 10 Ocak 2018

  Merhabalar benim ismim Hanife Kübra. Ön ismimle sürekli alay ediliyor yeni işe basladim isimligime bile direk Kübra adını yazdılar. Hanife ismimden çok rahatsız oluyorum kaldirabilir miyim bunun için avukata gerek var mıdır ?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası ile ilk isminizi kaldırabilirsiniz. Bunun için mahkemeye haklı nedenler sunmanız gerekir. İsminizin alay konusu olacak bir isim olması mahkeme tarafından haklı görülecektir. Avukat desteği her zaman sürecin sağlıklı işlemesi adına yararınıza olacaktır. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 97. 8 Ocak 2018

  Merhabalar bende ismimi degistirmek istiorum, cok alay konusu oluyor solenmesi cok zor oluyor. Mesela MünüRe benim ismim ama müdüre munira medine munevver minare cok alay konusu oluyor.. Metinleri okudumda hukuki olarak delil felan mi göstermek gerekiyor napabilirim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, durumunuzu anladım. Haklı neden göstermek şartıyla isim değişikliği davası yoluyla isim değiştirmeniz mümkündür. Haklı nedeninizin iyi anlatılması açısından bir avukatla çalışmanız isabetli olacaktır. Dava ve dilekçe işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 98. 8 Ocak 2018

  Merhaba benim iki ismim var ve ikincisini kullanıyorum kimse beni diğer adımla tanımıyor o isim bana yabancı geliyor,kullanmadığım ismi sildirmem mümkün müdür toplam ücret hakkında da bilgi almak istiyorum.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek veya sildirmek, haklı nedenin varlığı halinde isim değişikliği davası açmak suretiyle mümkündür. Ücret bilgisini bu mecradan vermek etik olmadığından ücret bilgisi ve dava hakkında kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 99. 6 Ocak 2018

  Merhaba ismim bircan ama kimlikte gülşen diye geçiyor babam koymus o yuzden küçüklükten beri bircan ismimi kullanıyorum herkes beni oyle bildigi icin cok sorun yasiyorum karsi tarafa davamı açmam lazım yoksa bir dilekçeyle düzeltebilir miyim?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açarak bu sorunu çabucak halledebilirsiniz. Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Dava işlemleri ve detaylı bilgi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 100. 6 Ocak 2018

  Merhaba kimlikte Kübra yazıyor ama dedem doğduğumda bu ismi beğenmediği için farklı bir isim okumuş ailemin bir bölümü Kübra bir bölümü diğer bir isim söylüyor ve ben her ortamda gerek sosyal gerek ise çevremde diğer ismimi kullanıyorum sizce talebim kabul edilir mi ?

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, çevreniz tarafından farklı bir isimle tanınıyor olmanız isim değiştirme davasında haklı bir neden olarak kabul edilebilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 101. 3 Ocak 2018

  Merhaba ben ismimi değiştirmek istiyorum delil olarak ne sunacağım acaba sadece şahit yeterli mi sosyal medya üzerinden çok karalama asalama yericı dalga konusu olmuştu onları nasıl sunabilirım yardımcı olabilir misiniz

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası açmanız ve haklı neden sunmanız gerekmektedir. Haklı neden kişiden kişiye değişen bir durumdur. Gülünç duruma düşme çoğu zaman haklı neden sayılmaktadır. Dava açma ve takip işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 102. 3 Ocak 2018

  BENİM SORUNUM BABAMIN İSMİNİN İSMAİL OLMASI AMA NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE İSRAİL OLARAK YAZILMIŞ NASIL BU İSMİ DEĞİŞTİREBİLİRİM

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, babanızın Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değiştirme davası açması gerekmektedir. Bu dava için gerekli evrak ve masraf bilgileri ayrıca dava açma işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 103. 2 Ocak 2018

  İsmime isim eklemek istiyorum hz.hamza efendimize hayranlığımdan dolayı hamza ismini de eklemek istiyorum bilgi verirseniz çok memnun olurum

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek veya sildirmek , haklı gerekçenin varlığı halinde isim değiştirme davası yoluyla mümkündür. Haklı gerekçe kişiden kişiye değişmekte olduğundan bu gerekçe mahkemeye iyi sunulmalıdır. Dilekçe ve dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 104. 2 Ocak 2018

  Merhaba. Benim adım şaban. Arkadaş çevremde olsun tanıdıklarım arasında olsun bir çok defa alayla karşılaşıyorum. İsmimi Kaan olarak değiştirmek istiyorum. Acaba ne kadar sürer ücreti ne kadar öğrenebilir miyim ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, haklı nedene dayalı olarak isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. Bu davalar ülkemizde 2-4 ay sürmekte olup haklı neden ve dava süresi duruma göre değişiklik göstermektedir. Ücret bilgisi ve dava hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçin.

 105. 31 Aralık 2017

  toplam dava ücreti ne kadar? Teşekkürler

  • 14 Kasım 2018

   dava masrafları ve avukatlık ücreti bilgileri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 106. 27 Aralık 2017

  Merhaba benim ismim emine ezgi nur ismim gibi soyadım da uzun etrafımda herkes yeri geliyor alay ediyor yeri geliyor zorlanmıyor musun diye soruyor 3 ismimden sadece ezgiyi kullanıyorum emine ile nuru sildirmek istiyorum sizce bu geçerli bir neden midir bir de ücret hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek veya sildirmek, haklı gerekçenin varlığı halinde mümkün olup bu gerekçe kişiden kişiye değişmektedir. Sizin durumunuzda isim uzunluğu haklı neden olarak gösterilebilir. Ücret bilgisi ve durumunuzun hukuki açıdan değerlendirilmesi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 107. 24 Aralık 2017

  Merhaba kızımın iki ismi var diğer ismini kayınpederi kırmamak için koyduk ama anne ve baba olarak kendi koyduğumuz ismi ile kitap edilmesini istiyoruz ve okul cağında ilo isim maduro olmasını istemiyorum

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, isim sildirme işlemi için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu dava haklı sebebe dayalı olarak açılmalı ve Asliye Hukuk Mahkemesinde açılmalıdır. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 108. 23 Aralık 2017

  Merhabalar
  Benim adım Nuran ama genelde herkes tarafından Nuray anlaşılıyor ve sürekli sorun yaşıyorum. En son uçak biletimde de aynı isim kargaşası sorun oldu. Kargolarım da aynı şekilde. Aynı zamanda ismim çağımızda yaşıtlarıma göre çok eski ve ismimden dolayı sürekli yaşlı biri olduğum düşünülüyor çalıştığım şirkette. İsmimin yanına bir isim daha ekletmek istiyorum acaba dava açsam sonuç alabilir miyim ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, Nuran hanım isim ekletmek veya sildirmek, haklı gerekçenin varlığı halinde mümkündür. İsim değişikliği davası yoluyla isim ekletebilirsiniz. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 109. 17 Aralık 2017

  Merhaba, Resmi olmayan ama ailemin, komsularimizin ve tüm akrabalarimin kullandigi ismi nüfusuma ekletmek istiyorum. 5 yildir Almanyada yasiyorum. Ikametgahim burda. Önümüzdeki 3 hafta Türkiyede olacagim. Ailem Izmirde yasiyor. Bu konuda islem baslatabilir miyim? Avukatlik ücreti ne kadardir? Dava süreci icin tanik gerekiyor mu?

  • 19 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davası açarak isminizi değiştirebilirsiniz. Mahkeme haklı gerekçeler arar. Başka bir isimle tanınıyor olmanız yeterli bir gerekçe olacaktır. Konu ile ilgili hukuki yardım almak isterseniz bizimle web sitemizin iletişim bölümümde yer alan kanallardan irtibat kurabilirsiniz.

 110. 17 Aralık 2017

  Merhaba 45 yas ismim canan sözlü evliyim dört cocuk babasiyim ismim den dolayi cocukluyumdan beri cok dalga geciyorlar ismimi degistirmek istiyorum ne yapmaliyim yardimci olabilirmisininiz tsk ederim saygilar

  • 14 Kasım 2018

   merhaba, isim değişikliği davası yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz. Haklı sebebiniz mevcuttur. Asliye Hukuk Mahkemelerinde haklı sebebe dayanarak dava açmanız gerekmektedir. Dava işlemleri için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

 111. 16 Aralık 2017

  İsmim Arap Ali ve Arap kısmını sildirmek istiyorum. Arkadaşlar arasında dalga konusu oluyor ve ben bundan hoşlanmıyorum. Bu arada 18 yaşındayım . Mahkemeye başvurabilirmiyim. Başvurduğumda kabul edilir mi

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek veya sildirmek, haklı gerekçenin varlığı halinde mümkündür. İyi bir avukat aracılığıyla haklı sebep gösterip isim değiştirme davası açabilirsiniz. Mahkeme işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

 112. 13 Aralık 2017

  Merhaba annem ismini toplumda tam olarak anlaşılmadığı,sık kullanılmadığı ve alay konusu olduğu için değiştirmek istiyor.Bunun için açacağımız davanın tutarı ne olur ve dava açma süreci nasıl başlar-yürütülür?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim değiştirme, Asliye Hukuk mahkemelerinde isim değişikliği davası açarak gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Haklı sebeplere dayanarak bu davayı açma hakkınız vardır. Dava işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 113. 13 Aralık 2017

  Beni adım yusuf ve sulalemde bu kaç daha yusuf var ve isimimiz aynı olduğunda herhangi bir evrak geldiğinde işlemler karışıyor onun için ben yusufun yanına bir isim daha eklemek istiyorum acaba olur mu ve avukata gerek varmı varsa da ne kadar param gider

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, isim ekletmek haklı gerekçenizin varlığı ile mümkün olup bu işlem için isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Sebebinizi haklı olduğu kanaatinde olup dava işlemleri için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

 114. 12 Aralık 2017

  İyi günler.. İsim değişikliği ile ilgili olarak benim resmi olmayan 2.adim var bunu ekletmek istiyorum. Bu konuyla ilgili avukat ücreti gönderebilir misiniz..

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba,isim ekletmek veya sildirmek, haklı bir sebebinizin varlığı halinde isim değiştirme davası ile mümkündür. Bu tür davalarda ücretler ve masraflar sürekli güncellendiğinden ücret bilgisini bu mecradan veremiyoruz. Ücret bilgisi ve dava işlemleri için, bizimle sitemizde ye alan iletişim kaynaklarından ulaşabilirsiniz.

 115. 10 Aralık 2017

  Mrb ismim serkan vefat eden abimin ismi serdar ikizimin adı da sertan çevremizde ve yakınlarımız arasında isimlerimiz benzerlik yüzünden karışıyor o yüzden ismimi değiştirebilirmiyim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, bu karışıklığın mahkemece haklı görülmesi mümkündür. İsim değiştirme davası açarak bu sebebi ileri sürmek suretiyle isminiz değiştirmeniz mümkündür. Dava ve dilekçe işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 116. 8 Aralık 2017

  merhabe benim 10 yaşında Cuma adında yeğinm var ve bu isim şimdiden okulda sıkıntı olmaya başladı ismini değiştirmek istiyoruz nasıl bi dilekçe yazmamız gerekiyor yardımcı olabilirmisiniz ?

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme işlemi dava yolu ile gerçekleştirilir. Dilekçenizde isim değiştirme isteğinizi gerekçelendirmeniz gerekir. Konu ile ilgili hukuki yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 117. 8 Aralık 2017

  Merhabalar Benim Adim Abdurrahman Fakat Kimlikte Sezer Halk Icinde Toplumda abdurrahman diye taniniyorum . Kimlikteki adimi degistirenikirmiyim mahkeme kabul edermi ?

  • 16 Kasım 2018

   Merhaba, toplum içerisinde farklı bir isimle tanınıyor olmanız mahkeme nazarında geçerli bir neden olarak kabul edilecektir. Konu ile ilgili hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 118. 6 Aralık 2017

  Merhabalar ..
  Benim nüfusta adım Mehmet soyadım Yaşli. Ancak aslında adım Awaz olarak konulmuş, W harfi kullanılmayacağı için de ailem kimlik çıkardığında nüfus müdürlüğünde çalışan memur rastgele mehmet adını koymuş. Okulda ve resmi kurumlarda mehmet; aile, arkadaş, çevre ortamında ayaz olarak tanınıyorum. Ayrıca soyadım da anlam itibariyle çoğu yerde dalga konusu ve imla hatalarıyla karşılaşmaktayım. Bu yüzden 5 yıl önce isim ve soyisim değişikliği için dilekçe verip dava açmıştım. Ancak bu davayı üniversite okuduğum şehirde yaptığım için mahkeme dosyayı kütüğüm kayıtlı ilçeye yolladı. Ben de okuldan dolayı davaya katılamadığım için nasıl sonuçlandığını bilmiyorum. Şimdi tekrar dava açıp düzeltme imkanım var mı? Varsa ücreti ne kadar olur? Yardımcı olabilir misiniz lütfen.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, dava sonucu size tebliğ edilmiştir. Şuan kimlik bilgileriniz aynı duruyorsa davayı kaybetmişsiniz demektir. İsim değişikliği davalarında haklı sebep göstermek şarttır ve bu sebebin hukuki bir dille gösterilmesi gereklidir ispat açısından. Bu sebeplerle davayı avukat aracılığıyla açmanız isabetli olacaktır. Dava işlmeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 119. 5 Aralık 2017

  Merhaba ismin Kutbettin herkes ismim le dalga geçiyor ismimi söylerken heceliyorum ve bo konuda baya zorluk çekiyorum değiştirme şansım var mı ? Teşekkürler

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davasını haklı sebebe dayanarak açma suretiyle isminizi değiştirmeniz mümkündür. Bu davalar Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılmakta olup haklı sebep kişiden kişiye değişmektedir. Dava açmak ve bu konuda daha kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 120. 3 Aralık 2017

  Doğarken adımı baver koydular 6 yaşında değiştirdiler baver Kuran’da geçmiyor Muhammed Emin koydular şimdi 16 yaşımdayım lise öğrencisi yım benim adımı baver die alistiker ben Muhammed Emin yerine baver die çağırıyor kar ve ben bundan sıkıntı diyorum okulda da baver diyorlar kimlikle Muhammed Emin ama beni baver die çağırıyor kar ben tekrardan baver die kimlikte geçmesini istiyorum

  • 19 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi isim değiştirme davası açarak değiştirebilirsiniz. Çevrenizde farklı isimde tanınıyor olmanızı mahkeme haklı bir gerekçe olarak görecektir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 121. 2 Aralık 2017

  İsim değişikliği için avukat tutmanın ücretini öğrenebilirmiyim

  • 15 Kasım 2018

   merhaba ücret bilgilerini bu mecradan vermek etik olmadığından bu bilgi için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

 122. 1 Aralık 2017

  19 yaşındayım ve kimlikte ismim Güney olarak yazıyor ama toplum içinde Yaşacan adını kullandığım için ismimi Yaşacan Güney olarak yeniletmek istiyorum. Yani ismim önüne ek bir isim almak istiyorum. Ne yapmam gerek. Eğer mahkeme açarsam mahkeme ücreti ne kadar olur? Aile içinde birini tanık göstermem mecburi midir?
  Kaynak Linki : https://www.mihcihukuk.com/avukata-sor/

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, İsim ekletme veya sildirmek, haklı gerekçenin varlığı halinde örneğin; karışıklık durumu gibi. İsim değişikliği davası açma yoluyla isim ekletmeniz mümkündür. Tanık gösterme şart değildir. Mahkeme ve avukatlık ücreti hakkında kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 123. 30 Kasım 2017

  Merhaba benim ismim Hüsrev bu isimden nefret ediyorum ölen amcamın ismiymiş. Sürekli yanlış telfuz ediliyor. Kimsenin aklında kalmıyor. Saçma sapan lakaplar takılıyor. Bana bu ismi veren babam bile bana ismimle hitap etmiyor. Yurtdışında da ismimden çok çektim resmiyette mecbur kullanıyorum onun dışında ben Alper ismimi kullanıyorum. Kimlikte alper yazılıp Hüsrev ismimden kurtulmam gerekiyor avukat ücreti mahkeme ücreti ve süreç hakkında detaylı bilgi için sizden mail bekliyorum

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, haklı sebebe bağlı olarak isim değişikliği davası açmak suretiyle isminizi değiştirmeniz mümkündür. Bu dava Asliye Hukuk Mahkemelerinde açılır. Bu davalar Ülkemizde 2-4 ay arası sürmektedir. Dava masrafları ve avukatlık ücreti bilgileri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 124. 29 Kasım 2017

  Merhaba. Adım Burhanettin, adımla ilgi hangi işlem yapmak istesem yüzde yüz yanlış telaffuz ve yazılışıyla karşı karşıya kalıyorum. Adım o kadar uzun ki insanlarla tanışırken bile sıkıntı yaşıyorum. hatta şu an size yazarken bile adımın altını kırmızı çizgi ile çilildiğini görüyorum. Kısacası adımı değiştirmek çocukluğumdan beri istediğim bir şey. Bu isimi değiştire bilirmiyim? Teşekkürler.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği dava ile gerçekleştirilir. Bunun için mahkemeye haklı bir neden sunmanız gerekir. Bahsettiğiniz neden mahkemece haklı görülecektir. Ayrıntılı bilgi ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 125. 27 Kasım 2017

  Merhaba yeni doğan oğlumuza iki isim koyduk (Emir Hamza ) diye fakat soy ismimizde büyük olduğunda ileride okul yıllarında zor yasayacagindan tek isim koymak istiyoruz ne yapmalıyım yardımcı Olabilir misiniz

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isim sildirme işlemi için Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu dava açma süreci ve işlemleri için bizimle direkt iletişime geçebilirsiniz.

 126. 26 Kasım 2017

  Merhaba Kimlikteki adımı sosyal çevremden hiç kimse bilmiyor kimlikteki adımı da bir şekilde öğrenenler tuah tepkiler veriyor ve çok rahatsız oluyorum bu geçerli bir sevep mi sizce birde avukatlık ücretini öğrenebilir miyim?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, geçerli sebepler kişiden kişiye değişkenlik göstermekte olup çoğunlukla Mahkeme takdirindedir. İsim değiştirme davalarında en önemli husus haklı sebebinizi aktarabilmenizdir. Ücret bilgisini bu mecradan vermek etik olmayacağından, ücret bilgisi ve dava süreci hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 127. 25 Kasım 2017

  İşim eklemek istiyorum adım sürekli karıştırılıyor ikinci adımla cagriliyorm genelde ve 2. Adım kimlikle yok ekletmek istiyorm ücret bilgilerinizi alabilirmiyim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek için isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir. Haklı sebep göstererek isim değiştirme davası ile isim ekletme işlemi yapabilirsiniz. Dava süreci hakkında detaylı bilgi ve ücret bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 128. 25 Kasım 2017

  Merhabalar benim Hafize söylenmesi ve telaffuzu zor bi isim cok dalga konusu oldu cok rahatsızım nefise bile diyorlar degisme olasılıgı nedir ? Bi de annemin soyadini almam mumkun mudur ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açarak mahkemeye haklı bir neden sunmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 129. 24 Kasım 2017

  Merhabalar ismim Gurbet. Toplumda hem erkek hem de kız için kullanıldığı ve alışılagelmiş bi isim olmaması sebebiyle insanların tepkisinden rahatsız oluyorum. İsmimi ya değiştirmek ya da önüne başka bir isim ekletmek istiyorum. Avukat ücretleri için mail atabilir misiniz?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi hem değiştirme hem de yanına ek isim ekletme hakkınız mevcuttur. Bunun için isim değiştirme davası açmanız gerekir. Mahkeme bazı haklı nedenlerin varlığını arayacaktır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 130. 22 Kasım 2017

  Merhaba ben Ceren ismimi değiştirmek istiyorum çünkü çok yanlış telaffuzlarla çağırılıyorum kerem ve Eren gibi sesler diyoyorum ve bundan hiç hoşlanmıyorum ismimde kısaltmalar yapıyolar tuhaf isimler katıyorlar ve anlamı Ceylan demek bunlar beni rahatsız ediyor bu sebeplerle ismimi değiştirebiliyormuyum

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba isminizin olumsuz bir anlam içeriyor olması veya toplum içerisinde alay konusu ediliyor olması isim değişikliği için haklı nedenlerdir. İsim değişikliği için dava açmanız gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi talep etmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 131. 22 Kasım 2017

  Merhaba ismimi degistirmek istiyorum.ucret bilgisi verirmisiniz ve pasaport eski ismimle problem yaratirmi.mevcut vizelerimi kullanabilecekmiyim.
  Tesekkurler

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği yapmak için dava açılmalıdır. Mahkemeye haklı nedenler sunmanız gerekir. Pasaportunuzda değişiklik yapılması için isim değiştirme sonrası ayrıca başvuru yapmanız gerekir. Ayrıntılı bilgi ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 132. 21 Kasım 2017

  merhaba ismim satılmış ismimi deniz olarak değiştirmek istiyorum Avukat ücreti ne kadar acaba?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açarak isminizi Deniz olarak değiştirmeniz mümkündür. Ücret bilgisini bu mecradan paylaşmamız etik olmadığından etik bilgisi ve dava süreci hakkında kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 133. 18 Kasım 2017

  İsmim Göktürk Kerem ve isim bir isim ekletmek istiyorum olur mu nüfus müdürlüğüne dilekçe vererek mi yoksa adliyeye giderek dava açarak mı yabailirim ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba,isim ekletmek için haklı sebep göstererek, isim değişikliği davasını yerleşim yerinizin bulunduğu yerdeki Asliye Hukuk Mahkemesinde açmanız gerekmektedir. Dava işlemleri için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 134. 17 Kasım 2017

  merhaba adım Muhammet ve ismim peygamber adı olduğu için tek başına benim çevremde zorluk çekiyorum ek isim yazdırabilirmiyim ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği veya isim ekletme talebinizi dava yolu ile mahkemeye sunmanız gerekir. Mahkeme bir takım haklı nedenlerin varlığını arar. Konu ile ilgili hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 135. 17 Kasım 2017

  İsmim Mehmet Kerem.İsmimden kerem kısmını çıkartmak istiyorum.Tek isim kullanmak istiyorum.Bu mümkün mü.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim sildirme işlemi için mahkemeye başvurmanız gerekir. Mahkeme bir takım haklı nedenlerin varlığını arar. Konu ile ilgili hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 136. 14 Kasım 2017

  Merhaba benim Handan ama herkes Hande diyor ilk kez birine söylesem bile Handan die Handeye dönüşüyor ve Handan die bilen kişilere Hande dediklerinde yalancı duruma düşüyorum dava acsam değişirmi adım saygılar

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, 5094 sayılı Nüfus kanununun ek geçici maddesi gereğince, bir defaya mahsus dava açmadan haklı sebeplere dayanarak, yazılı bir dilekçe ile nüfus müdürlüğüne başvurarak isim-soyisim değişikliği yaptırabilirsiniz. SON BAŞVURU TARİHİ 03.11.2019. Sebebiniz haklı görülmezse dava açma hakkınız saklıdır. Dava ve dilekçe masrafları için bizimle iletişimi geçin.

 137. 14 Kasım 2017

  Merhaba. Benim isimimle (ferdi) soyismim (ever) bir yabancı kelimeyi (forever) andırıyor. Hatta geçmişte çevrem tarafından alaylı bir dille gülünç duruma düşürülüyordum. Ben de bu durumdan rahatsızlık duyduğum için kendimi Meriç olarak tanıttım, artık çevremdeki herkes Meriç olarak biliyor. Bu durumdan çok menmunum. İsim değiştirme talebinde bulunsam onaylama ihtimali nedir? avukat ücreti nedir ? Şimdiden teşekkür ederim.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davasında mahkeme haklı nedenlerin varlığını arar. İsminizin alay konusu olması veya başka isimle tanınıyor olmanız bu bakımdan haklı neden kabul edilebilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 138. 13 Kasım 2017

  Ismim gordugunuz gb ismimle anlamsiz dalga geciliyor ve dini onemi var ve ismim yakinlarimizdan ayni isim ve soy isim tasiyan var ve ismimi degistirmek istiyorum nerden ve nsl yapabilirim ve ve ucret aliniyomu cewaplarsaniz sevinirim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği dava ile yapılır. Mahkeme bir takım haklı nedenlerin varlığını arar. Saydığınız nedenler mahkeme nezdinde haklı neden olarak görülecektir. Konu ile ilgili hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 139. 12 Kasım 2017

  Merhaba benim adım Ahmet Kaya hukuk fakültesi öğrencisiyim ileride iş hayatımda ismimin sıkıntı teşkil edeceğini düşünüyorum çünkü siyasi ve kötü bir amacı var bazen arkadaşlarımın benle terörist diye dalga geçtiği bile oluyor ismimi değiştirmem için yeterli sebep olur mu?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davalarında haklı sebep kişiden kişiye değişmekte olup bu tür davalarda takdir mahkemeye aittir. Durumunuz hakkında detaylı bilgi almak ve dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 140. 12 Kasım 2017

  Merhaba eşimle ayrıldık
  Kızıma kayinvalidemin ismini verdi babası ben değiştirmek istiyorum geçerli bi sebeb ne olmalı nası bi dilekçe yazmalıyım

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, 5490 sayılı Nüfus kanununun ek geçici maddesi gereğince, dava açmadan bir seferliğine mahsus, haklı sebep göstererek yazılı bir dilekçe ile nüfus müdürlüğüne başvurarak isim-soy isim değişikliği yapabilirsiniz. Dilekçe işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. SON BAŞVURU TARİHİ 03.11.2019
   Sebebiniz haklı görülmez ise dava açma hakkınız saklıdır.

 141. 11 Kasım 2017

  iyi Günler hocam..

  adım Erdim DEMİR Ben Adımı Kaan ERDEM DEMir Olarak Değiştirmek istiyorum , bunun icin hangi yolu izlemem gerekiyor?

  Saygılarımla..

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim ekletmek veya sildirmek veya isim değiştirmek tüm bu işlemler için haklı bir sebebe dayanarak isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 142. 9 Kasım 2017

  Kimlikte adımın başında abdül var. İsmimden ayrı sildirmek istiyorum. Zaten kullanmıyorum. Sildirip adımın yanına başka bir isim ekleyebilir miyim?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme ve isim sildirme işlemleri için Asliye Hukuk Mahkemelerinde isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Bu davada haklı sebep gösterilmesi şarttır. Bu sebepler kişiden kişiye değişmektedir. Dava süreci hakkında daha kapsamlı bilgi ve dava işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

 143. 8 Kasım 2017

  Merhabalar isim değiştirme dava ve avukat ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Bir de 2 ismim var hem çok uzun hem de ikisiyle de kişisel bağ kuramıyorum çevremdeki insanlar adımı kısaltarak (Bengü) diyerek kullanıyor ikinci ismimi sildirip Bengisu’yu Bengü olarak değiştirme talebim gerçekleşir mi?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim sildirme ve isim değiştirme işlemleri için Asliye Hukuk Mahkemesinde isim değiştirme davası açılmalıdır. Bu dava haklı sebebe dayanmalıdır. Bu sebep kişiden kişiye değişmektedir. Durumunuz hakkında daha kapsamlı bilgi için ve dava ücreti bilgisi için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 144. 7 Kasım 2017

  Merhaba ben yeni yasaya gore ismimi değiştirmek istiyorum ancak yeni yasaya gore adımda imla hatası fln olması gerekiyor yinede basvursam degistirebilirmiyim

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, 5490 sayılı Nüfus Kanunu ek geçici 8.maddesi gereğince bir defaya mahsus mahkemeye başvurmadan yazılı bir dilekçe ile haklı sebebe dayanarak Nüfus müdürlüğüne başvurarak isim soy isim değişikliğine gidebilirsiniz. 03.11.2019 SON BAŞVURU TARİHİDİR.

 145. 7 Kasım 2017

  İsim Sildirme davası için nasıl bir dilekçe yazabilirim ?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim sildirme dava kanalı ile sağlanır. Mahkemeye vereceğiniz bir dilekçe ile isim değiştirme davası açmanız gerekir. İsim değiştirmenin başarı ile sonuçlanması için bir takım haklı nedenlere dayanmanız gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 146. 7 Kasım 2017

  Merabalar benim ismim zülfünaz neredeyse hiç kullanılmayan bir isim ilk kez birine söylediğim zaman bi kaç kere tekrar etmek zorunda kalıyorum ve bazen karşı taraf farklı anlayıp farklı telaffuz ediyor isminin bir anlamı da bulunmuyor ve uzun zamandır değiştirmeyi düşünüyordum burada ki yazınıza denk gelince de sormak istedim değiştiremem için gerekli belgeler neler ve avukatlık ücreti ne kadar ?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi değiştirmeniz dava yolu ile mümkündür. Ayrıntılı bilgi ve hukuki yardım talebiniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 147. 7 Kasım 2017

  Merhaba benim ismim Soner ama kimlikte Süleyman ailem ve çevremdekiler hep Soner diye hitap eder ama biyere gittiğimde kimlikte Süleyman olarak geçtiği için adımın Süleyman oldugunu söylemek zorunda kalıyorum Süleyman ismini de sevmiyorum dedemin ismini koymuşlar oda istememişti zaten koyulmasını kimlikte adımı Soner olarak değiştirebilir miyim değiştirebilirsem de bu nasıl mümkün olur yardımcı olursanız çok sevinirim

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isminizin gülünç olması, olumsuz mana içeriyor olması veya başka bir isimle tanınıyor olmanız hali gibi haklı nedenlerin varlığı halinde isim değişikliği talebinizle mahkemeye başvurarak dava yolu ile isminizi değiştirebilirsiniz. Hukuki yardım talebinde bulunmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 148. 6 Kasım 2017

  Adım nüfus kayıtlarında .OSMAN CAN…olarak kayıtlı olsa da, gerek yaşadığım çevremde ve gerekse tüm aile ve arkadaş ortamında adım …OSMAN….olarak bilinmekte ve bu şekilde hitap edilmektedir. Tüm çevrem tarafından adım …OSMAN….olarak bilinmektedir. Bu nedenle nüfusta ismimim farklı olması günlük hayatımda ve resmi işlerimde güçlük yaşamama sebep olmaktadır.

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, isim sildirmek haklı sebebe dayalı olarak, Asliye Hukuk Mahkemelerinde isim değişikliği davası açmak suretiyle olur. Dava süreci işlemleri ve dava süreci hakkında bilgi ve yardım almak için bizi arayabilirsiniz.

 149. 6 Kasım 2017

  İsimim yanina isim ekletmek istiyorum avukat ucretini ogrenebilirmiyim

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim tashihi dava yolu ile yapılır. Ayrıca 2019 Kasım ayına kadar geçerli olmak üzere nüfus müdürlüğüne verilecek dilekçe ile isim değişikliği hakkı tanınmıştır. Buradan ücret bilgisi verememekteyiz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve hukuki destek talebinde bulunmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 150. 6 Kasım 2017

  merhabalar, annem ve babam ben çok küçük yaştayken ayrıldılar. babamla 20 ylı aşkın bi süredir görüşmüyorum. babamın babasının(dedem vefat etti) adını taşıyorum. belirttiğim süre zarfında babam ya da baba tarafı ile hiç bir münasebetim olmadığından soyadını ve onun koymuş olduğu ismi kullanmak istemiyorum. hem isim hem soy isim değişikliği için bu örnek yeterli olur mu? maliyeti ve süresi ne kadar olur. konu hakkında dönüş rica ederim
  saygılarımla

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği dava yolu ile gerçekleştirilebilir. Mahkeme nezdinde haklı sebeplerin varlığı ortaya konulduğu zaman isim değişikliği gerçekleştirilebilir. Kişi ismini beğenmiyor olabilir, başka bir isimle tanınıyor olabilir yahut ismi olumsuz bir mana taşıyor olabilir. Bütün bunlar haklı neden sayılabilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 151. 5 Kasım 2017

  Merhaba, adım; Ahmet, çevrem tarafından başka bir isimle biliniyorum ve ismimi değiştirmek istiyorum, bu geçerli bir sebep mi? Ve bu işlem ücreti ne kadar olur? yaşım 17 ve 18 yaşımda kendim dava açacağım

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim tashihi dava yolu ile yapılır. Mahkeme isminizi değiştirme talebiniz için bazı haklı nedenler arar. Buradan ücret bilgisi verememekteyiz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve hukuki destek talebinde bulunmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 152. 5 Kasım 2017

  merhaba benim 3 ay önce çocuğum oldu, fakat ben ismini asaf yerine araf yazdırdım bunun için ne yapmam geekir bi bilgi verebilir misiniz,?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, 3490 sayılı Nüfus Kanunu ek geçici 8.maddesi gereğince, bir defaya mahsus haklı sebeple dava açmadan doğrudan nüfus müdürlüğü aracılığıyla yazılı dilekçe vererek çocuğunuzun ismini değiştirebilirsiniz. Bu talebiniz kabul görmezse dava açma hakkınız her zaman saklıdır. İsim değiştirme davası açmak ve hukuki süreç için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 153. 4 Kasım 2017

  Adım Timuçin yaşım 18 gerek ilk defa duyanların yanlış telaffuz etmesi gerek sosyal hayatımda alaycı olunması (timujapon timukore timuchina vb) ve adımı aramızda ki ilişkinin kötü olan babamın koyması beni çok rahatsız ediyor sadece ismimi ve mümkünse soyadımı da değiştirmek istiyorum maliyeti 650tl civarındaymış sanırım böyle bir miktar harcanacaksa davanın kesin kazanılması gerekiyor zarara uğramak istemiyorum öğrenciyim ve dava nasıl açılır avukat nasıl tutulur nasıl iletişime geçebilirim neler yapmam gerekiyor bilmiyorum ve dava olumlu olabilir mi bilgilendirirseniz sevinirim.

 154. 3 Kasım 2017

  Merhaba kezban olan adımı değiştirmek istiyorum mahkeme tarafından kabul görürmü ve ücret ne kadar.

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim değiştirme davasında mahkeme bir takım haklı nedenler arar. Kişilerin isminin olumsuz anlam taşıyor olması veya kişinin başka bir isimle tanınıyor olması vb. sebepler mahkemece kabul görmektedir. Söz konusu süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 155. 3 Kasım 2017

  Merhabalar ismim Ali Karakaya,
  2 ay önce kaybettiğim dedemin adını taşıyorum ve bu bana büyük zorluklar yaşatıyor. Aynı zamanda babam yüzünden artık soyadımdan bile utanır oldum.
  İsmimi Poyraz olarak değiştirmek istiyorum mümkün müdür böyle bir değişiklik. Ne yapmam gerekiyor peki? Bana yardımcı olursanız sevinirim.
  Mahkeme ücreti ne kadar olur toplamda avukatlık ücretiyle beraber bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açma yoluyla haklı sebep göstererek, isim değiştirmeniz mümkündür. Haklı sebepler kişiden kişiye göre değişmektedir. Ücret bilgilerinin bu mecrada verilmesi etik olmadığından, ücret bilgisi ve dava hakkında daha kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 156. 29 Ekim 2017

  Benim ismim remziye.herkes tarafindan farkli isimle taniniyorum.kimse kimlikteki adimi bilmiyor.isimi degistirmem munkun mu

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isminizi değiştirmeniz mümkündür. Haklı bir nedenin varlığı halinde kişi isim değişikliği talebi ile mahkemeye başvurabilir. Süreç hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim değişikliği davası açarak değiştirebilirsiniz. Dava işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 157. 28 Ekim 2017

  Merhaba Adim Muhammed fakat Ben Bu Ismi Kullanmak Istemiyorum Cevrem Bana Farkli Bir Isimle hitap ediyor Ve Humanistim Bu ismi Kullanmak Istemiyorum Yurt dışı dusuncelerim var ve Bunun konsoloslukta sorun Olusturdugunu dusunuyorum Ne yapabilirim

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba. İsim insanların kişilik hakları ile ilgilidir. Kişi ismini rahatsız edici bulabilir. Bu nedenle bu ve benzeri haklı nedenlerin varlığı halinde mahkeme kanalı ile isminizi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz bu konuda büromuzdan hukuki yardım talep edebilirsiniz.

 158. 27 Ekim 2017

  merhaba benim adim saniye ismimi sevgi olarak degistirmek istiyorum mumkunmu

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, haklı sebep göstererek isim değişikliği davası açmanız gerekmektedir. Mahkeme sebebinizi haklı gördüğü takdirde isim değişikliğiniz gerçekleşir. İsim değiştirme davası hakkında daha detaylı bilgi almak ve dava işlemleri için bizimle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

 159. 26 Ekim 2017

  Merhaba benim de kimlikte adım şemsi diye geçiyor fakat ben o ismi kullanmıyorum resmi kurumlarda da erkek ismi olduğu için bey diye hirap ediliyor başta ve toplumda da çok yadırganılıyor bende bu durumdan çok rahatsızım isim değişikliği yapmayı düşünüyorum ama fiyatı hakkında bilgi almam mümkün mü

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, isim çok önemli bir kişilik hakkınızdır. İsminizi beğenmiyor olabilirsiniz veya isminizin toplumdaki karşılığı olumsuz manalar içeriyor olabilir. Bu ve benzeri haklı nedenlerin varlığı halinde isim değişikliğine gidilmesi mümkündür. Hukuki destek talebiniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 160. 3 Ekim 2017

  Merhaba. Benim adım Gülizar ama nüfusta Güllüzar yazıyo arkadaşlarım çok fazla dalga geçiyolar okurken bi çok değişik telafuzla karşı karşıya kalıyorm bu durumdan çok rahatsızım. Nasıl değiştirebilirim bi bilgi verirmisiniz yada değiştirmek için uygun bi sebepmi?

  • 3 Ekim 2017

   Merhaba bu şartlarda isim değiştirebiliriz.

   • 15 Ocak 2018

    Sayın Admin ( Ben Yeni Doğan Kızımın Adını Destan Koydumda Ailem Değiştirmemi İstiyor Acaba Değiştirebilirmiyim

    • 22 Ocak 2018

     merhaba, gerekli isim değişikliğini yapabiliriz.

 161. 3 Ekim 2017

  Merhaba ismim daha önce remezan dı dava açıp düzelttim , Ramazan oldu fakat daha sonra düzeltmeme rağmen yine aynı şekilde ismimle alay ediliyor , bundan dolayı ismimi değiştirmek istiyorum , mümkünmü bana ne yapacağım konusunda bilgi verebilir misiniz?

  • 3 Ekim 2017

   Bu özel bir durum. Bu konuda ile tanık göstermeniz gerekecektir. Bir avukat ile davanızı açarsanız daha sağlıklı olur.

 162. 2 Ekim 2017

  Merhaba ismim kimlikte farkli geciyor fakat dogdugum gunden beri farkli bir isim kullaniyorum avukatlik ucretini ogrenwbilirmiyim birde sahit olarak akraba getirebiliyor muyuz.kac sahit olacak.

  • 3 Ekim 2017

   isim değiştirme ücreti ve diğer bilgiler gönderildi.

   • 9 Şubat 2018

    Merhaba benim adım kimlikte Gül Kader ama bu ismi hiç kimse kullanmıyor herkes pınar diyor sadece resmi yerlerde kullanılıyor ve ben bu isimden hiç hoşnut değilim soyadımda ismim kadar uzun olduğu için ismimi soy ismimi söylerken utanıyorum dilekçe vererekmi yada mahkemeylemi nasıl değiştirebilirim avukat masrafı ne olur bilgi verir misiniz.

    • 13 Kasım 2018

     Merhaba, isim-soy isim değişikliği yapabilmeniz için muhakkak dava açmanız gerekmektedir. Bu dava isim değişikliği davası olup kısa sürede sonuçlanmaktadır. Dava açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 163. 1 Ekim 2017

  Merhaba, kimlik adımı hiçbir şekilde kullanmıyorum. Transeksual bir bireyim ve erkeksi görünüşümden dolayı kimlik adım bana hiç uymuyor. Toplum açısından da kullanıldığından rahatsız oluyorum. Ayrıca bir toplumda çok fazla kişide o isme rastlıyorum karışıklık oluyor. Sizce ismimi değiştirebilirmiyim?

  • 2 Ekim 2017

   Merhaba, anlattığınız duruma göre ismin değiştirilmesi mümkündür.

 164. 30 Eylül 2017

  Merhaba benim adim Tayyip metingül ismimi ve soyadimi degistirmek istorum bu mümkünmü

  • 2 Ekim 2017

   Bu konuda telefon ile ulaşırsanız hangi şartlarda isim değişebileceği ile ilgili konuşalım.

 165. 28 Eylül 2017

  Merhabalar soyadımı değiştirmek istiyorum kabul görme oranı nedir fiyat alabilirmiyim

  • 2 Ekim 2017

   Soyisminiz konusunda net bir şey söyleyemiyorum malesef.

   • 12 Ocak 2018

    Merhaba benim adım fadime ve ismimi sevmiyorum. Aileden birinin adı başka bir isim kullanıyorum.kimlikte de degistirmek istiyorum. isim degisikligi olur mu

    • 15 Kasım 2018

     Merhaba, isim değişikliği davası açma yoluyla isminizi değiştirmeniz mümkündür. Bu davayı açmak için haklı sebebinizin olması gerekmektedir. Davayı kazandığınız takdirde kimlikte de isminiz değişmiş olacaktır. Dava işlemleri ve ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 166. 28 Eylül 2017

  Merhaba adım gönül ama kimlikte nufustakiler gunol olarak yazmışlar. Ve bu okul ortamında alay konusu oluyor. Avukat ücreti ne olur bilgi verir misiniz

 167. 27 Eylül 2017

  İyi günler.Kimlikte iki ismim var ve alay edilmesi sebebiyle bir tanesini sildirmek istiyorum.Dava süresi ve ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

 168. 28 Ağustos 2017

  Merhabalar öncelikle, benim adım Beyzanur bu ismi kısaltıp bana sadece Beyza diyorlar.İsmimin doğru telaffuz edilmemesinden dolayı çevremdeki insanları sürekli ikaz etmek zorunda kalıyorum, bunun nedeni adımın güçlükle söylenmesinden dolayıdır. Bende adımın Beyza kısmını silip Nur’u kullanmak istiyorum ,size sorularım şu şekildedir:
  Yapacağım işlem için isim düzeltmek davası mı yoksa isim değiştirme davası mı açılması gerekiyor? Çünkü Beyzanur ismi nüfus da birleşik yazılmıştır. Avukat ücreti ne kadardır? Üniversiteyi şehir dışında okuduğum için davaya katılamayabilirim bu sorun yaratır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

  • 28 Ağustos 2017

   Bahsettiğiniz sebep kabul edilmeyebilir. iki dava türü de aynıdır. Avukatlık ücreti konusunda mail gönderiyorum. Bir avukat ile çalışırsanız davaya katılmanıza gerek yok ancak diğer türlü katılmanız gerekmektedir.

 169. 28 Ağustos 2017

  Merhaba. Benim adım Makbule. Herkes eski isim diye dalga geçiyor. Toplum içerisinde kendimi tanıtırken rahatsız oluyorum. İsmimi değiştirmem mümkün mü acaba?

  • 28 Ağustos 2017

   Değişiklik yapılabilir.

 170. 26 Ağustos 2017

  Merhabalar benim adım muhammet ama benim karekterim ve görüşlerim dindar bi insan değilim küçükken dedem koymuş ama ben dindar bi insan değilim ve muhammet ismide çok kutsal isim olduğu için değişmek istiyorum yeterli bir sebeb olarak görülür mü ismimi değişebilir miyim ?

  • 28 Ağustos 2017

   İsmin benimsenmemesi ile ilgili çıkardığımız karar mevcuttur. Ancak kesinlikle bir avukat ile çalışmanızı öneririm.

 171. 17 Ağustos 2017

  Merhaba benim adım yaren daha doğrusu küçüklüğümden beri yaren diye hitap ediliyor fakat kimlikte ruken ama şuan bile yeni tanıştığım insanlara yaren diyorum babam annemden habersiz ismimi koymuş ve o ismi sevmiyorum. herkes yaren olarak biliyor. Bunu değiştirebilir miyim ve degistirebilirsem maliyeti ne kadar olur

  • 17 Ağustos 2017

   Bu durumda isim değişikliği yapabilirsiniz.

 172. 16 Ağustos 2017

  avukat tutar isek biz hc mahkemeye gitmicekmiyiz herseyle avukatmi ilgilencek ve isim degistirme avukat ucreti toplamda ne kadar olur smdiden cvbnz icn teskurler

  • 16 Ağustos 2017

   İsim değiştirme ücreti mailinize gönderildi. Bizle çalışırsanız her türlü işlemi yürütmekteyiz. Sizin mahkemeye gelmenize gerek kalmamaktadır.

 173. 16 Ağustos 2017

  Merhaba adım Fevziye ama cevremdekiler Feyza diye hitap ediyor. İsmimle dalga geçiliyor ve istemiyorum Feyza daha hoş geliyor. Dava ne kadar sürer ve ne kadar ücret öderim?

  • 16 Ağustos 2017

   Bizim açtığımız davalarda dava ortalama 3 ay civarında sürmektedir.

 174. 15 Ağustos 2017

  Benim ismim Halime ama TC kimliğimde Bir ailem ailemden birinin isteği üzerine Haliyme yazılmış Ben y nin silinmesini istiyorum Bunun için ne yapmalıyım

  • 16 Ağustos 2017

   Asliye hukuk mahkemesinde dava açmalısınız. Bizimle çalışmak istiyorsanız iletişimden ulaşabilirsiniz.

 175. 14 Ağustos 2017

  iyi günler mevcut ismimi değiştirmek istiyorum.sizce ismimin değiştirlme talebi mahkeme tarafından haklı bulunur mu?

  • 16 Ağustos 2017

   Dava dilekçesinde ne yazacağınıza bağlı olarak değişir.

 176. 13 Ağustos 2017

  Babam yanlışlıkla göbek ismimi de ekletmiş nufusuma ismim cok uzun olduğu için bir tanesini sildirmek istiyorum ne kadar sürer işlem ve kabul edilir mi

  • 16 Ağustos 2017

   Kullanmadığınız isminizi sildirebiliriz. 3 ay civarında sürmektedir.

 177. 1 Ağustos 2017

  Merhaba benim adım Fadimana.
  İsmimi ”Fatma” olarak değiştirmek istiyorum. Çok yakın bir zamanda üniversite kayıt işlemlerim var. Şimdi dava açsam, en erken ne zaman sonuç alırım?

  • 1 Ağustos 2017

   isim değiştirme davası süresi 3 ay civarındadır.

   • 6 Aralık 2017

    Mustafa bey merhaba sizinle iletişime nasıl geçebilirim adım hadi ve acilen ismi değiştirmem lazım bana yardımcı olun lütfen 05335279420

    • 13 Kasım 2018

     Merhaba, isim değiştirme davası açmanız gerekmektedir.

    • 13 Kasım 2018

     Sitemizde her türlü iletişim adresimiz mevcuttur.

 178. 31 Temmuz 2017

  Benim kimlikte gibi ismim Şemsi diye geçiyor Babaannemin ismini takmışlar zerre sevmiyorum çünkü arkadaşlarım arasında bi alay konusu hitap ederlerken ondan dolayı Songül ismini kullanıyorum çevremdeki herkes yada yeni tanıştığım insanlara kendimi öyle tanıtıyorum ama şu da varki resmiyette önüne geçemiyorum bu isimle başka bir yerde çalışmak bişey yapmakta istemiyorum lütfen yardımcı olup yönlndirirmisiniz beni .

  • 1 Ağustos 2017

   bu durumda isminizi değiştirebiliriz. vekalet çıkarmanız ve tanık ismi bildirmeniz yeterlidir.

 179. 27 Haziran 2017

  İsmim soyadım ile birlikte olunca gülünç bir durum ortaya çıkıyor değiştirebilir miyim ?

  • 27 Haziran 2017

   Soyisminiz maildeki gibi ise isim değiştirebilirsiniz.

 180. 12 Haziran 2017

  İsmim akla ilk erkek ismi olarak geliyor.Alaycı bakışlarla karşılaşıyorum.Değiştirmem için geçerli bir sebep mi?Avukat ücretİ ne kadar öğrenebilir miyiz?

  • 12 Haziran 2017

   Erkek kadın ismi karışıklığı isim değiştirme için haklı nedendir.

 181. 9 Haziran 2017

  İsim değiştirme ücreti ve dava hakkında bilgi almak istiyorum Mustafa Bey. Geri dönüş yapabilir misiniz ?

  • 12 Haziran 2017

   Geri dönüş yapıldı.

 182. 30 Mayıs 2017

  İyi günler ikiz çocuklarımın ikişer tane isimleri var yaklaşık 10 gün içerisinde nüfusa kayıt edildiler.eşim benden habersiz ölmüş ailesinin isimlerini kızıma ve oğluma koymuş ben ölmüş kişilerin isimlerini kullanmak istemiyorum birer tanelerini sildirmek istiyorum eşim kendisi de kabul etti dava acsam kazanmam mümkün müdür dava ne kadar sürer bilgilendirirseniz çok memnun olurum

 183. 24 Mayıs 2017

  oğlumun iki ismi var ancak nüfusa bir tanesi geçmiş biz akraba ve bizi tanıyan kişilerin yanına gittiğimizde köyümüze gittiğimizde nüfusta geçmeyen ismi ile hitap ediliyor çocuk bocalıyor bana seslenmiyorlar diyor ancak ilk isim verilme esnasında verilen ismi ile çağırıp hitap ediyorlar ikinci ismi nüfüsda kayıtlı ilki kayıtlı değil nasıl düzeltilir çocun ismi yasin hamdi nüfusta geçen sadece hamdi tanıyanlar hep yasin diyor nüfusta hamdi geçiyor ikisinin de nüfusa geçmesi için ne yapmalıdır

  • 24 Mayıs 2017

   Dava açılması gerekmekte. Bizimle çalışmak istiyorsanız iletişimden ulaşabilirsiniz.

 184. 23 Mayıs 2017

  Merhaba benim ismim kezban hem anlami kuranda kotu hemde sosyal medyadada artik anlami kotu ve surekli dalga konusu oluyorum ismimi degistirmem mumkunmu degistirmek icin ne yapmaliyim ucreti ne olur bilgilendirirseniz cok sevinirim

  • 23 Mayıs 2017

   İsminizi değiştirmeniz mümkündür.

   • 23 Temmuz 2018

    Malesef bende ayni konudan muzdaribim alay konusu ediyorlar kezban ismini a gercekten sen kezban misin felan diyorlar utanc duymama sebep oluyorlar banada yardimci olurmusunuz ne yapmam gerekiyor ne kadara mâl olur.

    • 9 Kasım 2018

     Merhabalar, geçerli bir sebebiniz olduğunu kanıtlayarak dava yoluyla isminizi değiştirebilirsiniz. Ücret konusunda bilgi almak için büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

 185. 20 Mayıs 2017

  kızım 7 aylık daha ismi Aleyna anlamı kötü degistirmek istiyorum degisir mi ve ne kadar ücret gider

 186. 18 Mayıs 2017

  İsmim Gülbahar ve bunu kullanmak istemiyorum. Esim ve ailesi gulbar diyerek beni sinir ediyorlar. Bunun yerine sadece bahar ismini kullanmak istiyorum bunun için ne tür bir yol izlemem gerekli.

 187. 15 Mayıs 2017

  Merhaba ismim Mehmet Şirin.
  Ben Şirin’i sildirmek istiyorum çünkü sürekli alay konusu oluyor.
  Bunu değiştirmek mümkünmüdür acaba ve ücret tutarı ne kadar olur.

  • 15 Mayıs 2017

   ismin alay konusu olması durumunda değiştirmek mümkündür. isim değiştirme ücreti gönderildi.

 188. 9 Mayıs 2017

  merhaba, nüfus memurluğuna göre ismim kimlikte doğuhan. eskiden kalem hatası yapilmiş ve insanlar beni doğukan diye cağrıyor. ayrıca doguhan ismini teneffüs etmekte zorlaniyorum. ismim kimlikte doguhan dediğimde doğan diyorlar ve bu durumdan rahatsiz oluyorum. o yuzden ismimdeki H yerine K harfi istiyorum. bunun bana fiyat ve zaman olarak ne kadar sürer.

  • 15 Mayıs 2017

   gerekli değişiklik yapılabilir. yaklaşık olarak 3 ay sürmektedir. Ücret konusunda iletişimden ulaşabilirsiniz.

 189. 7 Mayıs 2017

  Yetiştirme yurdunda büyüdüm babam beni reddetti tabi hukuk üzerinde değil 12_13 yıldır ne sesimi duydu ne yüzümü gördü yıllar sonra onu aradığımda küfür ve hakaret ederek kapattı o gölgeden mahrum bıraktı ve çok zorluklar çektim o adamın koyduğu isimdende onun soy adındanda çıkmak istiyorum lütfen bilgilendirir misiniz bu mümkün mü?

  • 15 Mayıs 2017

   merhaba bu durumlarda soy isim değiştirme davası açılabilmektedir ancak bu durumun tanıklarla ispat edilmesi gerekir.

 190. 3 Mayıs 2017

  Ismim #ŞABAN# saban ismi kemal sunal’in filmlerinden gelen bi lâkap var onunla kullaniliyi ve bu benim hosuma gitmiyor degistirmek istiyorum artik psikolojime etki etmeye basladi
  AVUKAT UCRETI NE OLUR ACABA BI AVUKATA BASVURSAM yardimci olursaniz sevinirim…

  • 15 Mayıs 2017

   avukat ile dava açacaksanız iletişimden bize ulaşabilirsiniz.

 191. 2 Mayıs 2017

  Bende ismini degistirmek isteyenlerdenim. ..ismimi ilk duyan ne .anlamadım.anlamı ne gibi bir sürü soru soruyor…babaannemin ismi ailemi de kırmak istemiyorum 33 yaşındayım evliyim isim değiştirmiş olsam ailem bundan haberdar olurmu..ücreti ne kadar ogrenebilirmiyim..

  • 15 Mayıs 2017

   kimliğinizi vs. görmedikleri sürece davadan haberdar olmazlar. bir avukata vekalet verirseniz tebligatlarda avukata gidecektir dolayısı ile ailenizin haberi olmaz.

 192. 27 Nisan 2017

  merhaba benim 3 tane adım var kimlikte orta adımı sildirmek için ne yapmam gerekiyor ve annem babam nüfus te üzerine gözutmuyor ne yapmam gerekiyor

 193. 18 Nisan 2017

  Merhaba Ben de şunu soracaktım ilk doğduğumda kimliğe iki isim verilmiş Ayşe ve Nur daha sonra büyüdükçe kimlik yenilenirken Ayşenur olarak birleşik kaydedilmiş nüfus müdürlüğü tarafından. Ama Ayşenur isminden nefret ediyorum. Nur ismini tamamen kaldırıp sadece Ayşe yi kullanmak istiyorum bu durumda nasıl bir yol izlenmesi gerekir? Teşekkürler

 194. 17 Nisan 2017

  Adım sahranur Dilara fakat Dilara ismini sevmiyorum . Bana kötü şeyler hatırlatıyor. Dilarayi başka bir isimle değiştirmek istiyorumm. Süresi ,işlem basamakları ve ucretlerini öğrenebilirmiyim.

 195. 16 Nisan 2017

  isim değiştirme kanunu ne zman çıkacak bilginiz var mı bilgilendiriseniz memnun olurum teşekkürler

  • 21 Mayıs 2017

   Bir kaç yıl daha çıkmayacak. bu konuda bir yazım var okuyabilirsiniz.

 196. 12 Nisan 2017

  İsmimin anlamından ve dalga geçildiği için ben de ismimi değiştirmek istiyorum. üni. 3 sınıf ogrencisiyim diplomamda bu ismin yazmasını istemiyorum.avukat tutmadan da bunu halledebilir miyim yada avukat ile birlikte ne kadar masrafı olur .Birde kpss ye gitcem isim değişikliğinden dolayı sorun yaşar mıyım .Yardımcı olur musunuz?

  • 22 Mayıs 2017

   Avukat tutmadan halledebilir misiniz bunu bilmem mümkün değil ancak kpss de sorun olmayacaktır.

 197. 10 Nisan 2017

  Merhabalar , isim değişikliği avukat ücretleri ne kadar oluyor bilgi verir misiniz ?

 198. 9 Nisan 2017

  İsmimi değiştirmek istiyorum adım Aleyna fakat her 10 kişiden biri aleyna ismimden nefret ediyorum,hiçbir şekilde kişiliğimi yansıtmıyor ve dini inançlarımda olmadığından kuranda geçen bir ismi kullanmak istemiyorum.Yurtdışına gidip geldiğimde insanlar bana Elena diyor bende adımı arapça olmıyan,kuran geçmiyen bir isim yapmak istiyorum ”Evin”.Suan babamın soyadını kullanıyorum fakat ayrılar annemin soyadını da almak istiyorum yani isim değiştirme davasıyla hem ismimi değiştirip hemde annemin soyadını alabilirmiyim bu arada yaşım 18.

 199. 9 Nisan 2017

  İyi günler . İki ismim var sadece birini kullanıyorum. Resmi işlerde, çevreme karşı ve aile içinde sorun yaşıyorum ilk ismimden dolayi. İsim değişikliği işlemleri ücreti ne kadar ? Ücreti öğrenebilirsem bu davayı açmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

 200. 8 Nisan 2017

  Merhaba
  Toplumda farklı isimle tanınıyorum kimlikte farklı dilekçe hazırladım yalnız “HUKUKİ DELİLLER :” kısmına ne yazabilirim anlayamadım .Bu konuda lütfen yardımcı olabilir misiniz. yada örnek birşeyler yazar mısınız, Teşekkürler

  • 3 Mayıs 2017

   ben ismimi değiştirmek istiyorum dilekçe yeterli olur mu yoksa avukata gerek var mı bide avukat ücretleri ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim ?

   • 15 Mayıs 2017

    avukatın bu davada gerekli olduğunu yazıda belirttim. son karar sizin kararınız.

 201. 8 Nisan 2017

  Merhabalar ismim kader. Çevremde kötü bir şekilde şekilde anılıyorum hatta bazen alay konusu oluyor örneğin ” ben böyle kaderin .. ” “kaderime t**eyim .. ” gibi alaycı ifadelere maruz kalıyorum dayanamıyorum artık. Avukat ücreti ne kadar acaba?

  • 10 Nisan 2017

   İsim değiştirme ücreti bilgisi gönderildi.

 202. 7 Nisan 2017

  Merhabalar ismim nedim esimin ismini degistirmek istiyoruz imi neziha dalga konusu erkek oldugu soylenip dalga konusu yapiliyo ucret bilgisi ne yapmamiz konusunda bilgilendirirmisiniz iyi calismalar nedimozmen76@gmail,com

  • 10 Nisan 2017

   İsim değişikliği yapılabilir vekalet çıkarmanız yeterlidir.

 203. 7 Nisan 2017

  Merhaba ismim azime. Arkadaşlarım kuzu kuzu meee diye çok dalga geçiyor ve bu durumdan cok sikayetciyim. Bu isim ekletmem de haklı neden olarak sayılır mı? ?

 204. 6 Nisan 2017

  İsmimı değiştirmek istiyorum cok sorun yaşıyorum bu isim yüzünden herkes dalga geciyor acaba avukat parası falan toplam ne kadar para gerekiyor ve ben üniversiteye baslayacam başlamadan hemen olur mu

  • 10 Nisan 2017

   3 ay civarında sürmektedir dolayısı ile üniversiteye başlamadan değişiklik yapılabilir.

 205. 5 Nisan 2017

  isim sildirme davası icin avukat tutmak istiyorum bana ne kadar tutar ücret

 206. 3 Nisan 2017

  Merhaba ismim huseyin ben ateist im peygamberin torunun adi ya da kuranda gecen bu arap ismini is te mi yo rum bunun degistirilmesi icin tarafiniza ne kadar odeme yapmam gerekiyor acil donerseniz sevinirim

 207. 3 Nisan 2017

  Merhaba. Nüfusta kayıtlı ismim kazim. Yanlız çevremde ve hatta ailem arasında bile hep deniz olarak anıldım. Bu sebeple ismimi Deniz olarak değiştirmem mümkünmü. Ve bu dava için parasal olarak ne kadar giderim olur.

  • 10 Nisan 2017

   Tanıkla ispat ederek isminizi değiştirmeniz mümkündür.

 208. 1 Nisan 2017

  Bende İsim Değişikliği Yapmak İstiyorum Hem Bunun Ücretini Öğrenmek İstiyorum Hemde Baska Bi Sorum Daha Olacakti En Kisa Zamanda Benimle İletişime Geçerseniz Sevinirim Şimdiden Teşekkürler

  • 10 Nisan 2017

   Mail atıldı.

 209. 1 Nisan 2017

  Merhabalar kimlikteki adimi hic kullanmiyorum degistirmek istiyorum. Dilekce yeterli olucakmi? Avukat tutmam gerekiyormu ? Ortalama nekadar ucret talep edilir ? bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

  • 10 Nisan 2017

   Garanti olması için tanık bulmalısınız. Avukat tutarsanız daha sağlıklı olacaktır.

 210. 31 Mart 2017

  Gurur ismini alabilirmiyim ve ne yapmam gerekiyor avukat ücretini öğrenmek istiyorum ama durumu iyi biride değilim,

 211. 31 Mart 2017

  Çevremdeki insanlar beni yağmur olarak tanır ve bu durumdan rahatsız oluyorum kimliğime yağmur ismini ekletmek istiyorum ne yapmam gerekiyor avukata ihtiyac duyulur mu fiyat bilgisi ne Yardımcı olursanız sevinirim

  • 10 Nisan 2017

   mail gönderildi.

 212. 29 Mart 2017

  Merhaba,ismimden küçüklüğümden beri peşimi bırakmayan turşu tuçişş gibi lakaplarım yüzünden,fazlasıyla etrafta mevcut olmasından,kelimenin söylenişinden ve anlamından,kendi düşünce tarzım ve yaşam biçimimle uyuşmadığını düşündüğümden hiç haz etmiyorum,kafkas kökenli bir aileden geliyorum,geleneklere ve çerkes diline uygun bir şekilde ismimi değiştirmek isterim.İsim değişikliği için yeni bir yasa gerçekten var mı?Tam olarak ne yapmam gerek

  • 21 Mayıs 2017

   Dava açmalısınız.

 213. 26 Mart 2017

  Merhaba,
  Ben yurtdışında ikamet etmekteyim, çifte vatandaşım. İsmimi değiştirmek istiyorum. Bulunduğum ülkenin konsolosluğundan bu işlemleri gerçekleştirebilirmiyim, yoksa Türkiye’de avukat aracılığı ile mi başvurmalıyım. Ayrıca sizin büronuzdan avukat tutmak istersem, bedeli ne olur.

  • 21 Mayıs 2017

   Türk mahkemelerinde dava açmalısınız. Ücret bilgisi için telefon veya mail yolu ile bize ulaşabilirsiniz.

 214. 24 Mart 2017

  İSMİM BİRCAN
  İsmime merhum babamın ismini ekletmek istiyorum
  ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz.

 215. 23 Mart 2017

  ismimi degistirmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim bilgi verecek biri var mi ?

  • 18 Mayıs 2017

   yazımızı sizin için yazdık onu okuyabilirsiniz. eğer davayı bizimle yürütmek isterseniz iletişimden ulaşabilirsiniz.

 216. 21 Mart 2017

  İsmim Ömer ve ben bu ismi taşıyamıyorum hz Ömer gibi adaletli olmadığımı düşünüyorum ve bu bana yük günü geliyor ismimi ateş olarak değiştirmek istiyorum sizce bi sorun yaşar mıyım ?

  • 18 Mayıs 2017

   isim değiştirme davasında tanık göstermeniz doğru olacaktır.

 217. 21 Mart 2017

  iyi gunler ben ismimi degisip iki isim kullanmak istiyorum. iki isim mailime geri donus saglayin lutfen,

 218. 18 Mart 2017

  İsim değişikliği için avukat tutmak istiyorum ne kadar para gider. Öğrenciyim.

  • 20 Mart 2017

   isim değiştirme ücret bilgisi gönderildi.

   • 5 Nisan 2017

    merhaba,

    isim değiştirmek için avukat tutmak istiyorum bende ücreti ögrenebilir miyim

 219. 16 Mart 2017

  İsmim saziye ama cevremde hira e taninirim universitede cok sorun oluyor kimligime ya hirayi ekletmek ya da direkt hira olmasinj istiyorum.ekletmek mi basittir degistirmek mi veve avukat ücreti ne kadardir zaten saziye babaannemin ismi oldugu icin karisiklikta cikiyor

  • 20 Mart 2017

   Merhaba, isminizin başka bir şekilde bilinmesi isim değiştirmede haklı neden olarak kabul edilir.

 220. 18 Eylül 2016

  Fethullah kağan ismim
  İkisini bir den değiştirmek istiyorum
  Onların yerine tek isim olan bahtiyar yapmak istiyorum fakat öğrenci olduğumdan dolayı fazla bir bütçem yok yardımcı olursanız sevinirim
  İyi günler.

Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: