Güncelleme Tarihi:
Bursa Avukat ve Hukuk Bürosu
                                         Bursa Avukat ve Hukuk Bürosu

Bursa Avukat ve Hukuk Bürosu için sol üstte bulunan telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bursa, ülkemizin bir yanda yeşilin bir yandan masmavi denizin hâkim olduğu büyükşehirlerden bir tanesidir. İstanbul ve İzmir gibi kalabalık şehirlere yakınlığı dolayısıyla ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden bir tanesidir. Yaşanabilir Dünya şehirleri arasında Türkiye’yi temsil eden ve üst sıralarda yer alan tek ilimizdir.  Ayrıca Bursa, sanayi ve otomotiv üretim merkezidir. Bunların yanında ipek böcekçiliği, sıcak su kaplıcaları ve birbirinden güzel atların bulunduğu at çiftliği de mevcuttur.

Bursa, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasından dolayı ve de Roma İmparatorluğu’na ait birçok tarihi eseri de içerisinde barındırmaktadır. Bakırcılar Çarşısı, Mudanya Denizi, Ulu Cami, kayak merkezi olan Uludağ oldukça rağbet gören diğer yerlerindendir. Damak zevkinin de yüksek olduğu Bursa’da İskender Kebabı, kestane şekeri, Gemlik zeytini, Kemalpaşa tatlısı, şeftalileri, İnegöl köfteleri ise herkesin dilindedir.  Bu gibi nedenlerle birçok turistin ve ticari kişi ya da kurumların görmeye geldiği ve bu şehirde kaldığı şehrimizdir. Bunlardan dolayı nüfusu giderek artan Bursa’daki kişi ya da kurumlar için ihtiyaç haline gelen durumlardan bir tanesi de avukatlık hizmetidir.

Bursa’da Dava Süreci

Bursa’da nüfusun fazla olması ile birlikte yaşanan hukuki sorunların artması ile birlikte yargı sisteminde dava sayısı da artmaktadır. Dava sayısının artması ile birlikte de adliye saraylarında dava koşturmak ise daha zorlaşmaktadır. Herkesin elbette hukuk bürolarından bir avukat tutma mecburiyeti yoktur. Ancak Bursa’da dava sayısının artması ile birlikte adliyedeki yoğunluğun artması ile sadece davanız hakkında bilgi almak dahi yarım gününüzü alabilmektedir. Bu nedenle Bursa gibi büyük şehirlerde davanız hakkında bilgi almak için dahi en doğru yol, dosyanızla ilgilenecek bir avukat tutma ya da Bursa hukuk bürosu ile anlaşmaktır.

Bursa Avukat – Hukuk Büroları

Bursa’da nüfusun artması ile birlikte avukat sayısı ve Bursa’da hukuk bürosu sayısı da giderek artmaktadır. Bursa’da hukuk büroları genel olarak Osmangazi’deki Valilik ve Büyükşehir Belediye Binaları’nın yanında ve Adalet Sarayı’nın yanındadır.

Avukatların ve hukuk bürolarının artması ile bağlantılı olarak da aralarındaki rekabette kızışabilmektedir. Kimi zaman dava almak adına birbirinden ilginç yöntem ve taktik geliştirenler de yok değildir. Ama davanızın başarılı ve lehinize sonuçlanabilmesi sizin için asıl önemli olan kriterdir. Bu nedenle başarılı, tecrübeli ve etkin avukat bulmak olukça zor olmakla birlikte Bursa avukat ya da hukuk büroları arasında davanızı başarıyla sonuçlandırmak için dikkat edilmesi gerekenlerden başlıcaları ise şunlardır;

 1. İlk olarak bulmak istediğiniz avukatın hukuki sorununuzun uzmanlık alanına göre avukat olması gerekmektedir.
 2. Avukatınızın illaki Bursa sınırları içerisinde bulunan yani Bursa’da avukat ya da hukuk bürosu olmasına gerek yoktur. Zira önemli olan davanızın lehinize sonuçlanmasıdır.
 3. Tanıdıklarınızın ya da çevrenizin size önerdiği Bursa’da avukat ya da Bursa’da hukuk bürosu arasından bir tanesini tercih etmek isteyebilirsiniz. Ancak başkalarının daha önceki davasının konusu ile sizin daha önceki davanızın konusu farklı olabileceği gibi diğer tanıdıklarınızın davasını iyi sonuçlandırması da sizin söz konusu davanızı da kesinlikle en iyi şekilde sonuçlandıracağına garanti etmemektedir.
 4. Ayrıca bulduğunuz avukatın güvenilir, dürüst, etkili, yetkin ve bilgili olması da oldukça önemlidir. Zira davayı aldıktan sonra bu gibi özellikleri olması meslek etiğine sığmayan davranışlar göstermesine bir an olsun engel olabilecektir.
 5. Avukatınızın adliyeye yakın olması ya da tabelasının güzel olması da davayı iyi sonuçlandırması açısından önemli değildir. Zira bunlar avukatların ve hukuk bürolarının ticari amaç güderek gerçekleştirdiği davranışlardandır.

Bursa Avukat ve Hukuk Büromuz

Hukuk büromuz kuruluşundan itibaren birçok başarılı dava yürütmüş ve birçok kişi ve kuruma danışmanlık hizmeti vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Hukuk büromuzda birçok alanda uzman, mevzuata hakim, dürüst ve etkili avukatlarla davalarını yürütmektedir.

Bursa da dahil olmak üzere hukuka ve adalete ihtiyaç duyulan herkese ve her kurumun danışmanlık hizmetini ve dava sürecinde en etkili şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Böylelikle hukuki sorunlarınızı çözüme kavuşturmak adına hukuk büromuzla iletişime geçmek için web sitemizin sağ alt köşesindeki soru sorma yerinden ve iletişim kısmındaki bölümden ulaşarak randevu alabilirsiniz. Bursa avukat ve hukuk büroları. Bursa’da avukat. Bursa ceza, boşanma, gayrimenkul, bilişim, icra, miras, ticaret, iş hukuku avukatları.

Yazıyı Paylaş
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. 11 Eylül 2018

  Merhaba
  Benim annem ve Babam 3 yıl önce boșandılar ve ben hiç bir șekilde babamla ve baba tarafımla görüșmüyorum. Iki ismim var ve ikisinide babam Koymuș anneme söz hakkı tanımamıșlar.Ben iki ismi sildirip yeni bir isim ve annemin șuan kullandığı soyismi almak istiyorum. Acaba bu sebeplerim haklı bir sebep olarak geçer mi? Yoksa davayı bașka bir sebeple mi acmalıyım? Bir de benim davam avukatsız halledilir mi yoksa avukat tutmalı mıyım?
  Yani isim soyisimimi tamamen değiștirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

  • 25 Ekim 2018

   Merhabalar, bu isim ve soyisim değiştirme davaları birbirlerinden bağımsız olarak açılacak iki davadır. İsim değiştirme davasında haklı sebep, soyisim davalarında hukuki yarar esastır. Ancak bu iki davaya da bir kere başvurma hakkınız vardır, bu sebeple avukat desteği almanızı tavsiye ederiz. Dilerseniz konuyla ilgili büromuzla iletişime geçerek konu üzerinde deneyimli avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: