Güncelleme Tarihi:
Antalya Avukat ve Hukuk Büroları
Antalya Avukat ve Hukuk Büroları

Antalya Avukat ve Hukuk Bürosu için sol üstte bulunan telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Antalya, ülkemizde turizmin başkenti olarak görülen en kalabalık büyükşehirlerimizden bir tanesidir. Akdeniz bölgesinde ve Akdeniz’e uzanan uzun bir kıyıya sahip olan bir yerleşim yeridir. Alanya, Kaş ve meşhur halk plajı olan Konya altı plajı yurt içinden ve yurt dışından milyonlarca turiste yıl içerisinde ev sahipliği yapmaktadır.

Bunun yanında Lidyalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı Dönemine ait birçok tarihi eser, Karain Mağarası, Aspendos Antik Tiyatrosu da burada turistler tarafından oldukça ilgi gören yerlerdendir. Kaleiçi de sürekli olarak alışveriş yapılan yerlerden bir tanesidir.

Ayrıca tarım ve ticaret sektörü gelişmiş bir seviyedir. Her gün birçok kişi iş bağlamak için Antalya’ya gelmektedir. Bu nedenle de birçok ulusal ve uluslar arası toplantıya, sempozyuma, festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bu kadar çok gezilecek görülecek yerlerinin, tatil cenneti olmasının ve ticarete ev sahipliği yapmasının da bir sonucu olarak Antalya’da birçok kişi yaşamakta ve nüfusu oldukça kalabalıktır. Burada yaşayan kişi sayısının artması ve nüfusun yoğun olması ile de bazı sorunlar yaşanmakta ve kimi zaman sorunlar yargı mercilerine kadar intikal edebilmektedir. Bu nedenle Antalya’da yaşayan kişilerin ihtiyaç duydukları hizmetlerden bir tanesi de avukatlık hizmetidir.

Antalya’da Dava Süreci

Antalya yılın belirli dönemlerinde daha da kalabalık bir şehir olmasının yanı sıra genel olarak da birçok insana ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle de Antalya Adalet Sarayı’nda da dava sayısı oldukça yoğundur. Dava sayısının çok olmasının yanı sıra dava süreçleri oldukça sıkıntılıdır. Kimi zaman sadece davanızla ilgili bilgi almaya gittiğinizde karşınızda yüzü asık iş yükünden bunalmış bir memur bulabilir ve neredeyse en az yarım gününüzü ona derdinizi anlatmakla harcayabilirsiniz. Her ne kadar Antalya avukat ve hukuk bürosu piyasasından avukat tutma mecburiyetiniz bulunmasa da adliyedeki iş yoğunluğu ve dava süreçlerinin zorluğundan dolayı en işlevsel yol,  Antalya avukat piyasasından bir avukat tutmaktır.

Antalya Avukat – Hukuk Büroları

İlimizde nüfusunun katlanarak artması ile doğru bağlantılı olarak, Antalya’da hukuk büroları da her sene giderek artmaktadır. Özellikle Antalya’da avukat büroları, Antalya Adalet Sarayı’nın bulunduğu Meltem Mahallesi’nde ve Büyükşehir belediye binası ile Valilik binasının çevrelerinde yoğundur. Ancak büroların giderek artması ile Antalya avukat piyasasındaki avukatlar ve Antalya avukat piyasasındaki hukuk büroları tercih edilmek adına farklı taktikler geliştirmektedir. Bu nedenle siz davanızı lehinize sonuca bağlayacak başarılı, konunun uzmanı ve tecrübeli bir avukat ararken tamamen ticari kaygılarla hareket eden Antalya avukat piyasası avukatları ya da hukuk bürolarına dikkat etmelisiniz. Avukat bulurken aşağıdaki şu unsurları da akılda tutmak oldukça faydalıdır;

 1. Davanızla ilgili Antalya avukat piyasasından bir avukat bulacaksınız diye bir zorunluluk mevcut değildir. Bu nedenle de davanızla ilgili avukat araştırırken asıl önemli faktör davanızın konusunda uzman, tecrübeli ve iş bitirici bir avukat bulmanızdır.
 2. Davanızla ilgili avukat araştırırken daha önceki davalarınızı kazanan ya da çevrenizin bahsettiği avukatların kesin olarak bu davanızı da kazanabileceği gibi bir durum bulunmamaktadır. Zira her yaşanan olay kendine özgüdür ve dava süreci de buna göre şekillenmektedir.
 3. Avukat bulurken avukatın güvenilir, dürüst ve saygılı bir kişiliğe sahip olup olmadığına dikkat edin.Çünkü bulduğunuz avukatın genel hayat görüşü davayı ele alış biçimine yansımakta ve dava sürecinde meslek etiğince kabul görmeyen eylemlerle bir anda sizin aleyhinize davranma gibi durumlarda yaşanabilmektedir.
 4. Antalya avukat piyasasından adliye yakın olan ya da tabelasını güzel bulduğunuz bir avukata davanızı vermek ise davanızın sonucunu kendi ellerinizle riske atmaktır. Çünkü adliyeye yakın ofis tutmak ya da güzel bir tabela yaptırmak avukatların sadece ticari kaygılarla yaptıkları davranışlardandır.
 5. Ayrıca Antalya’da avukat piyasasından avukat bulurken avukata ödeyeceğiniz ücret, avukatın davanızı alması sonucunda vereceği hizmetin karşılığıdır. Bu nedenle bulacağınız avukatın en iyi hizmet vermesi ve davanızın lehinize sonuçlanması için ücrete göre bir değerlendirme yapmamakta ve ücret ödemekten çekinmemekte fayda vardır. Ancak çok ücret alan avukat da çok iyi hizmet verir gibi bir kıstas da mevcut değildir.

Antalya Avukat ve Hukuk Büromuz

Hukuk büromuz kuruluşundan itibaren sonuçlandırdığı davalarla ve verdiği avukatlık hizmetleri ile diğer hukuk mecralarında yetkinlik kazanmış bir hukuk bürosudur.

Saygıdeğer, dürüst ve branşlarının uzmanı avukat ekimizle Antalya’da herkese ve tüm firmalara ve Türkiye’nin adalete ve hukuka ihtiyaç duyduğu her yerde en etkili biçimde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Hukuk büromuzun avukatlık hizmetlerimizden faydalanmak için, tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Bunun için de web sitemizin iletişim kısmındaki telefon numarasını arayarak ya da diğer iletişim yolları ile tarafımızdan randevu alarak görüşmeye gelebilirsiniz.  Antalya avukat ve hukuk büroları. Antalya ceza, boşanma, gayrimenkul, bilişim, icra, miras, ticaret, kentsel dönüşüm, iş hukuku avukatları.

Yazıyı Paylaş
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: