Güncelleme Tarihi:
Adli Sicil - Sabıka Kaydı ve Arşiv Kaydı Sildirme
                                              Adli Sicil – Sabıka Kaydı ve Arşiv Kaydı Sildirme

Adli Sicil (Sabıka Kaydı) ve Arşiv Kayıtları

Kısaca bir kimsenin mahkûmiyetinin olup olmadığının anlaşılması için konulmuş olan kayıt yöntemi olarak ifade edilebilen sabıka kaydı (adli sicil kaydı) ve arşiv kaydı, sosyal hayatın çeşitli evrelerinde birçok hak mağduriyetine yol açabilmektedir. Örneğin özel sektörde faaliyet gösteren şirketler iş başvurularında adli sicil ve arşiv kayıtlarını dikkate alabilmektedir. Bununla birlikte birçok dernek ve vakfın üyelik şartnamelerinde adli sicil ve arşiv kaydının bulunmaması aranmaktadır.

Hakkında Türk mahkemeleri veya yabancı ülke mahkemeleri tarafından kesinleşmiş ve Türk hukukuna göre tanınan mahkûmiyet kararı bulunan Türk vatandaşları ile Türkiye’de suç işlemiş olan yabancıların kayıtları da dahil tüm adlî sicil bilgileri, Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ndeki merkezî adlî sicilde tutulur. Bu merkezde tutulan adli sicil ve arşiv kayıtlarının yasada öngörülen şartların yerine getirilmesi halinde kişinin uğramış olduğu hak mağduriyetlerini ortadan kaldırmak için adli sicil kayıtlarını (sabıka kaydı) ve arşiv kayıtlarının silinebilmesimümkündür.  Ancak bu konuda uzman bir avukat yardımı ile arşiv kaydı ve adli sicil sildirme işlemini yapmanız sizin için hukuki açıdan doğru olacaktır.

Adli Sicil Sildirme (Sabıka Kaydı Sildirme)

5352 sayılı Adli Sicil Kanunun 9. maddesi uyarınca adlî sicildeki bilgiler;

 • Cezanın veya güvenlik tedbirinin infazının tamamlanması,
 • Ceza mahkûmiyetini bütün sonuçlarıyla ortadan kaldıran şikâyetten vazgeçme veya etkin pişmanlık,
 • Ceza zamanaşımının dolması,
 • Genel af,

halinde Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’nce silinerek, arşiv kaydına alınır. Bununla birlikte kişinin ölmesiyleadli sicil bilgileri (sabıka kaydı) silinir. Kanun bu yeni düzenlemeyle birlikte yukarıdaki şartların mevcudiyeti halinde kayıtların Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimince kendiliğinden silinerek arşive kaydedilmesini öngörmüştür.

Yabancı Mahkemelerce Verilen Hükümlerin Durumu

Türk vatandaşları hakkında yabancı mahkemelerce verilmiş olup, adlî sicile kaydedilen hürriyeti bağlayıcı cezaya mahkûmiyet hükümleri, kesinleştiği tarihten itibaren mahkûmiyet kararında belirtilen sürenin geçmesiyle, Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünce adli sicil sildirme durumundan sonra arşiv kaydına alınır.

Adli Para Cezası Verilen Mahkûmiyet Hükümleri Adli Sicil Kaydına Alınır Mı?

Adlî para cezasına mahkûmiyet hükümleri ile cezanın ertelenmesine ilişkin hükümler, adlî sicil kaydına alınmadan doğrudan arşive kaydedilir.

Arşiv Kaydı Sildirme

5352 sayılı Adli Sicil Kanunun 12. maddesi uyarınca adli sicil kayıtlarından farklı olan arşiv bilgileri;

 • İlgilinin ölümü üzerine,
 • Anayasa ile Türk Ceza Kanunu dışındaki kanunlarda bir hak yoksunluğuna neden olan mahkûmiyetler bakımından kaydın arşive alınma koşullarının oluştuğu tarihten itibaren;
 • Yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşuluylaonbeş yıl geçmesiyle,
 • Yasaklanmış hakların geri verilmesi kararı alınması koşulu aranmaksızın otuz yıl geçmesiyle,
 • Diğer mahkûmiyetler bakımından kaydın arşive alınma koşullarının oluştuğu tarihten itibaren beş yıl geçmesiyle, tamamen silinir.

Kanun, bu düzenlemeyle arşiv kayıtlarının silinmesini farklı süre ve koşullara tabi tutmuştur. Burada dikkat edilmesi gereken husus, eğer yasaklanmış hakların geri verilmesi gereken bir suç işlenmişse bu durumda kanunda öngörülen otuz yıllık sürenin alınacak mahkeme kararıyla onbeş yıla düşürülmesi imkanının mevcudiyetidir. Bu noktada alanında uzman bir avukattan hukuki yardım alınması tavsiye edilir.

Suç Olmaktan Çıkan Fiilden Dolayı Mahkûmiyet Durumu

Fiilin kanunla suç olmaktan çıkarılması halinde, bu suçtan mahkûmiyete ilişkin sabıka kaydı ve arşiv kayıtları, talep aranmaksızın tamamen silinir.

YARGITAY İncelemesi Sonucu Verilen Beraat Kararı Durumunda Sicil Kaydı

Kanun yararına bozma veya yargılamanın yenilenmesi sonucunda verilen beraat veya ceza verilmesine yer olmadığı kararının kesinleşmesi halinde, önceki mahkûmiyet kararına ilişkin adlî sicil ve arşiv kaydı tamamen silinir.

1 Haziran 2005 Tarihinden Önceki Adli Sicil Kayıtlarının Durumu

5352 sayılı Adli Sicil Kanunun yürürlüğe girdiği 1 Haziran 2005 tarihinden önceki adli sicil kayıtları mülga adli sicil kanuna tabi olarak verilmiş olduğundan bu dönemde işlenen suçlara ilişkin sabıka kaydı ve arşiv kayıtlarının silinmesi bir geçiş hükmüyle düzenlenmiş olup, işlenen suça göre değişen bir düzenlemeye tabi tutulmuştur. Adli Sicil Sildirme, Sabıka Kaydı Sildirme, Arşiv Kaydı Sildirme.

Düzenleme : Sayfa aşağısında onlarca yorum ve cevap oldu. Mutlaka sizin sorunuzla alakalı bir soru cevap durumu mümkündür. Bu bakımdan yorumları okumanızı rica ediyorum. Dava açmak için bize ulaşabilirsiniz veya sorunuz için sağ alttaki kutucuktan ulaşabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 1. 8 Kasım 2018

  Merhaba 2008 yılında hırsızlıktan ceza aldım 2012 de onandı 3 yıl ertelettim 2015 ceza evine girdim 2 gün sonra denetimi serbeslikten çıktım 2016 denetimin bitti sicilini sildere bilirmiyim

  • 9 Kasım 2018

   Merhaba.
   İnfaz edilen cezalar süre şartı aranmaksızın sicil kaydından silinerek arşiv kaydına alınabilir. Sicil kaydınızın silinmesini talep edebilirsiniz.

 2. 20 Ekim 2018

  Meraba kolay gelsin,
  Benim 2006 ve 2009 tarihli (çek davası) adli sicil kaydım var. Bunların sicilimde halen gözükmesi normal mi? Silinmesi için bir şey yapabilir miyim?

  Saygılar..

  • 23 Ekim 2018

   Merhaba.
   Adli sicil kaydınızın bu şekilde gözükmesi gayet normaldir. Kaydın silinmesi için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sürecinin teknik detaylar içermesinden dolayı büromuzla iletişime geçmenizi ve gereken hukuki desteği temin etmenizi tavsiye ediyoruz.

 3. 17 Ekim 2018

  Merhabalar Hocam Benim yaklaşık 20 yıl önce bir şekilde göz altına alındım cezada almadım sabıka kaydımı çıkartığımda her hangi bir sicil kaydı sabıka kaydı yok diyor iş başvurularında da ise gbs sorun çıkarıyor ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

  • 19 Ekim 2018

   Merhabalar, arşiv kaydınızın silinmesi için beraat kararını, yeterli sürenin geçtiğini kanıtlayan vb. gibi gereken belgeler ile adli sicil müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Bu belgelerin bir araya getirilmesi ve kayıt sildirilmesini talep etme sürecinin hızlı ve eksiksiz ilerlemesi için hukuk büromuzla iletişime geçerek hukuki destek alabilirsiniz.

 4. 31 Ağustos 2018

  Hocam merhaba 2011 yılında adam yaralamadan yargılandım 2016’nın aralık ayında mahkeme 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdiler. Yargıtay’a gönderdim Yargıtay onayladı. 2017’nin eylül ayında bir hafta cezaevinde yattım denetimli serbestlikten faydalanarak çıktım tam tamına bir buçuk yıldır imza ve denetimim var dört ay sonra imzam ve denetim bitecek .. bittikten sonra sicil kaydımı hemen silebilirmiyim..

  • 2 Kasım 2018

   Merhabalar, infaz edilen cezalar süre şartı aranmaksızın adli sicil kaydından silinir. Ancak burda dikkat etmelisiniz ki adli kayıttan silinen kayıtlar adli arşive alınır.

 5. 28 Ağustos 2018

  Merhabalar. 2016 yılında çok kez alkollü araç kullanmaktan hapis cezası aldım. İnfaz edildi ve DS süresi de bitti. Fakat halen adli sicil kaydımda çıkıyor. Ne yapmalıyım?

  • 2 Kasım 2018

   Merhabalar, infaz edildikten adli sicil kaydınızdan silinip arşive alınması için başvurabilirsiniz.

 6. 22 Ağustos 2018

  Merhaba devlet adına işe giriş sorgu yada yabancı ülke çalışması için sorgu yaptığımda 1996 yılında olan kaydım çıkmakta. bunun tamamıyle silinmesi mümkünmüdür. yardımlarınızı rica ederim.

  • 7 Kasım 2018

   Merhabalar, göz önüne gelen sicil kaydınız artık arşive alınmıştır. Arşiv kaydınızın silinmesi için işlediğiniz suçun türü önem arz eder, çünkü suç tipine göre geçmesi gereken süre de değişecektir.

 7. 19 Temmuz 2018

  Sicil sildirme işlemi için bulunduğumuz adliyeyemi gideceğiz yoksa dilekçeyi yazip ek olarakda sabıka kaydını (e-devletden alınma) zarfa koyup posta ile adli sicil ve istatistik genel müdürlüğüne iadeli taahüt ile göndermek yeterli mi?

  • 9 Kasım 2018

   Merhaba.
   Amacınızı ve dosyadaki belgeleri açıklayan bir dilekçe ekleyerek talebinizi posta yoluyla iletmeniz yeterli olacaktır. Dilekçe yazımı konusunda bizden destek alabilirsiniz.

 8. 18 Temmuz 2018

  Merhaba benim adi suçlardan bir davam 2011 yılında para cezası ile sonuçlandı ve para cezasını ödedim. Buna rağmen sicil kaydında görünüyor. Bir kez dilekçe yazıp gönderdim silinmedi ne yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • 9 Kasım 2018

   Merhabalar, normal şartlarda cezanız infaz edildikten sonra adli sicil kaydınızın silinmesi için başvurabilirsiniz. Süreç uzamış olabilir, tekrar kontrol ederek emin olabilirsiniz. Eğer hala silinmemiş ise başvuruyu hatalı yapmışsınızdır, hukuksal destek almak için büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 9. 18 Haziran 2018

  Sabıka kaydı zaman aşımı süresi 18 yaş altılar için degisiyormu bnm bikacta suç var ama 18 yasindan küçükken işlediğim suclar para cezalarınıda ödemedim hapsede cevrilemio şildirmek için ne yapmam lazm

  • 19 Haziran 2018

   Adli Sicil Kaydınız silinebilmesi için öncelikle cezaların infaz edilmesi gerekmektedir. İyi günler dileriz.

 10. 16 Haziran 2018

  Mustafa Bey Merhabalar
  Hakaret davası yüzünden 100 gün hapis veya 2000 tl para cezası aldım . Para cezasını ödeyip mahkemeyi sonlandırdım. Davacı davasını geri aldı ama benim adli sicil kaydım da çıkıyor onu sildirebilirmiyiz..

  • 19 Haziran 2018

   Merhaba konuyla ilgili tarafınıza mail atılmıştır. İyi günler dileriz.

 11. 19 Mayıs 2018

  Avukat bey kolay gelsin 2014 2015 yılları arasında kavga etmekten dolayı 7 ay hapis cezası geldi ceza paraya çevrildi 2000 tl cezayı ödedim 2 yıldır düzgün bir işe giremedim özel istesem bile sicil kaydı çıkıyor 5 yıl dolmadı ben bu sicil kaydını sildirebilirmiyim yardımcı olursanız

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. maddesi uyarınca silinir. 9. maddede silinme şartları düzenlenmiştir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 12. 12 Mayıs 2018

  Özel hayatın gizliliğini ihladen 2yil 6 ay ceza aldım infazın bitti adlı sicil kaydın sikintimi.siz yaparmisiniz

  • 16 Kasım 2018

   merhaba, 5352 sayılı kanun 9.madde uyarınca, infazın tamamlanması ile adli sicil kaydı silinerek adli sicil arşivine alınır. Arşiv kaydı sildirmek için ise aynı kanunun 12.maddesi şartlarına bakılır. Bizimle doğrudan iletişime geçmeniz halinde hem adli sicil kaydı hem de arşiv kaydı işlemlerinize hukuki hizmet sağlayabiliriz.

 13. 23 Şubat 2018

  1- C:012312009G0004414 (12302888-09) 18.02.2004 5237SA 142/1.B.143/1.168.62

  BEYKOZ:1.ASCLM 1Y11A10G H:3Y CEZ ERT NED DENT. 27/10/2008
  2004/894-2008/663 23/12/2008

  2- C: 012312009G0011614 (12308120-09) 09.01.2004 5237SA
  142/2.D.2.

  BEYKOZ:2.ASLCM 1Y11A10G H:3Y CEZ ERT NED DEN. 23/10/2008 2004/353-2008/578 03/03/2009

  3- C: 012312009G0011580 (12308114-09) 18.02.2004 5237SA
  142/1.B.1.

  BEYKOZ:2.ASLCM 1Y11A10G H:3Y CEZ ERT NED DEN. 23/10/2008
  2004/386-2008/579 03/03/2009

  4- C: 012312009G0011210 (12307352-09) 20.02.2004 5237SA
  142/1.B.151. 51/3. 51/6. 52/7. 52/8

  BEYKOZ:2.ASLCM 1Y8A H:23/10/2008 2005/458-2008/581
  03/03/2009

  Selamlar kolay gelsin şu an için sicilimi sildirebilirmiyim? Sildirmem için mahkemeden bir takım belgeler almama gerek var mı?Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle detaylı bilgi için isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 14. 22 Şubat 2018

  Selamünaleyküm kaçak elektrikten sabikam var 8 yıl oldu sabikam silinmiyor 2 sefer dilekçe gönderdim silinmedi sanki cinayet işledik bu neydi başıma gelen yardımcı olursanız sevinirim

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://www.mihcihukuk.com/iletisim/

 15. 19 Şubat 2018

  2 Y: 008302013Y0011648(08308247-13) 23.04.2011 5237SA 191/1 F 2 C. KOCAELİ;
  1.SCM 22/09/2011 2011/519-2011/778 KULLANAN KİŞİ İÇİN TEDAVİ VE
  DENETİM SERB. 05/01/2013
  1 C: 008302011C0122041(08323393-11) 23.04.2011 5237SA;CK:191/1-F-C 53/1.
  KOCAELİ;1.SCM 2Y H;BELİRLİ HAK KUL YOK BIRAK.22/09/2011
  2011/519-2011/778 14/10/2011
  Uyusturucudan yakalandım ve hakim denetimli serbestlik verdi be kayıtları arşivden sildire bilir miyim özel iş de çalışıyorum içici olarak yakalandım

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Hukuki işlemler için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 16. 11 Şubat 2018

  Bana cinsel istismar diye iftira attılar ve sonra şikayeti geri aldılar ama polis arama yaparken sicil kaydı çıktı bu nasıl sildirilir endişelenmeli miyim ne yapmalıyım?

  • 15 Kasım 2018

   merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. Cinsel istismar suçunda fiil sarkıntılık düzeyinde kalmışsa, şikayet geri çekildiğinde soruşturma yapılmaz. Detaylı hukuki yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 17. 8 Şubat 2018

  Mustafa bey iyi günler, adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı vardır diyor. Benim araştırdığım kadarıyla yasaklanmış hakkım yok. Yasaklanmış hakkım olmadığı için aşağıdaki kayıt 5 yılda mı yoksa 15 yılda mı silinir? Ayrıca yasaklanmış hakkım yokken memnu hakların iadesi kararını nasıl alabilirim ki? Saygılarımla.

  1 C: 008402016C0222486(08441853-16) 24.10.2015 5237SA 105/1-1 62 52/2 4 16 ASLCM 1500 AD P.22/06/2016 2015/1506-2016/682 11/07/2016
  2 Y: 008402016Y0072223(08438540-16) 24.10.2015 5237SA 105/1-1 16 ASLCM 22/06/2016 2015/1506-2016/682 1500 AD P. 27/09/2016

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, arşiv kayıtları 5352 sayılı yasanın 12. maddesi uyarınca silinmektedir. Kaydınızın silinmesi için maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 18. 8 Şubat 2018

  Merabalar benim tehdit ve şantajdan adli sicil kaydım var dilekçe gönderip sildirmek mümkünmüdür acaba cevap verirseniz sevinirim ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 19. 31 Ocak 2018

  Merhaba Mustafa bey 2014 yılında bir kavgaya karıştım ve 5 yıl denetimli serbestlik ve infaz yanması durumunda ödenecek 2240 tl para cezası sonra 2015 yılında tekrar tarihi eser olayına karıştım infazım yandı para cezasını ödedim ama yinede sabıkama 2 olayda işlemiş silinebilir mi

  1 C: 003302017C0030758(03306285-17) 14.07.2014 5237SA 86/2 3 E 29/1 62/1
  52/2 4. BURDUR;3.ASLCM 2240,00 AP.17/11/2017 2017/265-2017/715
  17/11/2017

  2 C: 006502017C0032115(06505793-17) 23.12.2015 2863SA 67;5237SA 51.
  EGIRDIR;
  ASLCM 7A15G H.29/03/2017 2016/236-2017/101 25/04/2017 sabıka kaydında bunlar yazıyor.

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 20. 31 Ocak 2018

  avukat bey merhaba benim kavgadan asli ceza mahkemem var para cezası aldım silinir mi?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. maddesi çerçevesinde sildirilebilir. 9. maddede yer alan şartlar gerçekleşmiş ise kayıt silinir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 21. 27 Ocak 2018

  Avukat bey kadroya giremeyeceğim adli sicil ve arşiv silinebilirmi lütfen bakın YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI VARDIR.
  6 Y: 008302017Y0067610(08327833-17) 21.05.2006 5237SA 81/1. KOCAELİ;1.ACM
  23/12/2008 2008/132-2008/376 560G H. 10/11/2017
  7 Y: 008302014Y0074187(08342827-14) 21.05.2006 5237SA 81/1. KOCAELİ;1.ACM
  23/12/2008 2008/132-2008/376 2Y9A22G H. 24/11/2014
  8 C: 008302015C0072601(08315958-15) 13.05.2013 5237SA 86/2 53/1A C B D E
  58.
  KOCAELİ;9.ASLCM 6A H.16/01/2014 2013/41-2014/423 23/03/2015
  9 Y: 008302015Y0083290(08338121-15) 13.05.2013 5237SA 86/2 53/1A C B D E
  58. KOCAELİ;9.ASLCM 16/01/2014 2013/41-2014/423 6A H. 21/11/2015
  +———–+

  NOT : BU SORGULAMA YUKARIDAKİ “SORGULAMAYA ESAS KİMLİK BİLGİLERİ” NE GÖRE
  YAPILMIŞTIR.
  (*) ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDA YER ALAN YUKARIDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
  MERNİS KİMLİK BİLGİLERİ DIŞINDAKİ FARKLILIKLARI KAPSAMAMAKTADIR.
  (**) MERNİS KİMLİK BİLGİLERİNE GÖRE ALINMIŞ OLAN BU SORGULAMA SONUCU ADLİ
  SİCİL VERİ TABANINDA MEVCUT KAYITLARIN İÇERİĞİ ESAS ALINARAK OLUŞTURULAN
  KRİTERLERİN İŞLETİLMESİ NETİCESİNDE BULUNAN ADLİ SİCİL KAYITLARINI
  GÖSTERMEKTEDİR.
  (***) YUKARIDA DÖKÜMÜ YAZILI ADLİ SİCİL SORGULAMA SONUCUNDAKİ KİMLİK BİLGİLERİ
  İLE ADLİ SİCİL KAYITLARINA İLİŞKİN TEREDDÜT HALİNDE BULUNDUĞUNUZ YER
  MAHALLİ ADLİ SİCİL BÜROSUNA YA DA ADLİ SİCİL VE İSTATİSTİK GENEL
  MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURUNUZ.

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtlarınızı sildirmeniz mümkündür. 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sicil ve arşiv kayıtları silinebilir. Bu maddelerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması aranır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 22. 27 Ocak 2018

  Merhaba avukat bey benim adli sicil ve arşiv kaydım var buda taşeron dan kadroya geçememe engel oluyor arşiv ve sicilim dilinebilirmi tüm cazalarımı infaz ettim bi hakkın tarihimde geçmiş bulunmakta

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtlarız 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca silinebilir. Bu maddelerde silinme şartları yer almaktadır. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 23. 2 Ocak 2018

  1 SENE CEZAMIN 70 KUSUR GUNUNU YATTIM VE DENETİMLİ SERBSETLİĞİM BİTELİ 2 SENE FALAN OLDU KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN ALI KOYMA CEZASINDAN DOLAYI YATMISTIM SABIKA KAYDIM SİLİNEBİLİR Mİ

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarınızın silinmesi mümkündür. Adli Sicil Kanununun 9. maddesinde yer lan şartların gerçekleşmesi halinde sabıka kaydınız silinir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 24. 28 Aralık 2017

  Merhaba
  Benim 2011 de kavgadan dolayi mahkeme bana 500 tl para cezasi verildi ve suan sicil kaydi mevcut diyor ben bunu kaldira bilirmiyim.iyi calismalar

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarını ve arşiv kayıtlarını 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirebilirsiniz. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 25. 11 Aralık 2017

  Merhaba avukat bey kolay gelsin,15.02.2011 tarihinde uyusturucu madde kullanmak ve bulundurmak suçundan ceza almıştım hükmün açıklnaması geri bırakalmış ve bana 5 yıl suç işlememem söylenmişti ancak yaptıgım trafik kazası sonucu bu olaydan 24ay taksitli olarak 6000 TL adli para cezası aldım ve ödemelerim hala devam ediyor.Bu ceza adli sicil ve adli sicil arşiv kaydımda gözükmektedir.Bu cezayı sicil kaydımdan sildirebilirmiyim süreç nasıldır bilgilendirirseniz çok memnun olurum.İlginize teşekkür ederim kolay gelsin.(Adli sicil kaydımı mail yoluyla gönderdim)

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım almak adına bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 26. 6 Aralık 2017

  arsive kaydi silinirmi 25 yil.gecti

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. Bu şartlar gerçekleşmiş ise sicil kaydınız ve sicil arşivinizin silinmesi istenebilir. Kapsamlı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 27. 6 Aralık 2017

  merhaba,

  1992 yılında gasp suçundan 20 yıl ceza aldım. 8 yıl cezaevinde yattıkdan sonra şartlı tahliye oldum.
  adli sicil kaydım silinir mi?
  şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar…

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz mümkündür.

 28. 5 Aralık 2017

  Öncelıkle burda bızlere yardımcı oldugunuz ıcın çok teşekkür ederim.

  2013 yılındakı bi dosyam dolayısıyla ( basit yaralama , tehdit ) 1500 tl para cezası aldım mahkeme 2017 dedi sonuçlandı ve cezayı ödedim , fakat bu şuanda sicilimde gözüküyor bunun silinmesi mümkünmüdür ?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 29. 3 Aralık 2017

  Merhaba benim hırsizliktan sabıka kaydın çıkıyor işe başlıcam sabika kaydi isteniyor olayin ustunden 4 yil gecti sabika kaydımi sildirebilir miyim silinebilirse kısa bir süre icinde silinir mi

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 30. 1 Aralık 2017

  Merhaba avukat bey benim birden fazla 13 adet sabıkam var ancak hepsini infaz ettim 29 11 2017 tarihinden denetimli serbestliği tamamladım sabıkalarımın silinmesi için gerekli kurumlara başvuru yapsam silinme olasılığı varmıdır şimdiden teşekkür ederim

  • 15 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları 5352 sayılı Kanununun 9. maddesi uyarınca silinmektedir. Sabıka kayıtlarınızın silinmesi için 9. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 31. 29 Kasım 2017

  Merhaba avukat bey ben 1999 da senet yağması suçundan 8yil 4 ay ceza almıştım 2002 de cezası yatıp çıktım fakat 2006 da yeni adlı sicil kanuna göre uyarlama yapılmış şimdi ise simdi ise adlı sicili yoktur ama arsiv kaydı vardır çıkıyor silinebilirmi yoksa silinmesi için daha ne kadar süre vardir

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarının silinmesi 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. maddesine göre yapılır. Arşiv kayıtlarının silinmesi ise aynı kanunun 12. maddesi uyarınca gerçekleştirilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 32. 24 Kasım 2017

  Selamün aleyküm avukat bey , ben 2015 de sahte para yüzünden 1500 TL para cezası verildi sicil kaydindan nasıl silebilirim silinir mi ?

  • 14 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarının silinmesi Adli Sicil Kanununun 9. maddesinde yer alan şartların gerçekleşmesi halinde söz konusu olur. Ardından arşiv kayıtlarının silinmesi ise aynı kanunun 12. maddesinde yer alan şartlar çerçevesinde gerçekleştirilebilir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 33. 15 Kasım 2017

  geçen sene hırsılık yüzünden 10 ay hapis cezası aldım ama ben askerdeydim ilk suçumdu sabıka kaydına işlemiş nasıl sildirebirim iş bulamıyom lütfen yardımcı olun

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, eğer ceza ve güvenlik tedbirinin infazı tamamlanmışsa adli sicil kaydı infazın tamamlanmasıyla kendiliğinden silinmelidir. Kural olarak hükümlüye ait adli sicil kaydı cezanın infaz edilmesinden sonra silinerek arşiv kaydına alınır. Hükümlüye ait arşiv kaydı ise 5 yıl sonra silinir. Detaylı bilgi ve işlemler için bizimle iletişime geçin.

 34. 13 Kasım 2017

  Mustafa bey merhaba,

  20.08.2006 5237SA 244/4,62,51 DENİZLİ
  1.
  ASLCM 1Y8A HC;3Y DEN.22/09/2010 2009/76-2010/534 09/12/2010

  Sicil kaydımda bu şekilde yazıyor. Sildirmek içi bir süre geçmesi gerekiyor. Başvuru yapsam silinir mi?

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları Adli Sicil Kanunu 9 ve 12. maddeleri çerçevesinde sildirilebilir. Bu maddelerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması aranır. Buradaki şartları sağlamışsanız silinmesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 35. 10 Kasım 2017

  Merhabalar Mustafa bey , verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız icin teşekkürler, benim 1 sen fazla sabıkam var fakat bazılarından ceza aldım bazılarından ise HGB ALDİM fakat butun cezalarımı infaz ettim , denetimi sorunsuz Birsen’imde bitirmemin üzerine den 1 yıll geçti sabıka ve sicil kayıtlarımı sildirmem mümkünmüşüm ? Teşekkürler iyi çalışmalar

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. 9. ve 12. maddede yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 36. 10 Kasım 2017

  1 c : A00772002C0007087 (07364916-97)24.09.1994 CK 497/2,61,59,31,33,450,/8,62,59,31,33,40,71,HATAY.AĞM 21Y14A20G.AH .17/07/1996 00000257-00000123 20/11/1996 2 T…A00772002T0000515 (13777542-02)24.09.1994 CK;497/2 62 59 31 33 450 /8 62 59 31 33 71 36 40 HATAY AĞM 21Y14A20G AH 94/257-96/123 AĞM 05/10/2001 /409 MÜT-00 461SA ŞT. İYİ GÜNLER AVUKAT BEY ACABA BENİM SABİKA KAYDI NEZAMAN SİLİNİR TEŞEKKÜR EDİYORUM

  • 13 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. Bu maddelerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması silinme için şarttır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 37. 9 Kasım 2017

  Ben 86/2 den 9 ay ceza aldım 5400 tl paraya çevrildi yatırdım ama adli sicil kaydı aldığımda kağıtlar gözüküyor bu nezaman silinir tesekkürler

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, adli para cezası ödendiği kadar adli sicil kaydına işlenir. Adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilir. İlgili hükümlerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 38. 5 Kasım 2017

  1 C: 004702013C0017709(04703505-13) 11.07.2012 5607SA 3/5-3C;5237SA 51/1
  51/3 62/1 52/2. ELBİSTAN;1.ASLCM 5A H;80,00 P.08/03/2013
  2012/424-2013/46 17/04/2013
  2 Y: 004702013Y0003706(04705212-13) 11.07.2012 5607SA 3/5-3C;5237SA 51/1
  51/3 62/1 52/2. ELBİSTAN;1.ASLCM 08/03/2013 2012/424-2013/46 80,00
  P YE 4G H. 18/06/2013
  merhaba mustafa be bu sicil kaydı ne zaman silinir bilgilenirseniz sevinirim

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarının ve arşiv kayıtlarının 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9 ve 12. maddeleri uyarınca sildirilmesi mümkündür. Burada ilgili maddelerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması aranır. Süreçle ilgili ayrıntılı bilgi almak veya hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 39. 4 Kasım 2017

  Kolay gelsin avukat bey benim sabikamda birden fazla işlenmiş kayıt var ama aynı suçun bikismi ertelenmiş bikismina ise para cezası yerine kamu yararına çalışarak bitirdim silinme imkani varsa yardımcı olabilir misiniz sildirmek istiyorum ama izleyeceğim adimlar i bilmiyorum

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtları ve arşiv kayıtları 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9 ve 12. maddeleri uyarınca sildirilebilirler. İlgili hükümlerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması gerekir. Süreçle ilgili bilgi almak ve hukuki yardım talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 40. 28 Ekim 2017

  2000 yılında müebbet ağır hapis aldım.2015 yılında açık cezaevine çıktım.2016 yılında da denetimli serbestlik kapsamında tahliye oldum.2017 yılında denetim bitti.o zamandan beri hiç bir işe giremedim sabıkalı olduğum için.evlendim ama hala iş bulamıyorum inanın çöpçü bile olamıyorum.sigortasi olan bir işe giremiyorum.ben sicil kaydimi sildirebilirmiyim ve nasıl?

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, anlattığınıza göre cezanızın infazı tamamlanmış. 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9. maddesinde sayılan hallerde adli sicil kaydınızdaki bilgileri, 12. maddesinde sayılan hallerde ise arşiv kayıtlarında yer alan bilgilerinizi sildirmeniz mümkündür. Söz konusu süreçle ilgili hukuki destek talep etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 41. 27 Ekim 2017

  Selamün aleyküm sabıka kayitlarimi var cezalar infaz ettim sildirmek istiyorm sizinle görüşmek istiyorum

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, adli sicil kayıtlarının ve arşiv kayıtlarının 5352 sayılı Adli Sicil Kanununun 9 ve 12. maddeleri uyarınca sildirilmesi mümkündür. Burada ilgili maddelerde yer alan şartların gerçekleşmiş olması aranır. Bizimle maille veya telefonla arayarak iletişime geçebilir yahut ofisimize gelebilirsiniz

 42. 25 Ekim 2017

  merhaba mustafa bey benim sabıka kaydımda bu yazı
  1 C: 004502016C0027947(04505553-16) 26.12.2011 4733SA 8/4;5237SA 52/2 51/3
  51/6 53/1A 53/1B 53/1D 53/1E 53/2 53/3;5237SA 51. EDİRNE;1.ASLCM 2Y H.
  06/11/2012 2011/575-2012/523 24/02/2016
  2 C: 004502016C0027914(04505550-16) 26.12.2011 4733SA 8/4;5237SA 52/2 51/3
  51/6 53/1A 53/1B 53/1D 53/1E 53/2 53/3. EDİRNE;1.ASLCM 2400,00TL AP.
  06/11/2012 2011/575-2012/523 24/02/2016
  benm sabıkamın silinmesi için ne kadar süre geçmesi lazım bana tam bir süre verirseniz çok sevinicem

  • 12 Kasım 2018

   Merhaba, kural olarak Cezanın infazının tamamlanması, zamanaşımı ve genel af hallerinde adli sicildeki sabıka kaydı silinmektedir. Sicilinizdeki mahkumiyetler bakımından incelediğimizde kayıt, arşive alınma koşullarının oluştuğu tarihten itibaren 5 yıl geçmesiyle, tamamen silinir. Silinmediği takdirde veyahut sicildeki yanlışlar açısından büromuzdan hukuki yardım alabilirsiniz.

 43. 2 Ekim 2017

  denetimli serbestlikten kamuya yararli 8 ay calisma cezasi almistim uyusturucu kullanmaktan yanliz sicilime isledigi icin ehliyet alamiyorum acaba sildirmem mümkün mu yardimci olabilirmisiniz avukat bey teşekkür ederim

  • 2 Ekim 2017

   Adli sicil kaydınızı bize mail olarak atarsanız silinebilir mi bakalım.

   • 25 Ocak 2018

    Av Mustafa Mıhcı bişi sorabilirmiyim

    • 15 Kasım 2018

     merhaba, sitemizde iletişim kaynaklarından bize her türlü hukuki sorunuzu sorabilirsiniz.

   • 23 Mart 2018

    Sayın Av. Mustafa Mıhcı
    Bende adli sicil kaydımı mail olarak gönderirsem yardımcı olabilme imkanınız
    var mı acaba ?

    • 15 Kasım 2018

     merhaba, adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi işlemleri için bizimle sitemizdeki iletişim adreslerinden doğrudan ulaşabilirsiniz.

 44. 27 Eylül 2017

  avukat bey iyi günler benim eskiden hırsızlık suçundan kaydım var bayabi eski ama kayıt silinmedi adli sicil kaydı vardır diyor acaba silinirmi

  • 2 Ekim 2017

   İnfaz tamamlanmış ise silinmesi mümkündür ancak doğru cevap vermek için kaydı görmek gerekecektir.

 45. 26 Ağustos 2017

  Benim durumum farklı ama bilgi almak için yazıyorum. Hakkımda aynı suçtan dolayı iki ayrı dava açıldı ve biri sonuçlandı 1500tl adli para cezası aldım ve karar kesin olduğu istinaf başvurusu da kabul edilmedi. Ama hem soruşturma aşamasında savcılara hem de yargılama aşamasında hakime aynı suçtan dolayı iki ayrı suç duyurusu ve iki ayrı dava var dediğim halde hakim takmadı cezayı yazdı. Ama ben her iki soruşturma savcısına farklı belgeler sundum ikisi birden değerlendirmeye alınması gerekirdi alınmadı. Bu durumda adil yargılanmadan söz edilemez diyerek tekrar yargılama isteyebilir miyim.

  • 28 Ağustos 2017

   Dosyaları görmek gerekecektir. Eğer aynı suç ile derdestlik itirazında bulunulabilir.

 46. 15 Ağustos 2017

  Mustafa Bey öncelikle bu sitede vatandaşların sorunlarına yardımcı olduğunuz için size teşekkür ederim.Bir yakın tanıdığım insan kaçakçılığından 3.5 yıl hapis cezası aldı.21.08.2016 da girdi hapse 11.09.2016 da denetimli serbestlik ile şartlı tahliye oldu.Denetimli serbestliği 18.05.2018 de bitiyor.Denetimli serbestlik bittikten sonra sicili silinebilir mi ?.Cevaplarsanız çok memnun olurum.

  • 16 Ağustos 2017

   Net cevap verebilmek için adli sicil kaydınız görmek lazım ancak anlattığınız kadarı ile adli sicil kaydı silinebilir.

 47. 12 Mayıs 2017

  Kolay gelsin avukat bey ben 18 yasindan kucukken kasten yaralama sucundan adliye para cezasi aldim odeme yapmadim ve sicilim temiz gecenlerde polislige girdim elendim ve seneye birdaha polislige girecem ne yapmam lazimki polislige engel olmasin tsk

  • 14 Mayıs 2017

   adli sicilin silinmesini istiyorsanız cezanın infazı tamamlanması gerekir bu kapsamda adli para cezasını ödemelisiniz.

 48. 11 Mayıs 2017

  İyi günler ben 2014 yılında uyuşturucu madde kullanmak dan denetimli serbestlik gördüm tahlillerimi temiz vErdim yanlız yanlız seminere katilmadigim için dosyam denetimli serbestlik de kapandı tekrar mahkeme ye çıktım hakim 10 ay hiç bir suça Karışma dedi 10 ay geçti ve ben ehliyete yazılmak istedim 191 madde den dolayi yazılmadim sabika kaydi silinmesi gibi bir şey duydum dilekçe versem sabika kaydım siline bilir mi ehliyet alabilir miyim Teşekkür ederim

  • 15 Mayıs 2017

   sabıka kaydınızı mail olarak atarsanız silinip silinmeyeceğine bakalım.

 49. 9 Mayıs 2017

  (005402014T0053378(05420343-14) 09.12.2008 5237SA;CK:102/1 62/1 53/1
  53/2 63. ESKİŞEHİR;2.ACM 1Y8A H.14/04/2010 2009/195-2010/118
  ESKİŞEHİR;2.ACM 27/08/2014 *-2014/1120 D.İŞ ŞARTLI TAHLİYE 28/08/2014 ) bu çıkıyor kayıtta. 1 sene önce denetim falan bitti.silinebilir mi.

 50. 28 Nisan 2017

  slm avukat bey.. 2009 yılında konut dokunulmazlığı ihlali ruhsatsız silah tehtid’ten 6 yıl ceza aldım. Yargıtay onadıktan sonra 2914’te cezavine girdim. Ağustos ayında yasa ile çıktım ve denetimim bitti. Sabıka kaydını nezaman sildirebilirim acana?
  Teşekürler…

  • 15 Mayıs 2017

   sabıka kaydınızı gönderin kontrol edelim.

 51. 26 Nisan 2017

  Meraba kolay gelsin.benim bi sorum olacaktı ben tehdit ve santaj suçundan 19.03.2014 tarihinde hapis cezası karşılığı 6000 ve 2000 tl cezaya çarptırıldım ve parasını 06.05.2016 tarihinde taksitlerimi ödedim bitirdim.
  1.sorum: Bu ceza benim memur olamama engel mi?
  2.sorum: Bu cezayı hangi tarihte tamamen sildirebilirim?adli sicil kaydından ?
  3.sorum: Bu ceza Eski hükümlü olarak geçermi işe girebilirmiyim?

 52. 26 Nisan 2017

  Merhaba mustafa bey 2010 yilinda suc aletini kabul etme veya satin almadan kesinlesmis 5 ay 4 gun hapis cezasi aldim 5 YIL HAGB karati verildi 2013 yilinda tekrar bi olaya karistim kasten afam yaralamadan bu mahkemede 11 ay 20 gun hapis verdi 7000 para cezasina cevirdi diger mahkemenin kararida aciklandi 5 ay 4 gun olan hapis 3000 tl para cezasina cevrildi bugun itibariyle 7000 tl para cezasini KAMUYA YARARLI BI ISTE CALISARAK ODEDIM. Diger 3000 tl yide suan para yatirarak odemeye devam ediyorum. Benim sorum sabika kaydimda 3000 tl odedigim para cezasi gorunmuyor ama 7000 tl para cezasi cikiyor kamuya yararli bi iste calistim bitti bunu sildirme hakkim varmi yoksa sildirmek icin zamanasimi falan diyorlar odami olmasi lazim anlamadim lutfen beni aydinlatin.

  • 21 Mayıs 2017

   Adli sicil kaydınızı mail olarak gönderirseniz net yardımcı olalım.

 53. 25 Nisan 2017

  Ben 2009 da uyusturucudan hukum yedim 5 yıl cezamı infazetim şartlı tahliye oldum 2012 de adlî sicir kaydim silinirmi

  • 21 Mayıs 2017

   merhaba anlattığınız duruma göre adli sicil sabıka kaydınız silinebilir.

 54. 17 Nisan 2017

  Merhaba ben hülya yaralamadan 2 yıl 1 ay ceza almıştım birkaç gün ceza evine girdim sonra denetimliyle bitirdim sicilim silindi geçen yıl arşive alındı arşivden silinmesi ne kadar sürer acaba bilgi verebilirsiniz sevinirim

  • 22 Mayıs 2017

   merhaba makalede arşiv kaydının silinmesi ile ilgili de bilgi verilmiştir okuyabilirsiniz.

 55. 16 Nisan 2017

  merhabalar,
  2011 yılında çalıştığım şirket ile ilgili güveni kötüye kullanma suçundan hakkımda dosya açıldı ve suçlu bulundum.5 yıl süre ile cezam ertelendi ancak 2012 ocak ayında bir arkadaşımdan dolayı aracımda kaçak sigara yakalandı ve ceza aldım.geçen yıla kadarda sabıkam kaydında bişey yoktu şuan ise ‘adli sicil kaydı vardır’ ibaresi yer almaktadır.bu ne zaman düzelir? ben lisans mezunuyum ve 2013 yılında temiz sabıka kaydı ile bir işe girdim ancak benden yeni bir sabıka kaydı istenmesi muhtemel bir durum.işin maddi boyutu çok umurumda değil bunu avukatlık hizmetleri ile sildirebilirmiyim? lütfen dönüş yaparmısınız!saygılarımla..

  • 22 Mayıs 2017

   Adli sicil kaydınızı atarsanız silinip silinmeyeceği konusuna bakalım.

 56. 14 Nisan 2017

  kasten adam yaralama sucundan( kavgada yumruk atma sonucu burun kirilmasi tehdit silah bicak yok ) 11 ay yirmi gun 350 gun hapis cezasi verildi paraya cevrildi temyizden onaylanip geldi on bes gun icinde ya parayi yatir yada cezaevine gir denildi kendi istegimle teslim oldum 2013 2014 de cezami tamamladim sabika kaydim yok arsiv kaydim var arsiv kaydini sildirebilirmiyim baska bi sucum tanikligim falanda yok yardimci olursaniz sevinirim

 57. 13 Nisan 2017

  1 T: A00812002T0030838(00800006-97) 00.00.1986 CK:202/1 202/S 59 227.
  ANKARA;6.AĞM 2Y9A10G AH;MEMNU HAKLARININ İADESİ.06/12/1989 98-191
  ANKARA;6.AĞM 23/12/1996 00000371-00000000
  ceza aldım ve özal affıyla cezanın 3/1 ni yatarak çıktım bu tarihten sonrada 27 yıldır hiç bir adli olayım olmamıştır adli sicil kaydım silinirmi saygılar

  • 22 Mayıs 2017

   merhaba, adli sicil kaydınızı sildirebiliriz.

 58. 12 Nisan 2017

  Merhaba uyuşturucu kullanmak suçundan mahkeme 10 ay hapis cezası verdi suçu tekrar islemiyecegim kanaat getirilerek 2 yıllık denetimli serbestligi tabi tutuldum bu süreyi sorunsuz olarak bitirdim sicil kaydimdan silinip arşive alınması için gerekli şartlar oluşmuşmudur 03.04.2017 denetim başlama tarihi 03.04.2017 denetimin bittiği tarih mahkemenin karar tarihi işi 01.12.2014

 59. 12 Nisan 2017

  merabalar ben 2 sene 1 ay hapıs cezası aldım 4 ay 20 gun acık ceza ınfaz kurumunda yattım 1 sene denetımlıye ayrıldım ınfazımda bıttı ama sabıka kaydı aldıgımda cıkıyor ıse gırmekte zorluk cekıyorum acaba sıldırmek mumkunmudur .

  • 22 Mayıs 2017

   Silinmesi mümkündür. Sildirmek istiyorsanız bize iletişimden ulaşabilirsiniz.

 60. 10 Nisan 2017

  Avukat bey iyi akşamlar. Benim 2011 yılında kesinleşmiş mala zarar verme ve basit yaralama suçlarında ertelenmiş 1 yıllık denetimli serbestlik aldım 2012 yılında sürem doldu herhangi bir suç işlemedim. İş için bugün aldığım adli sicil kaydında sicilimde görünüyor. Kesinşeşmiş ceza 5 yıl geçti işe başlıyamıyorum özel sektör olduğu için adli sicil kaydı temiz belgesi isteniyor. En hızlı şekilde nasıl sicil kaydımı sildirebilirim. Elimde evrak olarak mahkeme kararı var lütfen bana yardım edin.

  • 23 Mayıs 2017

   Adli sicilin bahsettiğiniz hızlı bir şekilde silinmesi için bir avukat ile çalışmanızı öneririm. Bizimle çalışmak isterseniz mail yolu ile yazabilirsiniz.

 61. 4 Nisan 2017

  Merhaba adli sicil kaydının silinmesi için başvuru yapıldı fakat ne kadar sürede yanıt gelir yani başvurudan sonra ne kadar sürede sabıka kaydı silinir.Teşekkürler kolay gelsin

 62. 4 Nisan 2017

  Merhabalar ben 2011 yılında kasten yaralama suçu sebebiyle hapis cezası aldım ancak ceza paraya çevrildi ve 2011 yılında arşiv kaydına alındı. 2016 yılında beş senelik süre doldu herhangi bir yasaklanmış hakkım yok bu para cezasını arşiv kaydımdan sildire bilir miyim ? Saygılarımla teşekkür ederim.

  • 10 Nisan 2017

   Anlattığınız kadarı ile arşiv kaydınız silinebilir görünüyor.

 63. 4 Nisan 2017

  Merhaba avukat bey 2007 yılında haksız yere benim telefonumdan yüzkızartıcı olay yaşandı hattım annemin üstüneydi Fakat ben kullandığım İçin mahkeme çıktım benim yaptığıma dair delil olmamasına rahmen 5gün Hapis cezasını 500tl paraya çevrildi ödedim sabıka kaydım Yok Fakat arşiv kaydım gözükmekte bu yüzden özel güvenlik silahlı Ve silahsız alamadım arşiv kaydımı nasıl sildirebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkür Ederim saygılar..

  • 10 Nisan 2017

   Adli sicil ve arşiv kaydının silinmesi konusu için hangi suçtan ceza aldınız bunu bilmek gerekecektir.

 64. 3 Nisan 2017

  Merhabalar ben 2012 yilinda trafik kazasi gecirdim ve alkollu oldugum icin tum maddi hasarlari odedim ve 5yil acik infaz aldim 2013 temmuz ayindada kazaya karistigim ve alkol ciktigi icin infazimda yandi ve yuklu para cezalari odedim ve herhangi bir borcum yoktur adli sicil kqydimda cikan bu para cezalarini nasil sildirebilirim eger yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

  • 10 Nisan 2017

   Sicil kaydınızı mail olarak gönderirseniz inceleyelim.

 65. 1 Nisan 2017

  merhaba.ertelenmiş hapis cezası aldım.adli sicilime işli.işyeri tapdk ruhsatı için arşive geçmeden alamıyorum.arşive geçmesi için napabilirim.

  • 10 Nisan 2017

   Verdiğiniz bilgiler ile arşive alınma şartları oluşmuş mu bunu bilemeyiz malesef. Daha ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olalım.

 66. 21 Mart 2017

  hayırlı günler avukat bey YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI VARDIR.

  1 T: 006902011T0033638(06912470-11) 28.09.1993 765SA 342/1 59. İZMİR;1.ACM
  1Y8A H.27/02/1995 1994/274-1995/54 İZMİR;1.ACM 03/02/2011 *-2011/117
  D.İŞ MEMNU HAKLARIN İADESİ

  YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI VARDIR.
  2 C: A01062002C0182523(09350070-96) 28.09.1993 CK:342/1 59. İZMİR;1. AĞM
  1Y8A AH.27/02/1995 94/274-54 06/12/1995
  adli sicil kaydını sildirmek istiyorum emekli muhsebeciyim adliyede bilirkişilik yapmak istiyorum belgem ve bilgim var sildirebilirmiyim. 24 yıl oldu.?? şimdiden teşekkür ederim.

  Saygılarımla

  • 22 Mayıs 2017

   Yasaklanmış hakların iadesine ilişkin mahkeme kararı alınmış olması sebebiyle ve kaydın arşive alınma koşullarının oluştuğu göz önüne alındığında kanunda belirtilen on beş yıllık sürenin geçmiş olması hasebiyle adli sicil kaydınızın silinmesi mümkündür.

 67. 14 Mart 2017

  Merhaba efendim,
  01.01.2010 tarihinde askerde iken Özürsüz eşyayı kaybetmek suçundan adli para cezası aldım,
  toplam 1500 tl borcumu ödedim velakin halen sabıka kaydımda adli para cezası 1500 tl olarak yer almaktadır,
  sicil kaydımdan sildirmek istiyorum yardımcı olur musunuz ?

  • 20 Mart 2017

   Tabi online danışmadan bize ulaşırsanız yardımcı olalım.

 68. 9 Mart 2017

  Hocam iyi akşamlar.2002 yılında 18 yaşımda işlediğim suçtan dolayı mahkemede beraat ettim,dosya temyizden geri döndü beraatime itiraz edildi ve para cezasına mahküm edildim,para cezamı ödedim ve sabıka kaydımı aldığımda arşive işlendiğini gördüm.Arşiv kaydımın silinmesini istiyorum.Şuan 35 yaşındayım Tiflis Devlet Tıp Fak.’den bu yıl mezun oldum denklik aşamamı bekliyorum,sizden ricam bu arşiv kaydımın tamamen silinmesi,nasıl yapabilirim hocam,yakında ALES sınavına gireceğim kazanırsam adli sicil kaydım çıkarsa öğretim üyesi olma hayallerim suya düşecek gerçekleşmeyecek delirmek üzereyim ne olur yardımcı olun rica ediyorum sizden haber bekliyorum iyi akşamlar dilerim teşekkür ederim

  • 10 Mart 2017

   arşiv kaydının silinmesi için yasaklanmış bir hakkınız yoksa arşive alınma tarihinden itibaren 5 yıl geçmesi gerekiyor. Adli sicil kaydı evrakınızı bize mail ile atarsanız net cevap verelim.

 69. 3 Mart 2017

  sayın avukat mustafa mıhçı, 2012 yılında sonuçlanan asliye ceza mahkemesinde 1Y8A ertelenmiş hapis cezası aldım. 2 yıl denetim süresi konulmuş kararı malesef temyiz ettik ve 2016 yılında ceza onandı ve adli sicil kaydıma işlendi. denetim süresi sonunda infaz edilmiş sayılıp sicil kaydımdan silinerek arşiv kaydıma işlenecek bu sabıkayı hukuki başka bir yolla daha erken (örneğin şimdi) sicildrn arşive aldırmak mümkün müdür? Teşekkürler.

  • 3 Mart 2017

   Malesef adli sicil kaydının silinmesi için cezanın infazı tamamlanmalıdır.

 70. 31 Aralık 2016

  Merhaba iyi Günler. benim 2005 te 490 tl para cezasi yedim ve itirazda bulundum buda bana 4 günlük hapis cezasina cevrildi ve 4 gun hapis cezasi yatip ciktim. Şimdi bir işe girdim resmi kurumda lakin sabika kaydi aldigimda 2005 teki bi cezam sabika kaydinda gozukuyor. Ve ben bas vurdugum her yerde cezami cektigimi soyleyip uzerinden 11 yil gectigini dilekce yoluyla silinecegini soylediler Ve Ben Ankara adli sicil istatikler mudurlugune fax yoluyla bir dilekce birde kimlik fotokopisi yolladim 29.12.2016 tarihinde sonra telefonla aradim telefonla aradigim kiside gununun doldugunu silinmesi gerektigini kendi agziyla soyledi lakin soledigi baska bir durum ise bunun bir kac el dolanacagini yani buroya ordan savciya ordan bilmem nereye felan filan yani silinmesinin en az 3 hafta surecegini dile getirdi bana Lakin Ben bunu bir hafta icinde sildiremessem isimden olacam Size Yazmamin Sebebide bu Bu Konuda Bir Bilgi Verirseniz Ve Daha Erken Sildirmeme Yardimci Olursaniz Çok Sevinirim Şimdiden Teşekür Ederim Kolay Gelsin.

 71. 29 Aralık 2016

  selamın aleykum ben ferhat kolay gelsın ben kılıtlı bır dolap acmaktan 2 sene 6 ay ceza aldım bunun 8 ayını yattım ve denetımlıge cıktım onceden hıc bır cezam yoktu bu cezada saten ıftıradan oldu kendımı savunamadım nese benım cezamda serbes denetımlıgımde bıttı tahlıye oldum ve ben sıcılımın sılınmesı mumkunmudur cevaplarsanız cok sevınırım sımdıden kolay gelsın selamın aleykum…

  • 5 Ocak 2017

   Merhaba, cezanızın infazı tamamlanmış ise adli sicil bilgilerinin silinmesi mümkündür.

 72. 26 Kasım 2016

  Merhaba bundan 15 seneyi aşkın bir zaman önce babam silahlı terör örgütüne üye olmaktan yargılanmıştı ancak hakkında bir kanıt bulunmamaktan ve pişmanlık yasasından yararlanmasından dolayı 11 ay sonra beraat edildi adli sicil ve arşiv kaydı silinebilirmi ?

 73. 22 Kasım 2016

  Avukat bey ben 6sene 8 ay hapis cezası aldım 3 sene 5 ay yattıktan sonra denetimli serbestlik kapsamında 2015 şubat ayında tahliye oldum şuç tarihinde de 18 yaşından ufaktım ben sicili mi ne zaman sildire bilirim şuan üniversite okuyorum kpss den de iyi bir puan bekliyorum memur olmak istiyorum bi yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim şimdiden.

 74. 16 Kasım 2016

  Merhaba mustafa bey iyi calismalar ben 23.09.2011 tarihin hirsizlik sucunda 1 ay hapis yattim ve sonra serbest birakildim ve adli sicil kaydimin silinmesi icin dilekce yazim fakat ben evlenmeyi dusunuyorum ve nisanlim alman vatandasi orda yasamayi dusunuyoruz herhangi bi engel soz konusu olumu acaba tesekkurler.

  • 29 Kasım 2016

   Adli sicilin silinmesi için infazın tamamlanması gerekmektedir.

 75. 1 Kasım 2016

  Merheba 2007 Almanyada ceza aldım ve şuanda türkiyede yaşamaktayım savcılıktan sicil kaydımda halen gözükmekte acaba silinirmi ?

  • 12 Kasım 2016

   Anlattığınız kadarı ile şuan silinmesi gerekiyor.

 76. 24 Eylül 2016

  merhabalar 5 aylık bi hapis cezası vardı denetimli serbestlikten yararlanıp çıktık şu an bir sene oldu istanbulda yaşıyorum cezayı veren mahkeme bodrumda sildirmek için ne yapmalıyım yardımcı olurmususnuz

 77. 28 Mayıs 2016

  Merhabalar;
  Silahla tehdit suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası aldım ve cezanın infazının tamamlanmasına müteakip sicil kaydımı sildirmek istiyorum.Üniversite öğrencisiyim Özel sektörde kurumsal şirketlerde kariyer planlarım var.Sicil kaydımı sildirdikten sonra alacağım adli sicil kayıtlarında adli sicil kaydı yoktur yazacağı söylendi.Fakat adli sicil kaydı yoktur arşiv kaydı vardır mı yazacak ? Ve ayrıca arşiv kaydı vardır diye yazmasa da arşiv kaydımın olduğu herhangi bir şekilde anlaşılabilir mi?

  • 1 Haziran 2016

   Adli sicil-sabıka kaydının silinmesi ve ayrıntılı bilgi için için bize iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

 78. 9 Nisan 2016

  Kolay gelsin avukat bey, benim yaralamadan dolayı çok eski tarihlerde hapis yatmıştım. Ancak ceza zamanaşımına uğramış kanuna baktım süre geçmiş görünüyor. Sabıka kaydım silinmiş midir? İşe gireceğim benden sabıka kaydı istediler. Bende bu durumun çıkacağından korkuyorum. Silinmemişse en kısa yoldan sabıka kaydımı sildirmek mümkün müdür?

  • 10 Nisan 2016

   Kazım Bey, ceza zamanaşımına uğramışsa adli sicil kaydı silinerek arşiv kaydına alınır. Buna rağmen Adli sicil kaydı silinmemişse, silinmesi mümkündür. İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

*

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2018 MIHCI HUKUK BÜROSU | İSTANBUL

Gizlilik Politikası

logo-footer

SOSYAL MEDYADA BİZ: